استفاده از مس به ساختمان جان می‌دهد
رییس هیات مدیره شرکت نماسازان مسین ایرانیان:

استفاده از مس به ساختمان جان می‌دهد

رییس هیات مدیره شرکت نماسازان مسین ایرانیان گفت: زمانی که از مس به عنوان تزئین در نمای ساختمان استفاده می‌شود، ساختمان جان تازه‌ای می‌گیرد، در حالی که استفاده از برخی فلزات چنین ویژگی را ندارد و شهر سرد و دلمرده می‌کند. رنگ مس جزو رنگ‌های گرم محسوب می‌شود و همین رنگ خاص، این فلز را به یک نمای محبوب تبدیل کرده است.

محمد محتشمی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: استفاده از مس برای نمای ساختمان به دلیل طول عمری که دارد، بسیار رایج شده است؛ در واقع مس تنها فلزی است که بعد از اکسید شدن نیز رنگ زیبایی دارد و از رنج‌های رنگی متنوع این فلز، می‌توان به عنوان تزئین نمای داخلی و خارجی استفاده کرد. جدای از این، طول عمر مس آنقدر زیاد است که در طولانی مدت نیز ظاهر زیبای خود را از دست نمی‌دهد. در واقع استفاده از رنگ طبیعی و قرمز مس و هم استفاده از رنگ‌های دیگر در نمای ساختمان مقدور است و هیچ محدودیتی ندارد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تنها یکسال از فعالیت ما در بحث تزئینات ساختمان با استفاده از ورق مسی می‌گذرد اما خوشبختانه استفاده از این نماها بسیار مورد توجه مشتریان قرار گرفته است؛ زیرا هزینه در این راستا سرمایه‌گذاری بلند مدت است و مردم می‌دانند که هرچقدر برای نمای مسی هزینه کنند، پول خود را دور نمی‌ریزند و همیشه این فلز قابل استفاده است.؛ طیف مشتریان ما نیز بسیار گسترده است، هم صاحبان منازل مسکونی و هم کارشناسان ساختمان‌های اداری از این نماها استقبال خوبی کرده‌اند.

رییس هیات مدیره شرکت نماسازان مسین ایرانیان در پاسخ به این سئوال که آیا استفاده از ورق مسی در نمای بیرونی ساختمان نیاز به اخذ مجوز از شهرداری دارد، توضیح داد: خیر، تا کنون که شهرداری در خصوص استفاده از نماهای مسی شرط خاصی نگذاشته است و با توجه به زیبایی بصری که این نماها به شهر می‌دهد، بعید است که شروطی برای استفاده از این نماهای سفارشی گذاشته شود. استفاده از ورق مسی در نمای بیرونی و داخلی ساختمان‌ها‌ هیچ محدودیت و مممنوعیتی ندارد.

محتشمی‌فر درخصوص استفاده از ورق مس در نماهای داخلی نیز، گفت: در تزئین نماهای داخلی از مس بیشتر برای تزئین لابی‌ها استقبال شده است که با توجه به رنگ شاد و خاصی که مس در میان تمامی فلزات دارد جلوه ویژه‌ای به ورودی ساختمان‌ها می‌دهد و از همین رو خواهان زیادی نیز دارد.

وی با بیان اینکه هزینه نصب نماهای مسی از دیگر نماهای ساختمانی کمتر است و زمان کمتری نیز برای نصب صرف می‌شود، عنوان کرد: با توجه به نوپا بودن طراحی نما با مس، آینده این حرفه را بسیار روشن می‌بینم و مطمئنم در آینده‌ای نزدیک شاهد ساختمان‌های زیادی با این نماهای زیبا و خاص خواهیم بود. با استفاده از نماهای مسی هم در هزینه و هم در زمان صرفه‌جویی می‌شود.

رییس هیات مدیره شرکت نماسازان مسین ایرانیان در پاسخ به این سئوال که آیا تولید نماهای مسی نیازمند تکنولوژی خاصی است، گفت: بله، استفاده از نماهای مسی مستلزم استفاده از مس باکیفیت است و همچنین برای ساخت این نماها نیاز به تکنولوژی خاصی داریم. در حال حاضر فقط شرکت مس شهید باهنر ورق‌ مسی تولید می‌کند و به راحتی این ورق‌ها به دلیل کیفیت مطلوبی که دارند، قابل استفاده در نماها هستند؛ به اندازه‌ای کیفیت این ورق‌ها خوب است که ما را از واردات بی‌نیاز کرده‌اند.

وی در رابطه با اینکه آیا نماهای مسی جای خود را در نمای ساختمان‌ها باز کرده‌اند یا خیر، عنوان کرد: استفاده از نمای مسی در ایران با سایر کشورها کمی تفاوت دارد، جدای از زیبایی مس که به نمای ساختمان جلوه ویژه‌ای می‌دهد این فلز در سنت و ریشه مردم ما نیز جای خود را دارد؛ به همین دلیل استفاده از مس در نمای ساختتمان مورد توجه بسیاری از معماران قرار گرفته است، در واقع مس این مزیت را دارد که هم به صورت سنتی و هم به صورت مدرن و هم تلفیقی از این دو نوع، در نما به کار رود، این مزیت دست معماران را باز می‌گذارد تا با خلاقیت بیشتری نماها را طراحی و اجرا کنند.

محتشمی‌فر در پایان گفت: استفاده از مس در نماهای داخلی نیز بسیار مرسوم است، به طور مثال استفاده از نمای مس در آشپزخانه به دلیل آنتی باکتریال بودن این فلز، کمک می‌کند که ما آشپزخانه ایمنی داشته باشیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
بزرگ‌ترین مشکل ما فروش بدون سود است
بازار محصولات تخت بسیار خوب است
هزینه‌ها باید ریالی شود
بازار عراق تشنه تسمه‌های مسی ایرانی است
بازار برنج ثبات ندارد
انحصار 80 درصدی فویل مسی در بازار آسیای شرقی
استفاده از برنج در تزئینات مراکز تجاری
امنیت شغلی نداریم
نوسانات قیمت برنج در بازار
بازار مقاطع برنجی امسال وضعیت خوبی ندارد
صنعت‌گر در کشور ما یتیم است
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: