کاهش صادرات سرب در نیمه دوم سال 2018
بررسی تجارت جهانی شمش سرب؛

کاهش صادرات سرب در نیمه دوم سال 2018

براساس اطلاعات سازمان تجارت جهانی کره جنوبی، استرالیا، کانادا به‌ترتیب بزرگ‌ترین صادرکنندگان شمش سرب دنیا و کشورهای آمریکا، چین و آلمان به‌ترتیب بزرگ‌ترین واردکنندگان این محصول در دنیا هستند. در این میان کره جنوبی و هند جزو بزرگ‌ترین مراکز صادرات مجدد این محصول در دنیا به‌شمار می‌روند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، در نیمه دوم سال 2018 میزان تجارت جهانی شمش سرب نسبت به میزان تجارت جهانی این محصول در نیمه دوم سال 2017 اندکی کاهش داشت. در نمودار 1، کشورهایی با بیشترین حجم از صادرات شمش روی دنیا در نیمه دوم سال 2018 و 2017 به‌نمایش گذاشته شده است. همان‌طور که در این نمودار شاهده می‌شود، کره جنوبی، استرالیا، کانادا، هند، انگلستان، آلمان، بلژیک، مکزیک و روسیه به ترتیب در رتبه‌های اول تا نهم صادرات شمش سرب دنیا قرار دارند.

همان‌گونه که در نمودار 1 مشاهده می‌شود، کره جنوبی با صادرات 194 هزار و 622 تن شمش سرب در رتبه اول صادرات این محصول در دنیا قرار گرفت. میزان صادرات شمش سرب این کشور در نیمه دوم سال 2018 نسبت به همین زمان در سال قبل رشد 16.5 درصدی داشت. هند، ایالات متحده آمریکا، ویتنام، چین، اندونزی، تایلند، مالزی و ژاپن به‌ترتیب مهم‌ترین مقاصد شمش سرب صادراتی این کشور بودند.

کره جنوبی علاوه بر صادرات، جزو کشورهای بزرگ واردکننده این محصول نیز شناخته می‌شود. همان‌گونه که در نمودار 2 مشاهده می‌شود، کره جنوبی در نیمه دوم سال 2018 برابر 74 هزار تن شمش سرب وارد کرد. این واردات نیز عمدتا از کشورهای هند، امارات متحده عربی، ایران، استرالیا و عربستان صعودی بود. این کشور مقصدی برای صادرات مجدد شمش سرب دنیا به‌شمار می‌رود. گفتنی است که کره جنوبی جزو کشورهای تولیدکننده معدنی سرب در دنیا نیست و عمده نیاز این کشور به سرب تصفیه شده از طریق واردات تامین می‌شود.

استرالیا دومین صادرکننده شمش سرب دنیا در نیمه دوم سال 2018 بود. مهم‌ترین مقاصد شمش سرب این کشور عبارت بودند از: انگلستان، هند، چین و ویتنام. لازم به اشاره است که این کشور دارای بیشترین ذخایر معدنی سرب دنیا بوده و پس از چین دومین تولیدکننده معدنی سرب دنیا به‌شمار می‌رود. همچنین این کشور در سال 2018 میلادی در رتبه پنجم صادرات معدنی سرب دنیا قرار گرفت که حدود 8 درصد صادرات معدنی سرب دنیا متعلق به این کشور بود.

در نمودار 2 بزرگ‌ترین واردکنندگان شمش سرب دنیا در نیمه دوم سال 2018 و سال 2017 آورده شده است. آمریکا، چین، هند، آلمان، چک، انگلستان، کره‌جنوبی، ترکیه، اسپانیا و ایتالیا به‌ترتیب 10 کشور برتر صادرکننده این محصول در نیمه دوم سال 2018 بودند.

ایالات متحده آمریکا در نیمه دوم سال 2018 به میزان 256 هزار تن شمش سرب وارد کرد که این رقم نسبت به میزان واردات این کشور در نیمه دوم سال 2017 کاهش 17 درصدی داشت. چین، مکزیک و کره جنوبی مهم‌ترین کشورهای تامین‌کننده شمش سرب این کشور بودند. همچنین براساس اطلاعات سازمان تجارت جهانی میزان واردات شمش سرب این کشور در بازه‌های زمانی 3 ماهه از ابتدای سال 2018 تا پایان این سال روند کاهشی طی کرده است.

چین در رتبه دوم واردات شمش سرب دنیا در نیمه دوم سال 2018 قرار گرفت. میزان واردات شمش سرب این کشور نسبت به زمان مشابه در سال قبل رشد 220 درصدی داشت. افزایش ملاحظات زیست‌محیطی در چین سبب کاهش تولید سرب شد، در کنار این امر میزان مصرف در این کشور نیز افزایش داشت که سبب رشد واردات در این بازه زمانی شد. عمده واردات شمش سرب چین در این زمان از کشورهای قزاقستان، کره جنوبی، هند، استرالیا و مالزی بود.  

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
قیمت سرب به اوج خود در 4 ماه اخیر رسید
کاهش عرضه و تقاضای جهانی سرب
کاهش تولید سرب در چین
مدل استخراج و فروش خاک معدن سرب و روی انگوران تهیه شود
کاهش تولید معدنی و فلز روی در 3 ماه ابتدایی سال 2019
افزایش قیمت در کوتاه‌مدت و کاهش مصرف در بلند مدت در انتظار سرب خواهد بود
صنعت سرب و روی به توسعه اقتصادی کشور کمک می‌کند
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: