آمادگی سرمایه‌گذاران برای اجرای پروژه‌های انتقال آب، توسعه راه آهن و فرودگاه منطقه سنگان
در نشست مشترک ایمیدرو و استانداری خراسان رضوی مطرح شد:

آمادگی سرمایه‌گذاران برای اجرای پروژه‌های انتقال آب، توسعه راه آهن و فرودگاه منطقه سنگان

رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: سرمایه‌گذاران آماده مشارکت در اجرای طرح‌های زیربنایی مجتمع سنگ آهن سنگان هستند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از پایگاه خبری ایمیدرو، خداداد غریب پور در نشستی در استانداری خراسان رضوی که سرپرست فرمانداری خواف و نیز فرمانداران رشتخوار، تربت حیدریه و گناباد و همچنین مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان حضور داشتند، تاکید کرد: با توجه به آمادگی شرکت‌های سرمایه‌گذار، لازم است که نحوه مشارکت شرکت‌های صنایع معدنی در پروژه‌های انتقال آب، توسعه خط آهن و احداث فرودگاه مشخص شود.

وی با تاکید بر اینکه اینکه ایمیدرو برای سرمایه‌گذاری در زمینه انتقال آب آمادگی دارد، گفت: شیوه سرمایه‌گذاری شرکت‌های فولادی در پروژه انتقال آب دریای عمان به شرق کشور، باید در قالب تفاهمنامه همکاری مشخص شود.

خداداد غریب پور با بیان اینکه انتقال کنسانتره و گندله سنگ آهن در منطقه سنگان خواف نیازمند ایجاد شبکه ریلی است، عنوان کرد: تفاهمنامه ساخت راه آهن سنگان به بافق به طول 800 کیلومتر به امضا رسیده است و طبق برنامه‌ریزی‌ها، شهریورماه امسال قرارداد آن منعقد خواهد شد.

وی تصریح کرد: شرکت‌های صنعتی و معدنی برای ساخت فرودگاه در منطقه سنگان خواف آمادگی دارند و در صورت موافقت مدیران استانی، می‌توان جزئیات مشارکت در اجرای این پروژه را در قالب یک تفاهمنامه تعیین کرد.

در جلسه بررسی نحوه مشارکت شرکت‌های صنایع معدنی در طرح انتقال آب از چابهار به شرق کشور که با حضور علی‌رضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی، خداداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو، عبدالرضا سپهری سرپرست فرمانداری خواف، علی همتی مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان و نیز فرمانداران رشتخوار و تربت حیدریه و گناباد و همچنین جمعی از مدیران عامل شرکت‌های صنایع فولادی برگزار شد، تفاهمنامه‌ای به امضا رسید.

علی رضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی در این جلسه گفت: نخستین نیاز آبی استان، بخش فولاد و صنعت است و هدف ما از برگزاری این جلسه، جلب مشارکت مجموعه‌های فعال در حوزه صنایع معدنی در طرح انتقال آب و رفع نیاز آبی است.

رزم حسینی افزود: در صورت انتقال آب از چابهار به سنگان خواف، زمینه توسعه فعالیت شرکت‌های صنایع معدنی در این منطقه فراهم خواهد شد.

در این جلسه مقرر شد، مجموعه شرکت‌های صنایع معدنی منطقه سنگان با محوریت ایمیدرو در شرکت سرمایه‌گذاری انتقال آب چابهار به مشهد (شرکت تابش) مشارکت کنند. البته میزان و نحوه مشارکت هر مجموعه با محوریت ایمیدرو تعیین خواهد شد.

همچنین طی یک ماه آینده تفاهمنامه نحوه مشارکت شرکت‌های فولادی با هماهنگی ایمیدرو و با حضور مسئولان ملی و محلی در استانداری خراسان رضوی امضا خواهد شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
مدل استخراج و فروش خاک معدن سرب و روی انگوران تهیه شود
امرایی جایگزین میرمحمدی شد
جایگاه مواد معدنی؛ استخراج 461 میلیون تن، صادرات ۵۰ میلیون تن
امضای تفاهم‌نامه تامین مالی احداث خط دوم ریلی سنگان
ارتقای زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلی در سنگان کلید خورد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: