تنش‌های تجاری، عامل بی رونقی بازار ورق سرد فولادی
بررسی بازار ورق سرد فولادی چین در ماه ژوئن؛

تنش‌های تجاری، عامل بی رونقی بازار ورق سرد فولادی

جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا طی ماه‌های اخیر تاثیر خود را بیش از پیش در اقتصاد این کشورها نشان می‌دهد. کما اینکه شاهد افت شدید قیمت و بی رونقی بازار کامودیتی‌ها در چین بوده‌ایم. قیمت ورق سرد فولادی چین نیز طی یک ماه اخیر، افت بسیاری را تجربه کرده است. تنها امیدواری به کاهش تنش‌ها و امکان توافق میان 2 کشور یاد شده، در روزهای پایانی ماه ژوئن، رونق مجددی را به این بازار بخشیده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، قیمت ورق سرد فولادی چین نیز طی یک ماه اخیر، افت بسیاری را تجربه کرده است. همان‌طور که در نمودار 1 مشاهده می‌شود، قیمت این محصول فولادی از اوایل ماه آوریل در یک روند نزولی قرار گرفته است؛ هر چند در این مدت نوساناتی هم داشته و در مواردی شاهد رشد هم بوده‌ایم.

این محصول در ابتدای ماه ژوئن با قیمت 4،100 یوآن بر تن فروش رفت. در انتهای این هفته، قیمت هر تن محصول مورد بحث به 1،080 یوآن کاهش یافت. در اواسط هفته دوم ماه ژوئن شاهد رشد مجدد قیمت ورق سرد تا 4،100 یوآن بر تن بودیم، اما مجددا قیمت آن در روز پایانی هفته دوم به 4،080 یوآن بر تن کاهش یافت.

صندوق بین‌المللی پول در هفته نخست ماه ژوئن اعلام کرد، رشد اقتصاد چین از 6.6 درصد در سال 2018 به 6.2 درصد در سال 2019 کاهش خواهد یافت. بنابراین می‌توان این طور نتیجه گرفت که جنگ تجاری میان ایالات متحده و چین، تاثیر منفی بر بازار چین گذاشته است. قیمت ورق سرد فولادی نیز از این اثرات منفی بی‌نصیب نماند؛ کما اینکه شاهد روند نزولی قیمت بودیم.

روند نزولی قیمت ورق سرد در هفته سوم ماه ژوئن با شدت بیشتری ادامه یافت و تا سطح 4،050 تنزل پیدا کرد و حتی در این سطح برای چندین روز ثابت باقی ماند. گفتنی است در اواسط ماه ژوئن، عملکرد اقتصادی چین منتشر شد. بنا بر آمار منتشر شده می‌توان گفت شاخص رشد سرمایه‌گذاری چین در ماه مِی به 5.6 درصد رسید که این رقم ضعیف‌ترین عملکرد 8 ماهه چین بوده است. همچنین شاخص رشد تولیدات صنعتی این کشور نیز به 5 درصد رسید که این رقم نیز، ضعیف‌ترین عملکرد اقتصادی چین طی 17 سال گذشته بود. در واقع باید اذعان کرد جنگ تجاری در حال اثرگذاری بر رشد اقتصادی کشورها و دنیا است.

ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده در هجدهم این ماه اعلام کرد با رئیس جمهور چین، مذاکره تلفنی داشته است. خبر مذاکره تجاری مجدد آمریکا و چین، امید به کاهش تنش میان 2 کشور را افزود. در تاریخ 26 ژوئن نیز وزیر دارایی آمریکا اعلام کرد مذاکرات تجاری میان 2 کشور تا 90 درصد تکمیل شده است. در نتیجه شاهد رشد مجدد قیمت‌ها در هفته پایانی ماه بودیم؛ به‌طوری که در روز نخست هفته پایانی، ورق سرد با قیمت 4،100 یوآن به‌ازای هر تن فروش رفت ولی قیمت آن در 27 ژوئن به 4،170 یوآن به‌ازای هر تن افزایش یافت که بالاترین قیمت فروش از ابتدای ماه تاکنون بوده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
ورق سرد فولادی به مسیر صعود بازگشت
تجارت ورق سرد فولادی در سالی که گذشت
صعود قیمت ورق سرد فولادی در بازار چین ادامه دارد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: