آغاز عملیات اجرایی فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی کاشان
کلنگ عملیات اجرایی چهارمین منطقه ویژه اقتصادی ایمیدرو به زمین زده شد؛

آغاز عملیات اجرایی فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی کاشان

عملیات اجرایی فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی کاشان با حضور خداداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور با ابراز قدردانی از پیگیری‌های به عمل آمده از سوی نماینده مردم کاشان در مجلس و مسئولان شهرستان و نیز استان اصفهان، اظهار داشت: این چهارمین منطقه ویژه‌‌ای است که توسط ایمیدرو فعالیت خود را آغاز می‌کند و قرار است با سرمایه‌های بخش خصوصی توسعه یابد.

وی نقش ایمیدرو در توسعه را به‌عنوان سازمان راهبر ذکر کرد و‌ گفت: زیرساخت‌ها از سوی این سازمان تامین می‌شود تا زمینه برای جذب سرمایه‌ها مهیا شود. زیرساخت‌های دوران ساخت آماده شده و قرار است در این منطقه صنایع معدنی، ماشین‌آلات و تولید انرژی صورت گیرد.

غریب پور با بیان اینکه بنابر ضرورت، ایمیدرو اقدام به مشارکت با بخش خصوصی می‌کند، اظهار کرد: این سازمان در مناطق چهارگانه ویژه اقتصادی که برعهده دارد سرمایه‌های بخش خصوصی را به سمت تولید و اشتغال هدایت می‌کند. در مناطق ویژه خلیج فارس، لامرد و پارسیان سرمایه‌های بخش خصوصی در جهت توسعه صنایع معدنی به کار گرفته شده است.

وی قدمت کاشان را به بلندای تاریخ ذکر کرد و افزود: امیدواریم اقدامات توسعه‌ای در این منطقه، زمینه پیشرفت و "رونق تولید" در این شهرستان را فراهم کند.

بالابردن توان ساخت داخل

رئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: یکی از محورهای اصلی توسعه در شرایط کنونی به ویژه تحریم، بالابردن توان داخلی در ایجاد دانش و تولید تجهیزات به‌صورت بومی است.

وی به برنامه کلان ایمیدرو در حوزه اکتشاف اشاره کرد و‌ گفت: اکتشاف قدم نخست توسعه معدن و صنایع معدنی است که این سازمان اکنون برنامه جدیدی در سطح 300 هزار کیلومتر مربع در دست دارد.

مزیت‌های منطقه ویژه کاشان

سید جواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی، اقدام امروز را آغازی بر توسعه اشتغال در منطقه دانست و یادآور شد: این منطقه 12 سال پرفراز و نشیب گذرانده است و خوشبختانه با پیگیری‌های رئیس هیات عامل ایمیدرو به مرحله اجرایی رسید.

وی به نمایندگی از مردم کاشان از اقدامات ایمیدرو در این منطقه قدردانی کرد، اظهار کرد: قرارگیری در کریدور شمال جنوب، نیروی انسانی مستعد، وجود سرمایه‌های قابل توجه و دسترسی به بازار مصرف از جمله مزیت‌های این منطقه است.

ساداتی نژاد، کاشان را پنجمین شهر ثروتمند ایران اعلام کرد و گفت: باتوجه به این امر مشکل چندانی در جذب سرمایه نخواهیم داشت. تخصیص اعتبار مورد نیاز، کمک بزرگی به ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها و در نهایت تبدیل شدن کاشان به هاب لجستیک می‌کند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: