ممنوعیت واردات، به نفع تولیدکنندگان است
مدیرعامل شرکت ژرفا باخیش آریان:

ممنوعیت واردات، به نفع تولیدکنندگان است

مدیر عامل شرکت ژرفا باخیش آریان تولیدکننده ورق آلومینیومی در رابطه با تاثیرات مثبت منع واردات محصولات آلومینیومی، گفت: این قانون در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی در مقابل کالاهای وارداتی ارزان قیمت کشور چین وضع شده است، پیش از این تولیدکنندگان داخلی توان رقابت با نمونه‌های مشابه چینی خود را نداشتند، در نتیجه شاهد تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی بودیم.

علیرضا بخشعلی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، در خصوص بازار ورق‌های آلومینیومی، اظهار داشت: بازار این صنعت در حال حاضر نسبت به سال‌ گذشته یک رونق نسبی دارد اما اوضاع می‌تواند از این نیز بهتر شود کمااینکه ما به این میزان از فروش نیز راضی هستیم و امیدوارم در سال جاری شاهد رونق بیشتری باشیم.

وی درخصوص عوامل تاثیرگذار بر صنعت آلومینیوم، عنوان کرد: در چند سال اخیر عوامل متعددی همچون نوسانات نرخ ارز، اعمال تحریم‌ها و ... موجب افزایش قیمت شمش‌ آلومینیومی شد البته امسال، ممنوعیت واردات بر عوامل قبلی نیز اضافه شده و موجب افزایش قیمت مجدد این نوع شمش‌ شد البته درست است که اجرایی شدن ممنوعیت واردات موجب افزایش قیمت شمش آلومینیومی شده اما نمی‌توان تاثیر آن را بر ارتقای کیفیت این محصول نادیده گرفت.

بخشعلی‌زاده درخصوص نوسانات قیمت شمش و تاثیر آن بر رکود بازار ورق‌های آلومینیومی، خاطرنشان کرد: در سال گذشته نوسانات به اندازه‌ای بود که امکان پیش‌بینی برای هرگونه فعالیتی از ما سلب شد، حتی تدوین یک برنامه شش ماهه نیز برای ما امکان‌پذیر نبود؛ ما تا مرز تعطیلی پیش رفتیم و مجبور شدیم تعدادی از پرسنل خود را کاهش دهیم و با حداقل ظرفیت، کارخانه را سرپا نگه داریم که خوشبختانه تلاش ما جواب داد و توانستیم آن شرایط بحرانی را پشت سر بگذاریم.

وی در ادامه افزود: در کشور عوامل مختلفی وجود دارد که کنترل و مدیریت آن از دست ما خارج است و تاثیر بسزایی نیز بر میزان تولید محصولات آلومینیومی دارد، در نتیجه هرگز نمی‌توانیم با تمام ظرفیت خود تولید کنیم با اینکه نیاز کشور بیش از میزان تولید ماست.

مدیر عامل شرکت ژرفا باخیش آریان در مورد خودکفایی در زمینه تولید ورق‌های آلومینیومی، توضیح داد: برای خودکفایی در زمینه تولید ورق‌های آلومینیومی تنها به یک سال زمان نیاز داریم و تولیدکنندگان داخلی قادر به تولید متناسب با نیاز کشور هستند و تا از واردات بی‌نیاز شویم.

بخشعلی‌زاده در ادامه افزود: نوسانات و عوامل مختلفی که در بازار آلومینیوم وجود دارد، به ما اجازه نمی دهد که تولیدات مداومی داشته باشیم، به طور مثال نمی‌توان از ما تولیدکنندگان توقع داشت که در مدت یک یا دو ماه ظرفیت تولید را چندبرابر کنیم.

وی با اشاره به عوامل موثر بر بازار و شرایط بهبود تولید کشور، بیان کرد: زمانی که مصرف‌کننده توان مالی سفارش و خرید محصولات مورد نیاز خود را داشته باشد، قطعا می‌توانیم کیفیت محصولات را ارتقا دهیم و براساس تقاضای مشتری ورق باکیفیت تولید کنیم البته مصرف‌کنندگان باید در نظر داشته باشند که محصولات تولیدشده در داخل از لحاظ کیفیت مرغوب‌تر از نمونه مشابه خارجی است.

 مدیر عامل شرکت ژرفا باخیش آریان با بیان اینکه ما تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کرده‌ایم، اظهار کرد: اعمال تحریم‌ها موجب شد که مسئولان نگاه ویژه‌ای به صنایع تولیدی داخلی داشته باشند و ممنوعیت‌هایی را در راستای حمایت از تولیدکننده وضع کنند؛ به طور مثال منع واردات محصولات آلومینیومی موجب بهبود فعالیت تولیدکنندگانی همچون ما شده است. در واقع تحریم‌ها باعث شد تا نگاه‌ها به صنایع غیرنفتی جلب شود.

بخشعلی‌زاده در مورد تولید ورق‌های آلومینیومی،گفت: برای تولید ورق‌های آلومینیومی تنها از شمش‌های خالص شرکت ایرالکو استفاده می‌کنیم و چون قصد داریم ورق‌های آلومینیومی با کیفیت تولید کنیم از شمش‌های قراضه یا شمش‌های آلیاژی استفاده نمی‌کنیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
صادرات محصولات آلومینیومی امکان‌پذیر است
انحصاری بودن بازار شمش آلومینیوم، سدی در راه توسعه
توان مالی خرید شمش از بورس کالا را نداریم
آرامش قبل از طوفان در بازار آلومینیوم
امکان ثبت سفارش آمیژان‌ها را از ما گرفته‌اند
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: