نوسانات قیمت‌ گریبانگیر تولیدکنندگان شمش مسی
مدیر عامل شرکت سازه صبح آریا بیان کرد:

نوسانات قیمت‌ گریبانگیر تولیدکنندگان شمش مسی

مدیر عامل شرکت سازه صبح آریا، تولیدکننده انواع مصنوعات فلزات رنگی، گفت: ما شمش، مقاطع و دیگر مصنوعات مسی تولید می‌کنیم که به دلیل نوسانات قیمت‌ها و رکود در بازار و تحریم‌های اقتصادی، حدود هشت ماه است که قادر به ادامه فعالیت در حوزه تولید شمش نیستیم و متاسفانه واحد تولیدی خود را تعطیل کرده‌ایم. از سال 57 انواع محصولات فولادی شامل ورق، میلگرد، تسمه و … را تولید می‌کردیم و از سال 90 نیز در حوزه تولید محصولات مسی ورود کردیم اما در حال حاضر تنها فعالیت‌های خدماتی انجام می‌دهیم و تولید ما به صفر مطلق رسیده‌است.

محمد حسین پناهی در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: در ابتدای سال 97 به علت معضلات اقتصادی پیش آمده، کم‌کم تولید خود را کاهش دادیم اما از 5 ماه گذشته به ناچار خط تولید خود را متوقف کردیم. اگر همان هشت ماه گذشته با شروع نوسانات و افزایش قیمت‌ها مواد اولیه‌ خریداری شده را بدون انجام فرایندی دپو می‌کردیم؛ می‌توانستیم با قیمت چند برابر  این مواد اولیه را با سود هنگفتی به فروش برسانیم اما پس از زحمات فراوان چیزی جز ضرر عاید ما نشد؛ در نتیجه توقف تولید عاقلانه‌ترین کار ممکن بود تا جلوی زیان بیشتر گرفته شود. در واقع فعالیت ما گسترده بود و انواع محصولات فلزات را تولید می‌کردیم؛ میزان تولید این مجموعه روزانه به 5 تن می‌رسید.

وی افزود: پیش از این شمش و دیگر مواد اولیه مورد نیاز مجموعه را خودمان تولید می‌کردیم اما در حال حاضر تنها خدمات تبدیلی ارائه می‌دهیم، بدین شکل که بر اساس سفارش، مواد اولیه مس، آلیاژهای مس و آلومینیوم مشتری را به مقاطع شش‌پر، چهارگوش، میلگرد، تسمه، بیلت، اسلب و ... تبدیل می‌کنیم.

پناهی درباره فرایند تولید شمش مسی، بیان کرد: برای تولید شمش مسی از کاتد استفاده می‌کردیم، ولی با شروع مشکلات تامین مواد اولیه به‌جای کاتد، از قراضه کابلی قرمز که درصد خلوص بالایی دارد استفاده کردیم. روند کار به این شکل است که ابتدا ضایعات را ذوب کرده و در قالب مورد نظر ریخته و شمش تولید می‌کنیم سپس به روش اکستروژن شمش‌ها به مقاطع تبدیل می‌شود. حتی در سال‌های نه چندان دور که شرایط تولید مطلوب بود، در کارخانه‌های خارج از تهران از کنسانتره به عنوان ماده اولیه استفاده می‌کردیم.

مدیر عامل شرکت سازه صبح آریا تصریح کرد: می‌توان با استفاده از کوره‌های دوار و القایی شمش تولید کرد. ما عموما از کوره دوار استفاده می‌کردیم به این دلیل که استفاده از کوره دوار نسبت به القایی راحت‌تر و ارزان‌تر است و استفاده از کوره القایی به قدرت برق با آمپر بالاتری نیاز دارد و اکثر تولیدکنندگان شمش نیز از کوره‌های دوار استفاده می‌کنند اما برای اکستروژن، مرحله پیشگرم شمش لازم است که این مرحله در کوره القایی صورت می‌گیرد.

وی در پایان گفت: با توجه به اینکه اشکال مختلف فلزی در حوزه ساختمان‌سازی مصارف گسترده‌ای دارد و مصرف‌کنندگان نیز سردرگم هستند که مقاطع مورد نیاز خود را از چه طریقی تامین کنند، نقش واحدهای خدمات‌رسانی همچون ما بسیار پررنگ است. ما به‌راحتی می‌توانیم مقاطع مورد نیاز مشتریان را بر اساس سفارش آن‌ها تهیه کنیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
پروژه فولادسازی ما، منتظر گشایش مالی است
ترجیح تولید مقاطع برنجی به روش ریخته‌گری
کاهش خرید شمش شرکت مس رونق را از بازار گرفت
تقاضای اسلب و بیلت مسی کشور به شدت کاهش یافته است
توقف فعالیت واحدهای تولید شمش مسی
دلالان بزرگ‌ترین دشمن صنعت تولید شمش مس
در نوسان قیمتی شدید، فعالیت اقتصادی صرفه ندارد
توقف واحد تولیدی برای جلوگیری از ورشکستگی
تولید شمش مسی از سرباره
تکنولوژی تولید شمش مس در ایران استاندارد نیست
کاهش حجم تولید و مصرف اسلب و بیلت برنجی
تولید و فروش شمش مس دیگر رونق سابق را ندارد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: