تقسیم ۷۰۰ ریال سود هر سهم در مجمع عمومی عادی کچاد
در مجمع عمومی عادی سالانه چادرملو انجام شد؛

تقسیم ۷۰۰ ریال سود هر سهم در مجمع عمومی عادی کچاد

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت معدنی و صنعتی چادرملو برگزار و 700 ریال سود هر سهم تقسیم شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین به نقل از ایلنا، در این جلسه پس از انتخاب قنبری مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری امید، به عنوان رئیس مجمع و ناظرین مرتضی علی اکبری نماینده شرکت توسعه معادن و فلزات و داود حسنی زاده، نماینده سهام عدالت همچنین محمودی نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار و بهرامیان نماینده موسسه حسابرسی رایمند و همکاران، محمود نوریان به عنوان مدیر عامل شرکت گزارشی از عملکرد و برنامه های اجرایی شامل عملیات استخراج، تولید و فروش محصولات و طرح ها و برنامه های سال جاری شرکت به اطلاع حاضران رساند.

در ادامه جلسه گزارش بازرس قانونی در مورد عملکرد هیات مدیره، صورتهای مالی مشتمل بر ترازنامه، سود و زیان و یادداشت های پیوست آن برای سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۱۳۹۷ قرائت و مجمع پس از استماع توضیحات هیات مدیره و بازرس قانونی به اتفاق آرا ضمن تائید عملکرد هیات مدیره، صورتهای مالی و یادداشت های پیوست آن برای سال مالی منتهی به ۲۹/‌۱۲/‌۱۳۹۷ را تصویب کرد و تصمیمات ذیل اتخاذ و مورد تصویب قرار گرفت.

۱- در ارتباط با تقسیم سود سال مالی منتهی به ۲۹/‌۱۲/‌۱۳۹۷ مقرر گردید مبلغ ۲۳ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال از کل سود شرکت در سال ۱۳۹۷ به مبلغ ۲۷ میلیارد ,۸۶۸ میلیون ریال، به ازای هر سهم ۷۰۰ ریال بین سهامداران توزیع شود.

۲ - اعضای هیات مدیره مشابه دوره قبل انتخاب شدند.

۳ - موسسه حسابرسی رایمند و همکاران به عنوان حسابرس و بازرس اصلی و موسسه حسابرسی دش و همکاران به عنوان بازرس علی البدل برای سال مالی ۱۳۹۸ انتخاب شده اند.

۴ - معاملات مشمول ماده ۱۲۹ لایحه اصلاحی قانون تجارت مورد تائید و تصویب قرار گرفت.

۵- حق حضور و پاداش هیات مدیره تعیین شد.

۶- روزنامه دنیای اقتصاد جهت درج آگهی های شرکت تعیین شد.

۷- مجمع مراتب تقدیر خود را از زحمات هیات مدیره و کلیه کارکنان شرکت اعلام داشت.

بر اساس همین گزارش، محمود نوریان مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو (سهامی عام) در گزارش عملکرد هیأت مدیره در سال ۱۳۹۷ - دست یابی به اهداف تولید فراتر از برنامه، بهره برداری از کارخانه مگامدول احیای مستقیم و دیگر موفقیت ها را حاصل تلاش تمام کارکنان، رهنمودها و همراهی صاحبان سهام و سیاستهای متخذه توسط هیأت مدیره عنوان کرد و گفت: این شرکت در سال ۱۳۹۷ با اتخاذ تدابیر مناسب مشکلات پیش روی را تا حد امکان برطرف نموده و در حصول به اهداف پیش بینی شده، از جمله استفاده از حداکثر ظرفیت ساخت داخلِ لوازم، تجهیزات و قطعات یدکیِ مصرفی در مجتمع های معدنی و صنعتی، بیش از ۶۴ هزارو ۹۰۰ نفر ساعت دوره هایِ آموزشی برای کارکنانِ امانی و پیمانکاران برگزار نموده است.

همچنین طی سال ۱۳۹۷، در تداوم برنامه های ارتباط صنعت با دانشگاه، دوره های کارآموزی دانشجویان دانشگاههای کشور، در گرایشهای استخراج، فرآوری، تولید، برق و مکانیک در مجتمع های معدنی و صنعتی، به میزان ۸ هزار و ,۸۴۲ نفر ساعت برگزار کرده است.

نوریان همچنین پس گزارش عملکرد تولید و فروش و درآمد شرکت به تشریح طرحها و فعالیتهای سرمایه ای در دست اقدام شرکت اشاره کرد و گفت: با توجه به مجوز اکتشاف صادر شده از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد در تاریخ ۲۸/‌۱۱/‌۱۳۹۷ برای معدن (D۱۹) عملیات اجرایی اکتشاف مقدماتی و تفصیلی این معدن آغاز شده است.

وی بیان کرد: انتظار داریم با دستیابی به سنگ آهن توده معدنی (D۱۹)، از بروز ریسک فقدان ذخیره معدنی مناسب جلوگیری نمائیم.

وی برآورد هزینه سرمایه گذاری اجرای این طرح را، حدود ۱۹ هزار میلیارد ریال عنوان کرد.

مدیر عامل چادرملو همچنین سایر طرح های این شرکت را به شرح زیر اعلام کرد:

طرح احداث نیروگاه خورشیدی

شرکت بنا دارد نسبت به احداث یک واحد نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی، در جوار نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی خود در مجتمع صنعتی، اقدام و مقدمات عملیات اجرایی آن آغاز شده است. هزینه سرمایه گذاری در طرح فوق به میزان ۷ میلیون یورو خواهد بود.

مشارکت در افزایش سرمایه شرکتهای سرمایه پذیر

به موجب مصوبه هیأت مدیره شرکت، موضوع مشارکت در افزایش سرمایه شرکتهای سرمایه پذیر همواره مورد توجه مدیریت بوده است. شرکتهای سرمایه پذیر عمدتاً در زمینه های معدن و صنایع معدنی وابسته، تأمین و انتقال آب و تأمین مالی فعالیت می نمایند. طی سال ۱۳۹۷ مبلغ ۵ هزارو ۳۱۸ میلیارد ریال بابت مشارکت در افزایش سرمایه شرکتهای سرمایه پذیر، پرداخت شده است.

مشارکت در بهره برداری از معادن سنگ آهن استرالیا و احداث کارخانه های تولید کنسانتره به میزان ۱۲.۵ میلیون تن

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو به همراه شرکت معدنی و صنعتی گل گهر و شرکت فولاد مبارکه (از طریق شرکت فولاد هرمزگان) و شرکت فکور صنعت و هرکدام با مشارکت به میزان ۲۵ درصد موضوع سرمایه گذاری در استفاده از ذخائر سنگ آهن کشور استرالیا و تولید ۱۲ و نیم میلیون تن کنسانتره را پیگیری و حق السهم مشارکین، مطابق برنامه زمان بندی پرداخت شده است.

سرمایه گذاری مشارکین در بهره برداری از معدن و تا پایان فاز ۱ که کارخانه ۵ میلیون تنی کنسانتره به بهره برداری خواهد رسید، به میزان ۸۸ میلیون دلار آمریکا پیش بینی شده است.

برای اجرای فاز ۱ و فازهای ۲ و ۳ معادل ۸۵ درصد مجموع سرمایه گذاری که محدود به مبلغ ۹۶۰ میلیون دلار آمریکا می باشد، از تسهیلات فاینانس کشور استرالیا استفاده خواهد شد.

محمود نوریان در ادامه، طرح ها و فعالیت های سرمایه ای آتی شرکت را هم اینگونه بیان کرد:

طرح احداث کارخانه گندله سازی جدید با ظرفیت ۴ میلیون تن در سال:

اجرای طرح مذکور با برآورد سرمایه گذاری حداقل به میزان ۲۰ هزارو ۹۷۴ میلیارد ریال (شامل ۸۹ میلیون یورو) در دست مطالعه می باشد.

طرح احداث کارخانه نورد با ظرفیت ۱/۱ میلیون تن در سال:

اجرای طرح مذکور با پیش بینی سرمایه گذاری حداقل به میزان ۱۱ هزارو ۶۷۳ میلیارد ریال (شامل ۵۲ میلیون یورو) در دست مطالعه می باشد.

وی در خصوص تامین مالی این دو پروژه گفت: شرکت درگذشته امکان دریافت فاینانس خارجی (ژاپن) برای هزینه های احداث کارخانه گندله سازی جدید و با ظرفیت ۴ میلیون تن در سال و همچنین امکان استفاده از تسهیلات بانک ایران و اروپا، برای تأمین نقدینگی مورد نیاز خرید ماشین آلات و تجهیزات بخش خارجی احداث کارخانه های نورد خود را دنبال نموده است. لیکن محدودیتهای ناشی از اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران، تلاشهای گذشته را فعلاً با وقفه مواجه کرده است.

مشارکت در احداث کارخانه های گندله، آهن اسفنجی، فولاد و تأسیسات زیربنایی منطقه آزاد تجاری مُکران:

موضوع مشارکت در احداث کارخانه های گندله، آهن اسفنجی، فولاد و تأسیسات زیربنایی در منطقه آزاد تجاری مُکران واقع در شهرستان چابهار (با مشارکت شرکتهای معدنی و صنعتی چادرملو و گل گهر، فولاد مبارکه) از برنامه های بلند مدت شرکت می باشد.

مشارکت در طرحهای سایر شرکتها:

۱- شرکت تأمین و انتقال آب خلیج فارس:

هدف عمده طرح انتقال آب نمک زدائی شده، توسط سه خط انتقال از خلیج فارس به صنایع جنوب شرق کشور و تأمین بخشی از نیازها و مصارف آب مجتمع های تولیدی در حال بهره برداری و طرح های توسعه آنها شامل: معادن مس سرچشمه، سنگ آهن گل گهر، سنگ آهن چادرملو (استان های هرمزگان، کرمان و یزد) می باشد.

مسیر خط انتقال از غرب بندرعباس شروع و بعد از تأمین آب مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر به طرف مجتمع مس سرچشمه ادامه یافته و نهایتاً به صنایع فولادی و معدنی استان یزد منتهی می گردد.

وی در این زمینه افزود: اجرای قطعه سوّم طرح به طول ۳۶۰ کیلومتر مربع از مجتمع مس سرچشمه تا صنایع فولادی در منطقه اردکان استان یزد و همچنین انشعاب صنایع معدنی چادرملو می باشد.

قطر نامی لوله های مورد استفاده در این قطعه ۱ هزارو ۳۰۰ و ۹۰۰ میلیمتر می باشد، دبی آب انتقالی در این مسیر ۱ و نیم مترمکعب بر ثانیه خواهد بود.

در این قطعه عملیات نقشه برداری و مسیرگشایی از طریق مناقصه عمومی به پیمانکار واگذار گردیده، و تاکنون با مبلغ ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه، ۲۳ درصد و پیشرفت فیزیکی بعمل آمده است. خاتمه عملیات اجرایی مهر ماه سال ۱۳۹۹ پیش بینی گردیده است.

مدیر عامل چادرملو کلّ سرمایه گذاری پیش بینی شده جهت اجرای این طرح عظیم ملی را ۱۱۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تا پایان سال ۱۳۹۷ بیش از ۴۷ هزار میلیارد ریال هزینه شده است.

۲-  مشارکت با بخش خصوصی در اجرای طرحهای تولید فولاد  :

مهندس نوریان اضافه کرد: در راستای مصوبات هیأت مدیره و در جهت مشارکت با بخشهای خصوصی، این شرکت اقدام به مشارکت در سرمایه شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان به میزان ۳۰ درصد، شرکت آهن و فولاد ارفع به میزان ۴۳ درصد، شرکت صنایع آهن و فولاد سَرمد اَبرکوه به میزان ۶۵ درصد، شرکت فولاد شاهرود به میزان ۳۵ درصد و شرکت کاوند نهان زمین به میزان ۲۹ درصد سهام، نموده است.

همچنین این شرکت در اجرای طرح احداث کارخانه تولید الکترود گرافیتی با ظرفیت ۳۰ هزار تن در سال، به میزان ۳۱ درصد در سهام شرکت نوین الکترود اردکان، مشارکت نموده و شرکت فوق در مرحله قبل از بهره برداری است.

سود خالص:

با توجه به مندرجات در فوق و لحاظ تأثیر تغییرات هزینه‌های عملیاتی، مالی و سایر درآمدها و هزینه‌های عملیاتی و غیرعملیاتی، تغییرات در قیمت های فروش و احجام مقداری فروش و تغییرات بهای تمام شده کالای فروش رفته موجب شده که سود خالص از مبلغ ۱۲,۵۸۴ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۶ به مبلغ ۲۷,۸۶۸ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۷، به میزان ۱۲۱ درصد افزایش یابد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: