دولت در تصمیم‌گیری‌ها به تشکل‌ها اعتماد کند
رئیس اتحادیه صادرکنندگان سرب و روی:

دولت در تصمیم‌گیری‌ها به تشکل‌ها اعتماد کند

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های صنایع و معادن سرب و روی ایران گفت: دولت امروز بیش از هر زمان نیاز به همفکری برای تصمیم‌گیری با تشکل‌های مردم نهاد دارد و این مهم می‌تواند منافع و مصالح کشور را به دنبال داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی « فلزات آنلاین» و به نقل از ایرنا، حسن حسینقلی در پنجمین نشست شورای سیاست‌گذاری خانه معدن ایران اظهار داشت: موضوع پرداخت حقوق دولتی معادن با شرایط هریک از معادن تطبیق ندارد، امروز یک واحد معدنی دارای بخش فرآوری 5 برابر یک واحد فاقد بخش فراوری حقوق دولتی پرداخت می‌کند.

وی موضوع تامین نقدینگی را از دغدغه های فعالان معدنی دانست و گفت: تسهیلات اعطایی به بهره‌بردار معدنی حداقل نرخ سود 18 درصدی دارد، با این نرخ نمی‌توان با رقبا در بازارهای صادراتی که نرخ بهره 4، 6 تا 10 درصدی پرداخت می‌کنند، رقابت کرد.

این فعال معدنی تصریح کرد: یکی از موانع پیش روی فعالان معدنی سازمان‌های حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی محسوب می‌شوند و وزارت صنعت هم در دعاوی مطرح در این بخش از حق و حقوق معدنکار دفاع نمی‌کند.

وی اضافه کرد: امروز در آمارها چنانچه شمار معادن کوچک افزایش یافته، یکی از دلایلش محدودیت‌ها و موانع سازمان منابع طبیعی است و مرجعی برای رفع این مشکلات وجود ندارد.

حسینقلی ضمن یاداوری شرایط کنونی که دشمن محدودیت‌های زیادی را برای کشورمان فراهم ساخته، افزود: انتظار می‌رود قوه قضائیه با مشکل جدی معارضین محلی معادن برخورد داشته باشد.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان سرب و روی خاطرنشان ساخت: بهره‌برداران معادن بزرگ حقوق دولتی خود نمی‌دهند و در سنوات گذشته نیز این امر وجود داشت، اما بهره‌بردار معادن کوچک، مکلف به پرداخت می‌شود و این عدالت نیست.

وی افزود: دولت چنانچه به رونق تولید می‌اندیشد، از بهره‌برداران معادن کوچک حمایت  و مجوز واردات ماشین‌آلات دست دوم معدنی براساس تشخیص بهره‌بردار صادر کند، اما از پرداخت عوارض و حقوق گمرکی معافیت داشته باشد.

حسینقلی موضوع سرمایه صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی را برای توسعه بخشیدن به فعالیت این بخش ناکافی دانست و گفت: سرمایه ۱۰ میلیارد تومانی این صندوق پاسخگو نیست.

وی خواستار حذف عوارض از صادرات بخش معدن و صنایع معدنی شد و گفت: براساس مفاد قانون رفع موانع تولید از صادرات نباید عوارض گرفته شود و انتظار می‌رود این امر توسط وزارت صنعت حذف شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
صنعت سرب و روی به توسعه اقتصادی کشور کمک می‌کند
توقف صادرات بیش از ۵۰ هزار تن روی دپو شده!
این ابلاغ، زمینه آغاز فعالیت دلالان و سودجویان در بازار محصولات سرب و روی است
مصوبه اخیر مجلس باعث ورشکستگی معادن می‌شود
افزایش جهانی قیمت روی فرصتی مناسب برای پیشبرد معادن کوچک است
فروش سرب و روی ایرانی ۵۰۰ دلار زیر قیمت جهانی!
اصلاح قانون معادن توسط مجلس، ضروری است
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: