اقدامات منطقه لامرد در تامین برق، گاز، آب و جاده؛ برق پیش راه‌اندازی آلومینیوم جنوب تامین شد
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر لامرد:

اقدامات منطقه لامرد در تامین برق، گاز، آب و جاده؛ برق پیش راه‌اندازی آلومینیوم جنوب تامین شد

مدیرعامل منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر لامِرد اقدامات انجام شده این منطقه در حوزه برق، آب،‌گاز و جاده را ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر لامرد در آستانه روز صنعت و معدن در این‌باره، اظهار داشت: برق مورد نیاز برای دوره پیش راه‌اندازی آلومینیوم جنوب- به‌عنوان بزرگ‌ترین کارخانه آلومینیوم ایران- تامین شده است.

فدایی دولت تصریح کرد: خرید 6 مگاوات برق از شرکت توزیع برق استان فارس و در اختیار قراردادن 8 مگاوات برق برای پیش راه‌اندازی کارخانه آلومینیوم جنوب از جمله اقدامات جدید این منطقه به‌شمار می‌آید.

وی اظهار کرد: در سال گذشته در حوزه‌های زیرساختی اقدامات موثری به اجرا درآمد که عملیات گازرسانی به سایت لامرد با اجرای 14 کیلومتر خط لوله گاز، نصب و راه‌اندازی تجهیزات ایستگاه CGS و ایستگاه مترینگ با هزینه افزون بر 385 میلیارد ریال با هدف اتصال گاز به پروژه آلومینیوم جنوب را می‌توان مورد اشاره قرار داد.

مدیرعامل منطقه ویژه لامرد تاکید کرد: این طرح پس از سپری شدن 13 سال و اجرای عملیات هات تپ و اتصال خط لوله گاز به خط انتقال سراسری برای تامین خوراک مورد نیاز صنایع انجام شده است.

وی یادآور شد:‌ بر اساس طراحی‌های انجام شده فاز نخست طرح آلومینیوم جنوب با تولید سالانه 300 هزار تن شمش آلومینیوم در سال 98 وارد مدار تولید می‌شود که با تحقق این مهم جهش بزرگی در منطقه ویژه اقتصادی لامرد و دامنه‌دارتر شدن خوشه‌های صنعتی در صنایع پایین‌دست را شاهد خواهیم بود.

پروژه‌های آب

به گفته وی، تکمیل و تحویل مخزن آب دو هزار و 500 متر مکعبی ذخیره منطقه ویژه و اجرای حدود 13 کیلومتر خط لوله آب با قطر 250 میلی‌متر در شریان‌های اصلی سایت منطقه انرژی‌بر، خرید 10 لیتر برثانیه آب از آبفای استان فارس و تکمیل ظرفیت از 20 لیتر بر ثانیه به 30 لیتر بر ثانیه و همچنین انعقاد قرارداد در قالب مناقصه برای خرید آب و احداث آب‌شیرین‌کن در این زمینه از جمله اقدامات زیربنایی این منطقه محسوب می‌شود.

 

طرح‌های جاده سازی

فدایی دولت درباره دیگر اقدامات سال گذشته، اظهار داشت: نهایی شدن عملیات جاده شریانی منطقه، اجرای فنس گمرک به طول 3 کیلومتر و همچنین عملیات اجرایی سیل‌بند غربی سایت با هزینه بالغ بر 110 میلیارد ریال از اقدامات دیگری است که برای تکمیل زیرساخت‌ها در منطقه ویژه اقتصادی لامرد در سال گذشته به مرحله اجرا در آمده است.

امکانات منطقه لامرد

وی در مورد امکانات این منطقه، گفت: منطقه ویژه اقتصادی لامرد از زیر مجموعه‌های ایمیدرو در مساحتی بالغ بر 8 هزار و 500 هکتار در جنوب استان فارس واقع در یکی از راهبردی‌ترین نواحی کشور از نظر دسترسی به کانون‌های انرژی، منابع مختلف معدنی، محورهای مواصلاتی و قطب اقتصادی کشور دارای مزیت‌های فراوانی برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف صنعتی است.

مدیرعامل منطقه ویژه لامرد ادامه داد: تسهیل در ارائه خدمات، سرعت در عقد قرارداد و واگذاری زمین، پیگیری برای استقرار صنایع در کنار تمهید همه امکانات زیربنایی برای انجام فعالیت‌ها در زمره خدماتی است که سرمایه‌گذاران و متقاضیان ایجاد صنایع در منطقه ویژه اقتصادی لامرد از آن برخوردارند.

از سوی دیگر وجود فرودگاه بین‌المللی لامرد، نزدیکی به فرودگاه بین‌المللی خلیج فارس در عسلویه، همجواری با کشورهای جنوبی خلیج فارس، نزدیکی به بنادر و تاسیسات بندری منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و پارسیان، تامین گاز، آب و برق، راه‌اندازی کامل ارتباط مخابراتی، استقرار گمرک مجهز و سایر تاسیسات و تجهیزات از جمله مزایای این منطقه صنعتی است.

وی خاطرنشان کرد: تحقق فرایند توسعه پایدار یکی از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری، فعالیت جهادی در منطقه ویژه اقتصادی لامرد است که با حمایت مسئولان ضرب‌آهنگ آن از شتاب مناسبی برخوردار است

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
طرح آلومینیوم جنوب در ماه‌های آینده، راه‌اندازی می‌شود
جذب و آموزش نیروهای بومی در اولویت است
جذب سرمایه اولویت منطقه ویژه اقتصادی لامرد
هدف‌گذاری 1.5 میلیون تنی را در تولید آلومینیوم داریم
عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس به لامِرد آغاز شد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: