مرکز تحقیقات مواد معدنی، پیشتاز تکنولوژی فرآوری سیار مواد معدنی بوده است
غریب پور در مراسم امضای تفاهمنامه مرکز تحقیقات و فرآوری مواد معدنی با خانه معدن اعلام کرد:

مرکز تحقیقات مواد معدنی، پیشتاز تکنولوژی فرآوری سیار مواد معدنی بوده است

رئیس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: آینده‌نگری مرکز تحقیقات و فرآوری مواد معدنی ایران، در ایجاد تکنولوژی فرآوری سیار مواد معدنی، سبب پیشتازی این مرکز در ارتقای دانش فعال‌سازی معادن کوچک شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، خداداد غریب پور که ظهر امروز در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری بین این مرکز و خانه معدن ایران، سخن می‌گفت، تصریح کرد: مرکز تحقیقات و فرآوری مواد معدنی، پیش از آنکه فعال‌سازی معادن کوچک به‌عنوان یکی از استراتژی ایمیدرو مطرح شود،‌ بر روی تکنولوژی فرآوری سیار برای صنایع کوچک اقداماتی انجام داده و دانش آن را عرضه کرده است.

وی با گرامیداشت یاد بنیان‌گذاران این مرکز اظهار داشت: در سال گذشته، ۲۷ هزار نمونه آنالیز شده در مرکز تحقیقات فرآوری ایران انجام شد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو، توجه به مرکز تحقیقات و فرآوری مواد معدنی و توسعه آن را از اولویت‌های این سازمان اعلام کرد.

استفاده از اعضای هیات علمی جهاد دانشگاهی در شرکت‌ها

غریب پور در عین حال به بازدید صبح امروز از مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاه اشاره کرد و افزود: عملکرد آن مجتمع نشان داد جهاد دانشگاهی توانمندی‌های قابل توجهی در اختیار دارد و این امر می‌تواند به رفع نیازهای شرکت‌های معدن و صنایع معدنی کمک شایانی کند.

وی افزود: در آینده از اعضای هیات علمی جهاد دانشگاهی در ترکیب هیات مدیره شرکت‌ها برای ارتقای دانش فنی و رفع نیازها استفاده خواهیم کرد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو در ادامه از خانه معدن به‌عنوان سرمایه‌های اجتماعی این حوزه یاد کرد و گفت: وجود تشکل‌های مردم نهاد باعث تقویت سرمایه‌های اجتماعی می‌شود.

وی ادامه داد: استفاده از نظرات تشکل‌های بخش خصوصی موجب می‌شود تصمیمات اتخاد شده از پشتیبانی اجرایی قابل اتکایی برخوردار شوند و در عین حال سبب همراهی آن‌ها در مراحل اجرایی می‌شود.

وی از دو سویه بودن همکاری با بخش خصوصی سخن گفت و اظهار داشت: تصمیم‌گیری‌ها در ایمیدرو همواره به‌صورت گفت‌وگو انجام می‌شود و این روند اجرای سیاست‌های دولت را نیز تسهیل می‌کند.

غریب پور تاکید کرد: تحقیقات و ایجاد فناوری در حوزه‌هایی همچون محیط زیست، فناوری، مواد کم‌عیار معدنی از موارد ضروری بخش معدن و صنایع معدنی است.

زمان‌بندی رسیدن به قرارداد پس از تفاهمنامه

وی با اشاره به امضای تفاهمنامه‌ها در این بخش گفت: ضرورت دارد پس از انعقاد تفاهمنامه، برنامه زمانی برای انعقاد قرارداد نیز تدوین شود.

رئیس هیات عامل ایمیدرو در بخش دیگری از سخنانش به برنامه جدید اکتشاف اشاره کرد و گفت: ایمیدرو برنامه جدید و عظیم اکتشاف ۳۰۰ هزار کیلومتری را با کنسرسیوم بخش خصوصی پیشنهاد داده است.

وی به همکاری خانه معدن در فعال‌سازی معادن کوچک اشاره کرد و گفت: در این برنامه فعال‌سازی 150 معدن کوچک در حال اجرا است.

خانه معدن زمینه‌ساز توسعه سرمایه‌گذاری شود

غریب پور خواهان ارائه اطلاعات دقیق خانه معدن از معادن کوچک شد تا زمینه توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری در این بخش فراهم آید.

وی از آمادگی سازمان در این زمینه خبر داد و گفت: حمایت ایمیدرو در جهت توسعه سرمایه‌گذاری و نیز استفاده از تجارب مهندسان در فعال‌سازی معادن خواهد بود.

غریب پور با اشاره به اینکه امروزه معدن کانون توجه شده است، تاکید کرد: این سازمان خود را ملزم به توسعه مرکز تحقیقات، توسعه ارتباط با جهاد دانشگاهی، ارتباط موثر با تشکل‌ها، کاهش تصدی‌گری و غیره می‌داند.

وی با بیان اینکه نگاه بلندمدت به سرمایه‌گذاری بخش معدن داریم، گفت: تاکید ایمیدرو بر توسعه سرمایه‌گذاری و رونق تولید، مشارکت بخش خصوصی، استفاده از ظرفیت معادن بزرگ، توانمندسازی و توسعه نیروی انسانی، استفاده از دانش بومی، ایجاد ارزش افزوده و سودآوری به جای سوددهی است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
آنالیز 27 هزار نمونه اکتشافی در مرکز تحقیقات و فرآوری مواد معدنی ایران
مدل استخراج و فروش خاک معدن سرب و روی انگوران تهیه شود
چالش‌های تحقیقاتی بخش معدن و صنایع معدنی
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: