دستگاه
مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی ایمیدرو خبر داد:

دستگاه "شبیه‌ساز رانندگی در معادن" در دست ساخت/برنامه ارتقای سطح عملکرد HSEE واحدهای تابعه ایمیدرو

مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی ایمیدرو گفت: مهم‌ترین برنامه و هدف مدیریت بهداشت،‌ ایمنی، محیط زیست و انرژی (‌HSEE) ایمیدرو در سال جاری، ارتقای سطح عملکرد HSEE در واحدهای تابعه است. ولدخانی در عین حال خبر داد که دستگاه شبیه ساز رانندگی در معادن در حال ساخت است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، امیر ولدخانی اظهار داشت: با توجه به شرایط فعلی کشور و تاثیر آن بر عملکرد فعالیت‌های معدنی و صنایع معدنی، این مدیریت با تدوین برنامه‌های HSEE در نظر دارد ضمن حفظ شرایط، سلامت کار و محیط، نسبت به ارتقای آن اقدام کند.

وی ادامه داد: حوادث ترافیکی، سهم بالایی از حوادث معدنی را شامل می‌شود و از این رو برای ارتقای سطح فنی و مهارت رانندگان کامیون‌های دامپتراک، ساخت و بومی‌سازی دستگاه شبیه‌ساز رانندگی با همکاری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی برای نخستین بار در کشور در حال اجرا است.

مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی ایمیدرو بیان داشت: مقرر شده با همکاری بخش خصوصی و ایمیدرو، 2 دستگاه شبیه‌ساز رانندگی دامپتراک طراحی و ساخته شود.

وی ادامه داد: با نصب و به‌کارگیری این تجهیزات در دو منطقه عمده معدنی کشور، شاهد کاهش حوادث ترافیکی خواهیم بود.

ایمن‌سازی معادن زغال‌سنگ

ولدخانی با اشاره به سهم بالای حوادث در معادن زغال‌سنگ کشور به دلیل نوع خطرات کار، بیان داشت: شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران طی دو سال گذشته، برای ایمن‌سازی معادن زغال‌سنگ، اقدام به خرید تجهیزات ایمنی معادن زغال‌سنگ کرد.

وی ادامه داد: بخش نخست این تجهیزات، وارد کشور شده و طی سال جاری، معادن زغال‌سنگ تحت پوشش ایمیدرو به تجهیزات خریداری شده تجهیز خواهند شد.

استقرار و پیاده‌سازی نظام مدیریت انرژی

مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی ایمیدرو با اشاره به اینکه این سازمان از سال گذشته برنامه تدوین و تهیه الگو، نظامنامه و دستورالعمل مدیریت انرژی در واحدهای معدنی و صنایع معدنی را در دستور کار خود قرار داد، گفت: با نهایی شدن این برنامه و اجرای آن، سازمان می‌تواند مدیریت عملکرد انرژی را در واحدهای تابعه خود پیاده‌سازی و اجرا کند.

وی ادامه داد: این برنامه در سال جاری، نهایی و به همه واحدها ابلاغ خواهد شد. از دیگر برنامه‌های امسال این مدیریت، اجرای سومین برنامه ممیزی عملکرد HSEE با هدف ارتقای این حوزه در واحدهای تابعه ایمیدرو، اجرای برنامه‌های پایش و بررسی واکنش در شرایط اضطراری و ارتقای سطح عملکرد محیط زیست واحدهای تابعه به‌منظور کاهش تعداد واحدهای آلاینده است.

استقرار و پیاده‌سازی نظام مدیریت سبز

ولدخانی بیان داشت: اجرای برنامه پیاده‌سازی و استقرار نظام مدیریت سبز در واحدهای تابعه از نیمه دوم سال 97 در دستور کار قرار گرفت و موارد مرتبط در برنامه ممیزی عملکرد HSEE سال جاری پایش شد.

وی ادامه داد: افزایش 30 درصدی سرمایه‌گذاری در مدیریت پسماند از جمله این اقدامات بود. به طوری که میزان هزینه انجام شده در این بخش، از حدود 6 میلیارد ریال طی سال 96 به 8 میلیارد ریال در سال 97 افزایش یافت.

مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی ایمیدرو خاطر نشان کرد: برنامه ویژه ارزیابی، تحلیل و ارائه مدل مدیریت پسماند در فعالیت‌های واحدهای تابعه سازمان، با همکاری دانشگاه‌های کشور در دست اقدام است.

وی افزود: مراکز و سازمان‌های مردم نهاد معدنی، نقش مهمی در افزایش سطح عملکرد HSEE در بخش معدن و صنایع معدنی دارند و از این رو، طی جلسات برگزار شده با این نهادها و با هماهنگی مدیریت آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو، مقرر شده از توان علمی و فنی آن‌ها در سال جاری استفاده شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
معدنکاری سبز هدف ایمپاسکو است
آغاز دومین ممیزی HSEE شرکت‌های ایمیدرو از اواخر فروردین
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: