استانداردسازی و حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی، رمز موفقیت فولاد امیرکبیر در صادرات
مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

استانداردسازی و حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی، رمز موفقیت فولاد امیرکبیر در صادرات

مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در خصوص رمز موفقیت در بازارهای جهانی و تدوام صادرات، گفت: یکی از مولفه‌های نفوذ در بازارهای صادراتی کیفیت محصول و شرایط فروش آن است. شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در سال گذشته در هر دو حوزه تلاش کرد و موفق شد کیفیت محصول خود را به حد استاندارد جهانی برساند. حتی این موضوع باعث شد شرکت فولاد امیرکبیر به‌عنوان واحد نمونه استاندارد ملی در سطح کشور نیز شناخته شود.

عزیز قنواتی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، در خصوص چگونگی دستیابی به این دستاورد، اظهار داشت: با توجه به اهتمامی که شرکت فولاد امیرکبیر برای توسعه صادرات خود داشت، در ارزیابی‌های گواهینامه‌های استاندارد شرکت کرد و حتی در ارزیابی‌های خارجی نیز موفق به دریافت تندیس‌ها و گواهینامه‌های استاندارد محصول نیز شده است.

مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان بازارهای هدف این شرکت را اغلب کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای مرکزی عنوان کرد و افزود: یکی از راه‌های توسعه صادرات در شرکت فولاد امیرکبیر کاشان، حضور مداوم و موثر در نمایشگاه‌های بین‌المللی معتبر بوده است که از جمله آن‌ها می‌توان به نمایشگاه‌های کشورهای حوزه خلیج فارس مانند قطر و عمان و نیز عراق و افغانستان اشاره کرد. حضور در این نمایشگاه‌ها باعث شد تا بتوانیم محصول خود را در کشورهای یاد شده معرفی کنیم و بدین ترتیب مشتریان خوبی برای صادرات پیدا کردیم.

وی در خصوص میزان صادرات، گفت: در سال 96 حدود 7 هزار تن صادرات داشتیم و این میزان در سال 97 با رشد حدود 300 درصدی به بیش از 20 هزار تن رسید که این میزان حدود 10 درصد از محصولات تولیدی فولاد امیرکبیر را شامل می‌شد. در حال حاضر نیز متقاضیان خوبی برای محصولات ما از کشورهای مختلف وجود دارد.

قنواتی در پاسخ به سوالی مبنی بر تفاوت قیمت گالوانیزه با دیگر محصولات فولادی، خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که قیمت محصول با کیفیتی مانند ورق‌های گالوانیزه به‌عنوان یک نوع محصول تخت با محصولاتی مانند تیرآهن و میلگرد به‌عنوان محصولات طویل تفاوت زیادی دارد. همین مساله باعث شده است که حتی با وجود تناژ کم صادرات فولاد امیرکبیر در مقایسه با شرکت‌های بزرگ، ارزش صادرات مبلغ قابل توجهی باشد.

مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر در پایان به برنامه این شرکت برای صادرات در سال جاری اشاره کرد و گفت: هدف‌گذاری این شرکت آن است که میزان صادرات به بیش از 30 درصد از تولیدات برسد. البته تامین نیاز داخلی از اولویت‌های اصلی ما است؛ زیرا باید اول نیاز بازار داخلی برطرف شود تا قیمت‌ها رشد نداشته باشند، سپس بازارهای صادراتی را مورد هدف قرار می‌دهیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
هدایت سود شرکت‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی به
رشد تقاضای گالوانیزه، منوط به سیاست‌های دولت
همدلی دولت و بخش خصوصی، رمز عبور از بحران
تحقیر اعمال‌کنندگان تحریم با بومی‌سازی امکان‌پذیر است
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: