تفاهم‌نامه ایجاد 10 میلیون تن ظرفیت تولید فولاد در منطقه خلیج فارس،‌ آماده می‌شود
در نشست غریب پور با سرمایه‌گذاران تاکید شد؛

تفاهم‌نامه ایجاد 10 میلیون تن ظرفیت تولید فولاد در منطقه خلیج فارس،‌ آماده می‌شود

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: تفاهم‌نامه ایجاد 10 میلیون تن ظرفیت تولید فولاد در منطقه ویژه خلیج فارس آماده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از پایگاه خبری ایمیدرو، خداداد غریب پور در نشست بررسی برنامه 10 میلیون تنی تولید فولاد در منطقه خلیج فارس که با حضور مشاور طرح جامع فولاد، مدیران عامل شرکت‌های ملی فولاد ایران، فولاد مبارکه، گل‌گهر، منطقه خلیج فارس،‌ مادکوش،‌ صبا فولاد خلیج فارس و کاوه جنوب برگزار شد، تصریح کرد: با مشخص شدن ساختار تفاهم‌نامه اموری همچون سرمایه‌گذاری در بخش تامین آب، انرژی، بندر و نوع سرمایه‌گذاری‌ها تعیین خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه از تجربه شرکت‌های سرمایه‌گذار در منطقه خلیج فارس استفاده شود،‌عنوان کرد: باید نگاه جامعی به توسعه در این منطقه داشته باشیم و تکلیف کل بسته سرمایه‌گذاری از جمله نحوه ارائه زیرساخت‌ها روشن شود.

در این نشست محمد ابکا مدیر عامل فولاد تکنیک و مشاور مادر طرح جامع فولاد جزئیات برنامه 10 میلیون تنی فولاد را ارائه کرد و گفت: برای تحقق این برنامه نیاز به 18 میلیون تن گندله و 11.9 میلیون تن آهن اسفنجی داریم.

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید گندله سنگ آهن در منطقه خلیج فارس باید 13 میلیون تن افزایش یابد،‌ افزود: یکی از نکات مورد توجه، مقیاس‌های تولید است به گونه‌ای که بتوان تولید رقابتی و با هزینه پایین انجام داد. به گفته ابکا، برای تحقق این برنامه باید هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق منطقه اضافه شود. برآورد کل سرمایه‌گذاری این برنامه 5.3 میلیون یورو است که 1.6 میلیون یورو مربوط به بخش زیرساخت خواهد بود.

مشاور مادر طرح جامع فولاد با تاکید بر ورود مواد اولیه و صدور محصولات با ارزش افزوده از این منطقه اظهار داشت: 10 میلیون تن از مواد اولیه این برنامه قرار است از طریق واردات تامین و در عین حال 5 میلیون تن از محصولات ساخته شده به خارج کشور صادر شود.

وی تاکید کرد: تاکنون مواردی همچون جانمایی اجرای پروژه‌ها، بررسی مبادی تامین مواد اولیه و بررسی تامین زیرساخت‌ها به صورت "متمرکز" انجام شده است.

همچنین سمیه خلوصی مدیر برنامه‌ریزی و نظارت استراتژیک اظهار داشت: در سال گذشته نحوه مشارکت و اجرای طرح‌های توسعه مشخص شده بود و اکنون با آماده شدن تفاهم‌نامه، شرایط اجرای این برنامه مشخص خواهد شد.

حسن خلج طهرانی مدیر عامل منطقه خلیج فارس درباره زیرساخت‌ها گفت: مکاتبات مربوط به اجرای طرح‌های توسعه با مقامات مربوطه و سرمایه‌گذاران انجام شده است.

وی ادامه داد: در برنامه کلان منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، برنامه ایجاد 35 میلیون تن ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر پیش‌بینی شده است. در این جلسه مدیران شرکت‌های سرمایه‌گذار نیز دیدگاه‌های خود را درباره اجرایی شدن این برنامه ارائه کردند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
مدل استخراج و فروش خاک معدن سرب و روی انگوران تهیه شود
جایگاه مواد معدنی؛ استخراج 461 میلیون تن، صادرات ۵۰ میلیون تن
کنسرسیوم تامین تجهیزات و خدمات پیمانکاری حفاری اکتشافی ایجاد شود
جذب و آموزش نیروهای بومی در اولویت است
فعال شدن معادن کوچک در آذربایجان غربی
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: