تقسیم سود 480 ریالی
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صبانور؛

تقسیم سود 480 ریالی "کنور"

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور در خصوص گزارش فعالیت‌های هیات مدیره در سال 97 و نیز تصویب صورت‌های مالی سال جاری با حضور 91 درصدی سهامداران در سالن تلاش وزارت کار برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صبانور برگزار شد که در ابتدای این مجمع، دکتر محمدحسین قائمی راد به‌عنوان نماینده شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات و دارنده 85 درصد از سهام شرکت صبانور هیات رئیسه مجمع را معرفی کرد.

مهندس محمد کلانتری مدیرعامل شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور در خصوص عملکرد این شرکت در سال گذشته توضیحاتی ارائه داد و گفت:  شرکت صبانور در حال حاضر از حیث تولید سنگ آهن و گندله رتبه ششم کشور را در اختیار دارد و بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات مذکور در غرب و شمال غرب کشور است.

وی در خصوصی معادن تحت اختیار این شرکت اظهار کرد: در حال حاضر این شرکت سه معدن باباعلی در همدان با ذخیره قطعی 11 میلیون تن با عیار متوسط 40 درصد، معدن گلالی 25 میلیون تن با عیار 45 درصد و شهرک با 44 میلیون تن با عیار 40 درصد در کردستان را در اختیار دارد. بدین ترتیب صبانور به‌طور متوسط 80 میلیون تن ذخیره قطعی 70 میلیون تن ذخیره احتمالی از سنگ آهن دارد.

کلانتری به کارخانه‌ها نیز اشاره کرد و افزود: کارخانه کنسانتره‌سازی شهرک دارای ظرفیت یک میلیون تن، کارخانه کنسانتره‌سازی همدان دارای ظرفیت 600 هزار تن و کارخانه گندله‌سازی همدان دارای ظرفیت اسمی 550 هزار تن است.

مدیرعامل شرکت صبانور در ادامه توضیحاتی در خصوص عملکرد تولید و مالی صبانور ارائه داد و بیان کرد: در سال گذشته یک میلیون 643 هزار تن سنگ آهن دانه‌بندی در این شرکت تولید شد که نسبت به سال گذشته با تولید یک میلیون 320 هزار تن، رشد 23 درصدی نشان می‌دهد. همچنین در سال گذشته یک میلیون 121 هزار تن کنسانتره در این شرکت تولید شد که نسبت به سال گذشته با تولید یک میلیون و 107 هزار تن رشد 14 هزارتنی دارد. میزان تولید گندله شرکت نیز از 111 هزار تن در سال 96 به 321 هزار تن در سال 97 رسید که رشد 187 درصدی را نشان می‌دهد.

وی به عملکرد فروش و مبلغ فروش محصولات مختلف نیز اشاره کرد و گفت: میزان فروش شرکت از 279 میلیارد تومان در سال 96 به 408 میلیارد تومان در سال 97 رسید که با رشد 46 درصدی همراه بود. همچنین میزان فروش کنسانتره شرکت از 915 هزار تن در سال 96 به 640 هزار تن در سال 97 رسید که این کاهش تولید ناشی از به‌کارگیری کنسانتره در کارخانه گندله‌سازی بوده است. همچنین مبلغ فروش کنسانتره از 61 میلیارد تومان در سال 96 به 217 میلیارد تومان در سال 97 رسیده است. میزان فروش گندله شرکت از 106 هزار تن و مبلغ 45 میلیارد تومان در سال 96 به 314 هزارتن و مبلغ 195 میلیارد تومان در سال 97 رسیده است.

کلانتری وضعیت سوددهی صبانور را مطلوب دانست و خاطر نشان کرد: سوددهی شرکت نیز از 96 میلیارد تومان در سال 96 به 151 میلیارد تومان در سال 97 و سود هر سهم از 196 ریال در سال 96 به 516 ریال در سال 97 رسیده است.

مدیرعامل شرکت صبانور در رابطه با مشکلات این شرکت در سال گذشته  اظهار کرد: مشکلات عمده این شرکت در سال گذشته کمبود آب در کنسانتره‌‌سازی شهرک، کمبود خوراک کنسانتره همدان، کمبود نقدینگی، وجود معارضین محلی، پرداخت بدهی، پرداخت اقساط بانکی و مشکلات ارزی مربوط به واردات و صادرات بوده است.

وی با اشاره به اقدامات مهم شرکت در سال گذشته تصریح کرد: افزایش 25 درصدی تولید سنگ آهن، افزایش 108 درصدی تولید گندله، شروع پروژه یک میلیون تنی گندله کردستان، انجام اکتشافات در پهنه راور و 12 پهنه دیگر، اخذ پروانه‌های بهره برداری کارخانه‌های کنسانتره شهرک و گندله همدان و استفاده از معافیت‌های 20 ساله بوده است.

کلانتری برنامه‌های سال جاری صبانور را تامین مالی پروژه گندله کردستان، واگذاری شرکت ذوب آهن غرب، اجرای پروژه فیلترپرس، خرید سنگ آهن از معادن اطراف، شروع اکتشافات تکمیلی در اطراف معادن موجود، توسعه سبد محصولات و افزایش گستره جغرافیایی معادن، خرید ماشین‌آلات معدنی برای تجهیز معادن کنونی اعلام کرد.

مدیرعامل صبانور در خصوص چشم‌انداز سال جاری شرکت نیز گفت: دستیابی به رتبه برتر سوددهی و رسیدن شرکت به رتبه‌های برتر در سایر زمینه‌های معدنی مانند طلا، مس سرب و روی چشم‌انداز سال جاری خواهد بود.

در ادامه جلسه حاضران و سهامداران به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در مورد عملکرد سال 97 صبانور پرداختند و در این رابطه نیز سوالاتی از سوی سهامداران مطرح شد که هیات رئیسه و مدیرعامل به آن‌ها پاسخ دادند. بیشتر سوالات در خصوص بهای تمام شده، معدن ترکیه و قیمت فروش در نیمه دوم سال بود.

مجمع صبانور در پایان بندهای زیر را مورد تصویب قرار داد:

 • صورت‌های مالی در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور (کنور) تصویب شد.
 • موسسه حسابرسی آزمون پرداز ایران مشهود به عنوان حسابرس و بازرس قانونی شرکت برای سال مالی ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۸ انتخاب شد.
 • روزنامه کثیرالانتشار صمت به عنوان روزنامه رسمی تصویب شد.
 • حق حضور اعضای هیات مدیره به صورت ناخالص یک میلیون و 800 هزار تومان و پاداش هیات مدیره ۲۵۰ میلیون تومان تصویب شد.
 • سود «کنور» ۵۳۴ ریال شناخته شد و با توجه به اینکه بند مالیاتی داشت ۹0 درصد از آن تقسیم و‌ نهایتا ۴۸ تومان سود به ازای هر سهم تصویب شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 •  
مطالب مرتبط
اکتشاف تضمین‌کننده آینده صبانور است/ صبانور جایگاه خوبی میان تولیدکنندگان سنگ آهن دارد
درآمد 145 میلیارد تومانی صبانور در بهار
حرکت کنور در امتداد چراغ پرنور سنگ آهن
6.1 میلیون تن محصول فولادی در استان کردستان تولید می‌شود
اولویت‌های توسعه‌ای صبانور در جهت تحقق افق صبانور
عضویت در خبرنامه
 • گروه خبرنامه
 • نام
 • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: