بازار داخلی کشش خوبی برای میلگرد دارد/عدم همخوانی قیمت میلگرد با شمش
سرپرست فروش داخلی شرکت فولاد آذربایجان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

بازار داخلی کشش خوبی برای میلگرد دارد/عدم همخوانی قیمت میلگرد با شمش

سرپرست فروش داخلی شرکت فولاد آذربایجان گفت: خوشبختانه طی چند ماه اخیر وضعیت بازار داخلی بهتر شده است و شرکت فولاد آذربایجان می‌تواند محصولات خود را بدون هیچ مشکلی در بازار داخلی به فروش برساند.

یاسین فتاحی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری «فلزات آنلاین» در خصوص وضعیت فروش میلگرد فولاد آذربایجان در بازار، اظهار داشت: عرضه‌های فولاد آذربایجان در بورس کالا انجام می‌شود که تمامی آن‌ها با تقاضای خوبی از سوی مشتریان همراه بوده است و این شرکت توانست تمامی 5 عرضه محصولات خود یعنی بالغ بر 20 هزار تن میلگرد را از ابتدای سال جاری تا کنون به فروش برساند.

سرپرست فروش داخلی شرکت فولاد آذربایجان در مورد قیمت‌های فروش، گفت: عرضه محصولات به‌ویژه شمش و میلگرد طبق دستورالعمل انجام نمی‌شود. این یعنی اختلاف میان قیمت مواد اولیه و محصولات نهایی یعنی سود نوردکاران از هزینه تولید بسیار کمتر است.

وی افزود: با توجه به اینکه از یک سو تعداد نوردکاران و متقاضیان شمش در بورس زیاد است و از سوی دیگر عرضه‌کنندگان و تولیدکنندگان شمش در کشور کم هستند، برای خرید این محصول رقابت صورت می‌گیرد و در نتیجه قیمت شمش در بورس کالا تا حدودی افزایش پیدا می‌کند. این در حالی است که میلگرد با توجه به شرایط بازار داخلی و مصرف آن در کشور، رقابت کمتری نسبت به شمش به خود می‌بیند. بنابراین رقابت نیز برای دریافت این محصول در مقایسه با شمش کمتر می‌شود و افزایش قیمت مطلوب مطابق انتظار و متناسب با افزایش قیمت شمش رخ نمی‌دهد. به این مسائل باید رشد هزینه‌های تولید مانند افزایش کرایه حمل و نقل، دستمزدها و ... اضافه کرد که باعث می‌شود برخی از نوردکاران به حاشیه زیان بروند و برخی دیگر در نقطه سر به سر قرار گیرند.

فتاحی در زمینه بازار صادراتی میلگرد به‌ویژه به کشور عراق نیز بیان داشت: مدت‌ها است که صادرات میلگرد به کشور عراق متوقف شده و به‌نوعی صادرات به این کشور صورت نمی‌گیرد. علت این امر به دو دلیل است؛ نخست آنکه قیمت‌های اعلامی از سوی گمرک با قیمت فروش در بازارهای صادراتی تفاوت بسیاری دارد. دوم اینکه صادرکنندگان باید 50 درصد از ارز حاصل از صادرات خود را در سامانه نیما عرضه کنند. این در حالی است که با قیمت‌های کنونی، بسیاری از صادرکنندگان هنوز به عرضه ارز حاصل از صادرات در سامانه نیما متمایل نشده‌اند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 1
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
صادرات مواد اولیه، منوط به تامین نیاز داخلی باشد
فروش 22 هزار تنی و درآمد 98 میلیارد تومانی
بهینه‌سازی مصرف انرژی با رویکرد کاهش هزینه‌های تولید در فولاد آذربایجان
صنعت فولاد در انتظار خط‌ مش نهایی
تامین مواد اولیه، اصلی‌ترین چالش صنعت فولاد استان آذربایجان
20 درصد محصولات فولادی طولی در آذربایجان شرقی، تولید می‌شود
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: