فولاد خوزستان برای پایداری تولید نیازمند معدن است/ با دوراندیشی به سرنوشت اکسین و گروه ملی صنعتی دچار نمی‌شویم
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

فولاد خوزستان برای پایداری تولید نیازمند معدن است/ با دوراندیشی به سرنوشت اکسین و گروه ملی صنعتی دچار نمی‌شویم

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: در زنجیره تامین سنگ آهن و فولاد به‌دلیل تغییر ماموریت‌هایی که صورت گرفت، معادن به‌عنوان تامین‌کننده مواد اولیه فولادسازان، به‌سمت تکمیل زنجیره و تولید فولاد حرکت کردند. این امر برای فولادسازانی که دارای معادن و کارخانه‌های فرآوری هستند تهدید به‌شمار نمی‌رود اما برای فولاد خوزستان که معدنی را در اختیار ندارد، یک تهدید است.

محمد کشانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» در خصوص پایداری تولید و استراتژی‌های این شرکت برای ادامه کار، اظهار داشت: پایداری تولید یک شرکت به مواد اولیه و تامین خوراک بستگی دارد. اما مشاهده می‌شود بخش فولادسازی تامین‌کنندگان اصلی شرکت فولاد خوزستان که دو تولیدکننده بزرگ سنگ آهن یعنی چادرملو و گل‌گهر بودند، به‌تازگی راه‌اندازی شده است. بنابراین در سال جاری از سویی سهمیه اختصاص یافته به فولادسازان نیز کاهش پیدا کرده است و از سوی دیگر، با به ظرفیت رسیدن فولادسازی‌های معادن بزرگ، سهمیه سنگ آهن فولاد خوزستان باز هم کاهش خواهد یافت و چه بسا دیگر سنگ آهن از سوی دو مجموعه یاد شده به خوزستان ارسال نشود.

وی افزود: اگر فولاد خوزستان در مورد تامین کنسانتره خود فکر و چاره‌اندیشی اساسی نداشته باشد، ممکن است طی 3 تا 4 سال آینده مانند شرکت‌های اکسین و گروه ملی صنعتی، دچار مشکل شود.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان تصریح کرد: قطعا دو شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران و اکسین خوزستان به یکباره دچار مشکلات تولیدی و کارگری نشدند. بلکه متاسفانه پیش‌بینی‌های لازم از سوی دست‌اندرکاران امر برای دو شرکت مزبور دیده نشد و اقداماتی که باید برای بقای آن‌ها صورت می‌گرفت، انجام نشد.

کشانی با بیان این که شرکت فولاد خوزستان نیز از همین الان باید با کمک دست‌اندرکاران استانی و کشور به‌دنبال تامین پایدار خوراک خود باشد، خاطرنشان کرد: البته در سال 96 توانستیم یک کنسانتره 2.5 میلیون تنی را از گروه توسعه ملی با سهام 67 درصدی خریداری کنیم که بخشی از خوراک مورد نیاز را تامین می‌کند؛ اما همچنان تهدید وجود دارد.

وی با اشاره به برنامه‌های فولاد خوزستان برای تامین خوراک، اظهار داشت: در راستای تامین مواد اولیه دو پهنه اکتشافی برای تامین سنگ آهن خریداری شده است و از دولت نیز درخواست کردیم این پهنه‌ها خارج از تشریفات به فولاد خوزستان واگذار شوند تا هر چه سریع‌تر عملیات اکتشاف روی این مناطق انجام شود. این فرآیند باعث می‌شود که شرکت فولاد خوزستان نیز طی سال‌های آینده بابت تامین خوراک و مواد اولیه خود نگرانی نداشته باشد.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در پایان به تکمیل زنجیره این شرکت تا محصولات نهایی اشاره کرد و گفت: فولاد خوزستان به‌عنوان یک شرکت مادر، در ماموریت‌ خود موظف به ایجاد اشتغال در صنایع بالادستی و پایین‌دستی است. این امر می‌تواند از طریق تملک در سهام شرکت‌ها یا چتر حمایتی اتفاق بیفتد. در مورد اکسین تملک انجام شد و گروه ملی صنعتی نیز در چتر حمایتی فولاد خوزستان قرار گرفت. البته در دستور کار این شرکت خرید یکی دو کارخانه تولیدکننده میلگرد قرار دارد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
انتخاب فولاد خوزستان به‌عنوان شرکت برتر استان/ از مهندس کشانی تقدیر شد
طعم شیرین بومی‌سازی برای فولاد خوزستان
سهم 37 درصدی فولاد خوزستان از صادرات فولاد شرکت‌های بزرگ
فخوز به‌دنبال تکمیل زنجیره ارزش است
درآمد 99 میلیارد تومانی فخوز از معامله بلوم
فولاد خوزستان نماد تولید و اشتغال پایدار در استان است
ارزآوری یک میلیارد دلاری فولاد خوزستان در سال 97
بر تحریم‌ها غلبه کردیم
لازمه اشتغال، تولید پایدار است
همکاری و تعامل دو شرکت فولادی خوزستان در تکمیل زنجیره فولاد استان
مسئولان، تصمیمات درست را با سرعت اتخاذ کنند
آخرین دستاوردهای فولاد خوزستان تا پایان دی ماه سال ۹۷
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: