هدف ما خلق تکنولوژی‌های صنعتی است
در مراسم معارفه مدیرعامل جدید شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر مطرح شد:

هدف ما خلق تکنولوژی‌های صنعتی است

مراسم معارفه مهندس جمشید ملارحمان مدیرعامل جدید شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با حضور مدیران معدنی کشور، مدیران استان کرمان و شهرستان سیرجان، معاونان و مدیران این مجموعه و مدیران عامل شرکت‌های تابعه برگزار شد. در این مراسم، مهندس ملارحمان به تبیین نقشه راه توسعه معادن در سخنان مقام معظم رهبری اشاره کردند و گفتند در این مسیر قدم برمی‌دارند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، در مراسم آیین معارفه مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، ایمان عتیقی مدیر مجتمع و معاون مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، حضور مهندس ملارحمان که سال‌های متمادی سابقه فعالیت گسترده در بخش معدن و صنایع معدنی کشور داشته‌اند را مایه دلگرمی برای این مجموعه معدنی و صنعتی دانست و اظهار داشت: در سال‌های گذشته نیز این شرکت از تجربیات مهندس ملارحمان بهره برده است و ایشان در جایگاه معاون معدنی ایمیدرو، در فعالیت‌های توسعه‌ای این شرکت نقش موثری داشتند‌.

وی در ادامه به پیشقدم بودن گل‌گهر در توسعه اشاره کرد و گفت: این شرکت جزو موفق‌ترین مجموعه‌های بورسی کشور است و نقش تاثیرگذاری در صنعت فولاد و صنایع زیربنایی آن دارد. امیدواریم گل‌گهر همچنان در مسیر توسعه قدم بردارد.

مهندس عتیقی همچنین در پایان سخنان خود از زحمات مهندس تقی‌زاده مدیرعامل سابق شرکت در اجرای طر‌ح‌های توسعه‌ای، تقدیر کردند.

چرخه تغییر مدیران، پویایی صنعت را به‌دنبال دارد

در ادامه این مراسم، محمودآبادی فرماندار سیرجان در ابتدا از تصمیمات و جسارت‌های مهندس تقی‌زاده که زمینه اعتلای معدن و صنایع معدنی را فراهم آوردند، تقدیر کرده و گفت: خوشبختانه در این سال‌ها، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در اجرای مسئولیت‌های اجتماعی، خوش درخشیده است. چرخه تغییر در مدیریت، پویایی در حوزه صنعت را به‌دنبال دارد.

 وی افزود: مهندس ملارحمان، سابقه درخشانی در حوزه معدن داشته‌اند. این شرکت نقش بسزایی در تحقق شعار رونق تولید و اقتصاد درون‌زا بر عهده دارد. امید است با مدیریت ایشان،  شرکت گل‌گهر با موفقیت در مسیر خود پیش رود.

محمودآبادی گفت: شرکت گل‌گهر در سال‌های اخیر به‌عنوان معین اقتصادی سیرجان، عملکرد موفقی را از خود به نمایش گذاشته و تاثیر شگرفی بر اقتصاد و زندگی مردم داشته است و  انتظار می‌رود این روند با قدرت‌ بیشتری از قبل ادامه یابد.

وی در ادامه، حضور خانواده شهدا در این شرکت را اتفاق مهم و خوش‌یمنی دانست و گفت: این حضور در دوران مهندس تقی‌زاده شروع شد و ابراز امیدواری کرد که این حرکت در دوران مدیریت مهندس ملارحمان نیز ادامه یابد.

گل‌گهر، پیشتاز در اجرای مسئولیت‌های اجتماعی

شهباز حسن‌پور نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی در این مراسم به تغییرات مدیریتی در حوزه صنعت و معدن کشور اشاره و تاکید کرد: این روند ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: وزیر صنعت، معدن و تجارت در برنامه‌ای که به مجلس ارائه دادند، تغییراتی را در سطح مدیران مدنظر داشتند؛ برخی از این تغییرات انجام شده و برخی دیگر در آینده اجرایی می‌شود.

-حسن‌پور در ادامه تصریح کرد: مهندس ملارحمان از توانمندی‌های بسیاری برخوردارند و امید است در این جایگاه موفق باشند.

 وی در ادامه از مهندس تقی‌زاده به‌واسطه برنامه‌های خوبی که در حوزه توسعه و همچنین اجرای مسئولیت‌های اجتماعی در شهرستان سیرجان و بردسیر ایفا کردند، تشکر کرد.

از اکتشاف غافل نشویم

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور نیز در این مراسم به ایراد سخنرانی پرداخت و تصریح کرد: نقشه راه توسعه گل‌گهر در زمان مدیریت مهندس جلال‌مآب تدوین شد و مهندس تقی‌زاده این نقشه را وارد فاز اجرایی کردند. همچنین انتظار می‌رود با بهره‌گیری از تجربه ارزشمند مهندس ملارحمان در حوزه معدن و صنایع معدنی، به‌سرعت به پیشرفت طرح‌های توسعه این شرکت افزوده شود.

وی ادامه داد: تمامی طرح‌های توسعه گل‌گهر با تایید مهندس ملارحمان اجرایی شده‌اند، بنابراین باید اذعان کرد که ایشان با مجموعه گل‌گهر بیگانه نیستند.

اسماعیلی اضافه کرد: بخش خصوصی باید به حوزه اکتشاف ورود پیدا کند. شرکت‌های بزرگی همچون گل‌گهر با تشکیل کنسرسیوم‌های معدنی می‌توانند نقش بسزایی در اجرای فعالیت‌های اکتشافی بزرگ ایفا کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور گفت: در افق ۱۴۰۴، تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در نظر گرفته شده است و برای تولید هر تن فولاد به ۲.۸ تن سنگ آهن نیاز است. این یعنی از سال ۱۴۰۴، سالانه ۱۶۰ میلیون تن سنگ آهن در کشور مصرف می‌شود. ذخیره قطعی سنگ آهن کشور حدود ۳ میلیارد تن برآورد می‌شود. یعنی ذخیره قابل برداشت سنگ آهن کشور حدود ۲.۱ میلیارد تن است، بنابراین تنها برای ۱۳ سال، ذخیره سنگ آهن داریم. با توجه به سرمایه‌گذاری عظیمی که در صنعت فولاد کشور انجام شده، انجام فعالیت‌های اکتشافی در کشور ضروری است و شرکت‌های بزرگی همچون گل‌گهر باید عهده‌دار این مهم شوند.

تسریع توسعه، جزو اولویت‌های ماست

در ادامه این مراسم، مهندس ملارحمان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر به ایراد سخنرانی پرداخت و تصریح کرد: نقشه راه توسعه معادن در سخنان مقام معظم رهبری تبیین شده است. ما در این جایگاه بهبود نظام مدیریت، توجه به تحقیق و توسعه و نیل به اهداف عالی مدیریت را بر عهده داریم که در سایه همراهی،  همدلی و همفکری زحمتکشان این مجموعه و به‌دور از حاشیه حاصل می‌شود.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در ادامه عنوان کرد: توجه ویژه من در این جایگاه به مهندسی معکوس و خلق صنعت است. امید دارم روزی به‌جای آنکه خریدار صنعت باشیم، آن را خلق کنیم و به دنیا بفروشیم. وجود معادن، مزیت نسبی صنایع کشور است. باید از این ذخایر صیانت به‌عمل آوریم. صیانت از معادن به‌معنی بهره‌وری بهینه از این منابع و جلوگیری از اتلاف این سرمایه است.

 وی افزود: اکتشاف همواره در اولویت ما قرار دارد. اگر این حوزه مورد توجه قرار نگیرد، حجم عظیمی از سرمایه‌گذاری انجام شده در صنعت کشور به هدر می‌رود.

مهندس ملارحمان در پایان اعلام کرد: تسریع توسعه جزو اولویت‌های برنامه ماست. این مهم با جهت‌دهی منابع انسانی محقق می‌شود. بر همین اساس، وظیفه خود می‌دانم از ارتقای سطح زندگی کارکنان شرکت حمایت کنم و به‌عنوان کارگر در کنار فعالان خط تولید باشم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
باید در حوزه پژوهش بهترین باشیم
افزایش چشمگیر حمل ریلی مواد معدنی در شرکت گل‌گهر
هرگز قطعه دارای مشابه داخلی را وارد نمی‌کنیم
کگل 108 تومان سود به‌ازای هر سهم تقسیم کرد
رویکرد مدیران ارشد گل‌گهر ارتقای بهره‌وری و رقابت‌پذیری در راستای اقتصاد مقاومتی است
شجاعت و جسارت، لازمه مدیریت موفق است
گل‌گهر با تجریه‌های پیشین مسیر توسعه را طی می‌کند
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: