تامین مالی از راه بورس کالا، دسترس‌ترین راه برای فولادسازان بزرگ
فروش 4 هزار و 700 میلیارد تومانی، رهاورد فولاد مبارکه از بورس کالا؛

تامین مالی از راه بورس کالا، دسترس‌ترین راه برای فولادسازان بزرگ

شرکت فولاد مبارکه اصفهان به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات فولادی، از ابتدای تاسیس بورس کالا در آن حضور داشته و توانسته است هر سال میزان قابل توجهی از محصولات خود را در این نهاد به فروش برساند. این شرکت در سال جاری نیز رویه فروش در بورس کالا را به شکل جدی در دستور کار قرار داده است. فولاد مبارکه در سه ماه نخست سال جاری بیش از 840 هزار تن از محصولات خود که عمدتا ورق گرم بود در بورس کالا عرضه کرد و توانست با انجام 812 هزار تن معامله، مبلغی در حدود 4 هزار و 700 میلیارد تومان درآمد داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، نمودار 1 نشان می‌دهد که شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت بورسی و تولیدکننده فولاد در کشور، توانسته حدود نیمی از درآمد خود را در بورس کالا انجام دهد. این شرکت به‌عنوان یکی از موسسان بورس کالا و دارای هیات مدیره در آن، همواره بر حضور در این نهاد به‌عنوان بهترین، امن‌ترین و شفاف‌ترین نهاد برای انجام معامله تاکید کرده است. این شرکت از ابتدای سال جاری انواع ورق‌های تولیدی خود شامل ورق گرم، ورق سرد، ورق گالوانیزه و قلع‌اندود را به میزان 843 هزار تن عرضه کرد که با تقاضایی در حدود یک میلیون و 67 هزار تن مواجه شد و مبارکه توانست 812 هزار تن از محصولات خود را مورد معامله قرار دهد. رهاورد مبارکه از این معاملات درآمد 4 هزار و 700 میلیارد تومانی بوده است.

در فروردین ماه شرکت فولاد مبارکه 147 هزار تن از محصولات خود شامل 142 هزار تن ورق گرم B و C، 20 هزار تن ورق سرد، 4 هزار تن ورق گالوانیزه و یک هزار و 200 تن ورق گالوانیزه بود که همه این محصولات مورد معامله قرار گرفتند و مبارکه در این ماه توانست درآمد 807 میلیارد تومانی را کسب کند.

روند درآمدزایی مبارکه در بورس طی اردیبهشت ماه نیز ادامه و در حقیقت اوج درآمد این شرکت در همین ماه بود. مبارکه در این ماه 352 هزار تن ورق گرم B و C، 46 هزار تن ورق سرد، 8 هزار و 300 تن ورق گالوانیزه و 2 هزار و 400 تن ورق قلع‌اندود، در مجموع 410 هزار تن محصول را در بورس عرضه کرد. تقاضای محصولات مبارکه در این ماه به 461 هزار تن رسید و 380 هزار تن از این محصولات نیز مورد معامله قرار گرفتند. درآمد فولاد مبارکه در اردیبهشت ماه از فروش محصول در بورس کالا به 2 هزار و 260 میلیارد تومان رسید. لازم به ذکر است که در اردیبهشت ماه فولاد مبارکه چندین عرضه داشت که حتی با وجود انجام معامله و ثبت اولیه آن، مورد تایید ناظر بورس قرار نگرفت و ملغی شد. اگر این معاملات تایید می‌شدند، قطعا حجم معاملات و مبلغ معاملات افزایش بسیاری می‌یافت.

در خرداد ماه نیز عرضه مبارکه در بورس ادامه یافت اما حجم عرضه و درآمد آن کاهش پیدا کرد. در این ماه مبارکه 249 هزار تن ورق گرم B و C، 25 هزار تن ورق سرد، 5 هزار تن ورق گالوانیزه و 4 هزار 700 ورق قلع‌اندود، در مجموع 284 هزار تن محصول عرضه کرد که کلا با تقاضای 357 هزار تنی مواجه شد و توانست همه محصولات خود را بفروشد. این شرکت در خرداد ماه مبلغ یک هزار و 600 میلیارد تومان درآمد کسب کرد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تقسیم سود 300 ریالی در مجمع فولاد
درآمد 627 میلیارد تومانی فولاد مبارکه از معامله 114 هزار تنی ورق
رقابت داغ خریداران برای خرید ورق گرم
بورس کالا تحمیل‌کننده قیمت به بازار نیست
فولاد 25 تومان به‌ازای هر سهم سود تقسیم کرد
فروش فولاد مبارکه در سال جاری از مرز 7 میلیون تن می‌گذرد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: