همکاری ایمیدرو و جهاد دانشگاهی به دانش فنی منتهی می‌شود/ به اجرایی شدن تفاهمنامه متعهد هستیم
در مراسم امضای تفاهمنامه بین ایمیدرو و جهاد دانشگاهی تاکید شد:

همکاری ایمیدرو و جهاد دانشگاهی به دانش فنی منتهی می‌شود/ به اجرایی شدن تفاهمنامه متعهد هستیم

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: با تکیه بر دانشمندان و محققان داخلی و ظرفیت بالای معدنی و صنایع وابسته، به دنبال ایجاد ارزش افزوده در بخش معدن هستیم. همکاری ایمیدرو و جهاد دانشگاهی،‌ به تولید دانش فنی منتهی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ایمیدرو، خداداد غریب پور در مراسم امضای تفاهمنامه بین ایمیدرو و جهاد دانشگاهی اظهار داشت: وابستگی به کشورهای خارجی از نظر دانش فنی، در شرایط تحریم مشکل شده و از این رو، با جهاد دانشگاهی طی یک همکاری مشترک، در تلاش هستیم در این شرایط حساس، گام ملی برای توسعه فناوری برداریم.

وی افزود: همکاری‌ها پیش از این به صورت موردی بود اما اکنون در زمینه دانش فنی و تحقیقات کاربردی است و این روند به یک استراتژی تبدیل شده است. اقدام مذکور، گام مهمی برای ایجاد تحول در حوزه فناوری معدن و صنایع معدنی به‌شمار می‌رود.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه سیاست جهاد دانشگاهی، تولید دانش فنی است، تصریح کرد: طبق تفاهمنامه‌ای که امضا شده، درصدد هستیم این همکاری، به تولید دانش فنی ختم شود و بر اساس تقاضا و نیاز واقعی و توانمندی‌های علمی جهاد دانشگاهی انجام شود. خوشبختانه، این نهاد، درخواست همکاری داشته و این در شرایطی است که کشور ما نیاز به کار تیمی و مشترک دارد.

غریب پور با بیان اینکه کشور ما از نظر یافته‌های علمی، کمبودی ندارد و این یافته‌ها کمتر مورد استفاده قرار گرفته و کمتر کاربردی شده است، گفت: حلقه مفقوده صنعت ما، کمبود دانش فنی و در برخی موارد، نبود دانش فنی است.

وی ادامه داد: اغلب کارهای علمی و تحقیقاتی به دلیل اثربخش نبودن و در راستای اهداف مورد نظر نبودن، موثر نبوده است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو اظهار داشت: بر اساس نقشه راه معدن و صنایع معدنی، کشور به 10 قطب علمی تقسیم شده و دانشگاه‌ها براساس ظرفیت‌ها و توان علمی در این مسیر همکاری می‌کنند.

وی افزود: ایمیدرو علاوه بر دانشگاه‌ها، با شرکت‌های بزرگ صنعتی، تفاهمنامه همکاری امضا کرده است. ما به دنبال اثربخشی تفاهمنامه‌ها هستیم و مصمم هستیم تفاهمنامه‌ها به برنامه عملیاتی تبدیل شود.

غریب پور خاطرنشان کرد: امسال 27 طرح تحقیقاتی بر اساس نیازها در ایمیدرو اجرایی شده و تقاضا محور است.

به اجرای تفاهمنامه متعهد هستیم

در ادامه این مراسم، حمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی، با بیان اینکه یکی از اهداف این مرکز، انجام تحقیقات کاربردی و تولید فناوری‌های مورد نیاز کشور و پیگیری برای کاربردی کردن آن‌ها است، گفت: بخش معدن و صنایع معدنی، یکی از مزیت‌های کشور محسوب می‌شود و باید از ظرفیت‌های این بخش به نحو مطلوب استفاده شود. و از امضای تفاهمنامه همکاری با این نهاد، به‌شدت استقبال می‌کنیم و به اجرایی شدن تفاهمنامه و توسعه فناوری در این حوزه متعهد هستیم.

طیبی با بیان اینکه توسعه اقتصادی و امکان رقابت صنعتی، داشتن فناوری را برای هر کشوری ضروری می‌سازد، گفت: توسعه فناوری‌های موجود، طراحی مهندسی پایه در بخش‌های مختلف، تولید دانش فنی مواد مصرفی حوزه، تولید فناوری تجهیزات مورد مصرف و ارتقای فناوری‌های موجود، از جمله مفاد تفاهمنامه است. همچنین با استفاده از ظرفیت‌های موجود، فناوری‌های مورد نیاز ایمیدرو را تامین می‌کنیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
مدل استخراج و فروش خاک معدن سرب و روی انگوران تهیه شود
جایگاه مواد معدنی؛ استخراج 461 میلیون تن، صادرات ۵۰ میلیون تن
75 درصد تکنولوژی صنعت فولاد کشور بومی‌سازی شده است
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: