مشکلات تولیدکنندگان کوچک نادیده گرفته می‌شود
مدیرعامل شرکت آلومینیوم جورابچی:

مشکلات تولیدکنندگان کوچک نادیده گرفته می‌شود

مدیرعامل شرکت آلومینیوم جورابچی که در زمینه تولید ورق آلومینیومی فعالیت می‌کند، گفت: کمبود مواد اولیه، معضلی است که همواره با آن مواجه بودیم و بارها و بارها این مشکل را اعلام کردیم اما تاکنون مدیران صنعت آلومینیوم برای رفع اینگونه مشکلات واحدهای کوچک هیچ اقدامی انجام نداده‌اند. معضلات موجود در حوزه صنعت آلومینیوم و تولید ورق به اندازه‌ای عیان است که هر فردی با تجربه فعالیت یک ساله می‌تواند به راحتی این معضلات را تشریح کند و با ارائه راه حل‌هایی مناسب در زمینه هموارسازی این مشکلات گام بردارد اما با این حال، هیچ مسئولی به واحدهای کوچک تولید ورق با تناژهای پایین توجهی نمی‌کند و تولیدکنندگانی همانند ما کاملا نادیده گرفته می‌شوند.

محمدرضا جورابچی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، با اشاره به عرضه مواد اولیه در بورس، اظهار داشت: واحد‌های تولیدی کوچک نمی‌توانند در بورس رقابت و مواد اولیه مورد نیاز خود را تامین کنند چون زمینه لازم برای رقابت واحدهای کوچک با یکدیگر فراهم نیست، پرواضح است که واحدهای کوچک توان رقابت با واحدهای تولیدی بزرگ را ندارند.

وی با اشاره به سرمایه در گردش شرکت‌های تولیدکننده، بیان کرد: شرکت ما به دلیل نداشتن سرمایه درگردش کافی، توان مالی برای افزایش میزان تولیدات خود را ندارد زیرا با وجود اینکه مشمول سهمیه می‌شویم، مجبوریم مواد اولیه مورد نیاز خود را از طریق بازار آزاد تامین کنیم.

مدیرعامل شرکت آلومینیوم جورابچی با اشاره به اینکه برای رقابت در بورس، در هفته حداقل باید هزار تن خرید داشته باشیم، توضیح داد: ظرفیت تولید شرکت آلومینیوم جورابچی600 تن در سال است و اگر مواد اولیه به درستی توزیع شود ما قابلیت استفاده از تمام ظرفیت خود را داریم. تجهیزات لازم، دانش فنی و نیروی انسانی کافی را در راستای محقق شدن این هدف داریم تنها مشکل ما کمبود مواد است.

جورابچی در مورد تهیه شمش و محصولات کارنشده از شرکت‌های بزرگ ایرانی، خاطر نشان کرد: مواد اولیه را از شرکت‌های المهدی و ایرالکو خریداری می‌کنیم. در سال‌های گذشته امکان تامین مواد اولیه از طریق کانال واردات وجود داشت اما پس از تحریم‌ها و با اعمال ممنوعیت‌ها، واردات شمش آلومینیوم متوقف شد؛ گرچه ما همواره ترجیح می‌دهیم از تولیدات مذکور استفاده کنیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه باید از تولیدات داخلی حمایت شود، گفت: ما برای تولید محصولات آلیاژی آلومینیومی در فرآیند آلیاژسازی معمولا از آمیژان‌های تولید داخلی که به راحتی می‌توان از بازار تهیه کرد، استفاده می‌کنیم و خوشبختانه تاکنون برای خرید آمیژان‌های مورد نیاز مجوعه به مشکلی برنخورده‌ایم و هرگز ضرورتی برای واردات این محصولات وجود نداشته است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: