برنامه جذب ۷۰ میلیون دلار سرمایه خارجی در منطقه اقتصادی خلیج فارس
مدیرعامل منطقه ویژه خلیج فارس خبر داد:

برنامه جذب ۷۰ میلیون دلار سرمایه خارجی در منطقه اقتصادی خلیج فارس

منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس تا پایان امسال برنامه جذب ۷۰ میلیون دلار سرمایه خارجی را پیش رو دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرور، حسن خلج طهرانی گفت: حجم سرمایه‌گذاری در منطقه خلیج فارس در سال ۹۷ حدود 5.5 میلیون دلار سرمایه‌گذاری داخلی بوده است و با احتساب سرمایه‌گذاری خارجی که اوایل سال میلادی ۲۰۱۸ به ثمر نشست، به حدود ۵۵ میلیون دلار رسید.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود تا انتهای سال ۹۸ با انعقاد قراردادهای جدید سرمایه‌گذاری که در حال طی مراحل قانونی است، حدود ۷۰ میلیون دلار جذب منطقه ویژه شود. در این زمینه یک شرکت خارجی اقدام به خرید یکی از کارخانه‌های مستقر در این منطقه کرده است که میزان سرمایه‌گذاری در آن نیز در حدود ۵۰ میلیون دلار است.

خلج طهرانی عنوان کرد: همچنین در حال مذاکره با یک سرمایه‌گذار خارجی دیگر برای سرمایه‌گذاری در منطقه هستیم که پیشرفت‌های خوبی هم در این زمینه حاصل شده است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در ادامه همچنین با اشاره به فرصت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در سال ۹۸، گفت: از جمله این فرصت‌ها می‌توان به سرمایه‌گذاری در زمینه طرح‌های صنعتی شامل صنایع تولید فولاد و صنایع پایین‌دستی فولاد، صنایع تولید و پیش‌دستی آلومینیوم، طرح‌های نفتی و پتروشیمی، پایانه‌های دریایی، احداث نیروگاه‌های برق و طرح های آب‌شیرین‌کن اشاره کرد.

خلج طهرانی اظهار داشت: طی سال ۹۷ درخواست‌های متعددی از سوی سرمایه‌گذاران در زمینه‌های تولید فروآلیاژ، محصولات فولادی، صنایع نفتی آهک و دولومیت داشتیم.

وی درباره تسهیلات ویژه برای سرمایه‌گذاری در این منطقه نیز گفت: استفاده از معافیت‌های گمرکی برای واردات تجهیزات و مواد اولیه، معافیت از مالیات بر ارزش افزوده، معافیت مالیات عملکردی به مدت 7 سال و تسهیل در شرایط پرداخت قیمت زمین از جمله تسهیلاتی است که در اختیار سرمایه‌گذاران در منطقه قرار می‌گیرد.

رونق تولید

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس گفت: پس از آنکه امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «رونق تولید» نامگذاری شد، در منطقه ویژه نیز تمامی برنامه‌ریزی‌ها و اهداف خود را به‌گونه‌ای تعریف کرده‌ایم که بتوانیم در این مسیر قدم برداریم تا در نهایت اثری مثبت در جهت تحقق این موضوع مهم داشته باشیم و بدین طریق ایمیدرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت را به‌عنوان سازمان بالادستی در تحقق این هدف یاری رسانیم.

وی ادامه داد: در این منطقه از پتانسیل‌های هرمزگان، به عنوان استان مرزی بهره گرفته‌ایم تا با جذب هرچه بیشتر سرمایه‌گذار به این منطقه، رونق تولید را هرچه بیشتر عملی کنیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
انعقاد قرارداد 15 میلیون دلاری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس
سایت توسعه آماده جذب سرمایه‌گذاران
سیاست ایمیدرو توسعه صنایع بزرگ در کنار دریا
رشد بهره‌وری و انتقال دانش توسط منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس
برون‌سپاری هتل منطقه ویژه خلیج فارس به بخش خصوصی
اقدامات منطقه ویژه در خصوص رشد بهره‌وری
صادرات 1.6 میلیارد دلاری منطقه ویژه خلیج فارس در سال 97
تولید 6.4 میلیون تن محصول در منطقه ویژه خلیج فارس
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: