کاهش تولید معدنی و فلز روی در 3 ماه ابتدایی سال 2019
به گزارش انجمن جهانی سرب و روی، میزان کسری روی در بازارهای جهانی تداوم دارد؛

کاهش تولید معدنی و فلز روی در 3 ماه ابتدایی سال 2019

در 3 ماه ابتدایی سال جاری میلادی میزان تولید معدنی و در ادامه میزان تولید فلز روی نسبت به همین زمان در سال 2018 کاهش داشت. همچنین در این بازه زمانی بازارهای جهانی نیز با کاهش تقاضا برای شمش روی روبه‌رو بودند. با وجود کاهش تقاضای جهانی برای شمش روی در این زمان، اما میزان کسری بازار در این دوره نسبت به مدت مشابه سال 2018 افزایش داشت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و بر اساس گزارش انجمن جهانی سرب و روی، میزان تولید جهانی روی در 3 ماه ابتدایی سال کاهش پیدا کرد. در نمودار 1، میزان تولید معدنی و فلز روی و همچنین میزان مصرف این فلز در 3 ماه ابتدایی سال 2018 و 2019 آورده شده است. همان‌طور که در این نمودار مشاهده می‌شود، میزان تولید معدنی روی در 3 ماه ابتدای سال 2019 نسبت به همین زمان در سال 2018 کاهش یک درصدی داشت و از 3 میلیون و 86 هزار تن در 3 ماه ابتدایی سال 2018 به 3 میلیون و 53 هزار تن در 3 ماه ابتدایی سال 2019  رسید. میزان تولید فلز تصفیه شده روی نیز در همین زمان با افت 4.7 درصدی از 3 میلیون و 305 هزار تن به 3 میلیون و 150 هزار تن کاهش یافت. همچنین همان‌طور که در نمودار 1 مشاهده می‌شود، میزان مصرف فلز روی نیزدر 3 ماه ابتدایی سال 2019 برابر 3 میلیون و 125 هزار تن بود که با 4.7 درصد کاهش به 3 میلیون و 279 هزار تن رسید. کاهش تولید معدنی در 3 ماه ابتدایی سال 2019 مربوط به کاهش تولید معادن بزرگی همچون معدن Red Dog و کاهش تولید از معادن تحت بهره‌برداری شرکت تریوالی بود.

در نمودار 2، میزان تولید معدنی روی در 3 ماه ابتدایی سال جاری به تفکیک ماه آورده شده است. همان‌گونه که در این نمودار مشاهده می‌شود، در ماه مارس شاهد افزایش تولید معدنی روی هستیم که علت این امر، پایان یافتن فصل زمستان در برخی معادن روی دنیا بود که در مناطق سردسیر واقع شده‌اند و افزایش نرخ بهره‌برداری از این معادن بود. با این حال، در ماه‌های ابتدایی از سال، میزان تولید معدنی روی در سال جاری نسبت به سال گذشته در سطح پایین‌تری قرار داشت. این کاهش تولید معدنی موجب کاهش تولید فلز روی تصفیه شده نیز شد که در نمودار 3 قابل مشاهده است و نتیجه آن موجب کاهش موجودی انبارهای بزرگ دنیا از این فلز و در نتیجه رشد قیمتی این فلز در این دوره شد.

همان‌گونه که در نمودار 3 مشاهده می‌شود، میزان تولید فلز روی تصفیه شده در دنیا در 3 ماه ابتدایی سال 2019 نسبت به همین زمان در سال 2018، برای هر 3 ماه متوالی ژانویه، فوریه و مارس شاهد بودیم. هر چند که در مجموع طی 3 ماه نخست سال 2019 بازار شاهد کاهش تقاضا برای مصرف شمش روی نسبت به همین زمان در سال 2018 بود، اما میزان کسری بازار در این دوره نسبت به مدت مشابه سال 2018 افزایش داشت. گفتنی است که این کاهش تقاضا در ماه ژانویه بیش از ماه‌های فوریه و مارس خودنمایی کرد. کاهش سرمایه‌گذاری چین، کاهش تولید خودرو در این کشور، افزایش جنگ‌های تجاری میان چین و آمریکا در ابتدای سال 2019 میلادی از مهم‌ترین عوامل کاهش تقاضا برای شمش روی بود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
بانک‌ها کمر تولید را شکسته‌اند
قیمت سرب به اوج خود در 4 ماه اخیر رسید
کاهش قیمت شمش روی، موجب شد تا معدنکاران از سود خود به نفع واحدهای ذوب بکاهند
کاهش تولید روی در چین موجب افزایش کسری موجودی بازارهای دنیا شد
کاهش صادرات سرب در نیمه دوم سال 2018
کاهش سود با وجود کاهش هزینه‌های تولید Teck
صنعت سرب و روی به توسعه اقتصادی کشور کمک می‌کند
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: