روند رو به افزایش معارضان معادن باید ریشه‌ای حل شود
رئیس خانه معدن ایران:

روند رو به افزایش معارضان معادن باید ریشه‌ای حل شود

رئیس خانه معدن ایران گفت: امروز روند رو به افزایش معارضان معادن باید توسط متولی بخش معدن به صورت ریشه‌ای حل شود؛ در غیر این صورت امنیت سرمایه‌گذاری به مخاطره می‌افتد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایرنا، محمدرضا بهرامن در پنجمین نشست شورای سیاست‌گذاری خانه معدن ایران، اظهار داشت: چنانچه برای مساله جدی معارضان معادن توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی این بخش چاره‌اندیشی نشود، سرمایه‌گذار در بخش معدن حاضر نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: معارضان محلی معادن در شرایط حاضر قوت گرفته و آن‌ها وضعیتی را به‌وجود می‌آورند که متولی بخش معدن هم تحت تاثیر قرار می‌گیرد و شرایط سختی را برای ادامه فعالیت معادن بوجود آورده‌اند.

به گفته بهرامن، مشکل فعلی معادن در ارتباط با سازمان‌های حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی باید توسط وزارت صنعت حل شود، زیرا بهره‌برداران معادن در حقیقت به عنوان مستاجر دولت برای دوره‌های ۲۰ تا ۲۵ سال هستند و  مالک اصلی دولت (وزارت صنعت) محسوب می‌شود.

رئیس خانه معدن ایران ضمن یادآوری ماشین‌آلات فرسوده در معادن که پیامد آن بازدهی پایین است، اظهار کرد: تخصیص ۵۰۰ میلیون دلار به منظور تامین ماشین‌آلات جدید، نقش بسزایی در روند بهره‌برداری بدنبال خواهد داشت.

وی تصریح کرد: امروز اغلب فعالان معدنی در ارتباط با خانه معدن ایران در ارتباط با مشکلات پیش روی خود، موضوع معارضان و ماشین‌آلات را به عنوان دغدغه‌های اصلی خود مطرح می‌کنند و انتظار می‌رود برای این مسائل وزارت صنعت، هرچه زودتر چاره‌اندیشی کند.

بهرامن یادآور شد: واردات ماشین‌آلات معدنی هم چندان ساده نیست، پس از گذر از موانع اداری، مشکل عوارض و حقوق گمرکی نیز سد جدی به حساب می‌آید که رسوب ماشین‌آلات حداقل سه ماه وجود دارد و به ۶ ماه ممکن است بیانجامد.

رئیس خانه معدن ایران تسریع کرد: واقعیت غیر قابل انکار این است که زیرساخت معادن از صفر تا صد باید توسط متولی بخش معدن برطرف شود و بهره‌بردار مساله مهم استخراج و تولید را باید حل و فصل کند. آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از فعالیت 5 هزار و 500 معدن در سطح کشور است که پارسال 460 میلیون تن مواد معدنی استخراج کردند که از این رقم 60 تا 65 درصد به مصالح ساختمانی اختصاص دارد.

بهرامن اضافه کرد: بررسی‌های اولیه حاکی از این است که با تخصیص رقم 500 میلیون دلار برای واردات ماشین‌آلات، از این رقم 20 تا 25 درصد باید صرف تامین تجهیزات و قطعات یدکی شود.

وی اظهار امیدواری کرد: نیاز بهره‌برداران معادن به ماشین‌آلات وارداتی باید به شکل تجمیع شده انجام شود، زیرا این امر پیامد واردات کیفی، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش را هم می‌تواند به دنبال داشته باشد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
دولت تکلیفش را با بخش معدن مشخص کند
حقوق دولتی بر مبنای استخراج، واقعی شود
ضرورت تدوین
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: