تغییر صنف بازاریان مقاطع برنجی حتمی است
یکی از عمده فروشان مقاطع برنجی در پامنار:

تغییر صنف بازاریان مقاطع برنجی حتمی است

توزیع‌کننده مقاطع برنجی در بازار پامنار با استناد به اوضاع و شرایط چند ماهه اخیر بازار مقاطع برنجی، تغییر صنف فعالان این حرفه را پیش‌بینی کرد و گفت: متاسفانه اوضاع بازار مقاطع برنجی خوب نیست و طی چند سال آینده نیز بهبودی که نمی‌یابد هیچ، اوضاع بدتر نیز می‌شود؛ به احتمال خیلی زیاد تغییر صنف در بازار خواهیم داشت.

یکی از بزرگ‌ترین توزیع‌کنندگان مقاطع برنجی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: بازار صنعتی عملا راکد شده  است، مادامی که اوضاع کل صنعت مساعد نباشد، وضعیت صنعت ما نیز مطلوب نخواهد شد. متاسفانه میزان فروش و درآمدها نصف شده و سودها نیز به حداقل‌ مقدار ممکن رسیده است؛ مقاطع برنجی طی دو الی سه روز، بیش از 10 هزار تومان افزایش قیمت داشته، پر واضح است که مشتریان دیگر تمایل یا بهتر بگویم توانی برای خرید مقاطع ندارند.

وی در خصوص مصارف مقاطع برنجی در صنایع مختلف، بیان کرد: مقاطع برنجی در صنایعی همچون صنعت خودروسازی، پتروشیمی یا به طور کلی صنایع بالادستی که نیازمند بهره‌گیری از مصالح خوب هستند، استفاده می‌شود. اکسیداسیون پایین، سختی و مقاومت خوردگی بالا، پارامترهایی هستند که در انتخاب مصالح مصرفی این صنایع اهمیت دارد. با توجه به اینکه تمامی این صنایع مستقیما با خود کارخانه‌های تولیدکننده مقاطع، معامله می‌کنند و از این طریق مقاطع مورد نیاز خود را تامین می‌کنند؛ در نتیجه رونق یا رکود این صنایع تاثیری در شرایط بازار ما ندارد. البته صنعت خودروسازی مقداری خرید از بازار دارد اما عمده مشتریان ما تولیدکنندگان شیرآلات بهداشتی هستند که آن‌ها نیز با وجود اجناس چینی ارزان‌تری که در بازار توزیع می‌شود، توان تولید و رقابت با تولیدکننده چینی را ندارند و بسیار کم‌کارتر از گذشته شده‌اند و مسلم است که رکود در این صنعت، بر بازار مقاطع برنجی، تاثیر می‌گذارد.

این فعال بازار در رابطه با معضلات فعالان بازار مقاطع برنجی، گفت: تقریبا فروش مقاطع برنجی به صفر رسیده است و مشتریان تا جایی که برایشان مقدور بوده مقاطع برنجی را با پلاستیک، فولاد و استیل جابجا کرده‌اند، به طور مثال در بحث مصارف تزئینی از استیل استفاده می‌کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه پاسخگویی به بازار نیازمند مدیریت درست و مدون است، ادامه داد: شرکت‌های زیادی مشغول تولید مقاطع برنجی هستند که محصولات تولیدی آن‌ها کیفیت متفاوتی نیز دارد، از همه بهتر مقاطع برنجی شرکت شهید باهنر است که متاسفانه نمی‌تواند پاسخگوی نیاز بازار باشد، به جز شرکت شهید باهنر دو شرکت شاهین شمش و ذوب آلیاژ نیز مقاطع باکیفیتی، تولید می‌کنند. فاکتورهای زیادی برای سنجش کیفیت مقاطع از یکدیگر وجود دارد که به راحتی در آزمایشگاه‌ها قابل آنالیز است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
در بحث مقاطع برنجی بی‌نیاز از واردات هستیم
استفاده از برنج در تزئینات مراکز تجاری
امنیت شغلی نداریم
نوسانات قیمت برنج در بازار
بازار مقاطع برنجی امسال وضعیت خوبی ندارد
قیمت قراضه از کاتد مس بیشتر است
صنعت‌گر در کشور ما یتیم است
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: