همیشه پای یک دلال بزرگ درمیان است
مدیر فروشگاه ضایعات آلومینیومی رنگی کوچکی:

همیشه پای یک دلال بزرگ درمیان است

مدیر فروشگاه ضایعات آلومینیومی رنگی کوچکی به روند قیمت‌گذاری ضایعات آلومینیومی اشاره کرد و گفت: قیمت‌گذاری ضایعات آلومینیومی تحت تاثیر بورس یا نوسانات قیمت ارز نیست، بلکه دلالان عامل اصلی قیمت‌گذاری قراضه‌های آلومینیومی هستند؛ البته تمام دلالان به یک اندازه در این قیمت‌گذاری‌ها سهم ندارند و مشخصا همواره یک دلال بزرگ عامل تعیین‌کننده ثبات یا بی‌ثباتی بازار ضایعات آلومینیومی است و قیمت ضایعات توسط همان شخص تعیین می‌شود.

مهدی کوچکی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، در مورد روند جمع‌آوری ضایعات آلومینیومی و فروش آن، اظهار داشت: 99 درصد ضایعات آلومینیومی موجود در بازار توسط دوره‌گردهای وانتی جمع‌آوری و به بازار استوک خلازیر آورده می‌شود و سایر مصرف‌کنندگان و توزیع‌کنندگان، ضایعات مورد نیاز خود را از این بازار می‌خرند البته در بازار خلازیر شمش‌های ضایعاتی وجود ندارد و بیشتر خرده ضایعات خرید و فروش می‌شود.

وی افزود: بیشتر خریداران ضایعات آلومینیومی بازار خلازیر، دلالان هستند و معمولا یک ریخته‌گر یا قالب‌ساز برای خرید قراضه‌های مورد نیاز خود به این بازار مستقیما مراجعه نمی‌کند، بلکه به مشتریانی که از ما به‌صورت عمده‌ خرید کرده‌اند، مراجعه کرده و ضایعات مورد نیاز خود را تهیه می‌کنند.

مدیر فروشگاه ضایعات آلومینیومی رنگی کوچکی درمورد وضعیت خرید و فروش ضایعات آلومینیومی در بازار خلازیر، بیان کرد: نوسانات ارزی به اندازه‌ای در کسب‌وکار ما تاثیرگذار بوده که امکان خرید اعتباری را از ما سلب کرده است و تمام بازاریان در حال حاضر، ضایعات را پیش خرید و پیش فروش می‌کنند چون می‌دانند قیمت ضایعات آلومینیومی نوسانات زیادی دارد و ممکن است اگر باری را در انبار نگه دارند، ضرر کنند، پس ترجیح ‌می‌دهند قراضه‌های خریداری شده را با سود خیلی کم بفروشند.

کوچکی درخصوص مصرف‌کننده اصلی ضایعات آلومینیومی، عنوان کرد: عمده خریداران و مصرف‌کنندگان ما، تولیدکنندگان ظروف آلومینیومی و شمش‌های ضایعاتی هستند البته سایر تولیدکنندگان نیز از قراضه‌های آلومینیومی استفاده می‌کنند اما بیشتر این دو گروه هستند که برای تامین مواد اولیه خود به این بازار می‌آیند.

کوچکی با اشاره به تفکیک ضایعات آلومینیوم در بازار خلازیر، اظهار کرد: جداسازی و تفکیک ضایعات آلومینیومی در مرحله اول توسط ما صورت می‌گیرد؛ البته در مرحله ذوب و ریخته‌گری نیز تفکیک دیگری بر قراضه‌های آلومینیومی انجام می‌شود.

وی درمورد وضعیت بازار آلومینیوم، عنوان کرد: بازار آلومینیوم در سال‌های گذشته سودآوری خوبی داشت اما درحال حاضر حدود دو سال است که بازار دچار رکود شده و ما مدام ضرر می‌دهیم، البته دلالان تنها قشری هستند که از این نوسانات قیمتی موجود در حوزه قراضه‌های آلومینیومی سود می‌برند.

مدیر فروشگاه ضایعات آلومینیومی رنگی کوچکی در ادامه تصریح کرد: بازار ضایعات آلومینیومی این روزها، شاهد کاهش قیمت چشمگیری بوده، تا جایی که قیمت قراضه‌های آلومینیومی حدودا به کیلویی کمتر از 17 هزار تومان رسیده است و احتمالا این کاهش قیمت همچنان ادامه داشته باشد.

کوچکی درخصوص خرید ضایعات از طریق مزایده، اظهار کرد: ما خیلی محدود در مزایده‌ها شرکت می‌کنیم اما شرکت در مزایده‌هایی که آموزش‌وپروش، شرکت‌های بیمه، پادگان‌های نظامی، بانک‌ها، دادگاه‌ها و ... برگزار می‌کنند سودآوری زیادی برای بازاریان به همراه دارد و معمولا هم صنفی‌های من در اینگونه مزایده‌ها شرکت می‌کنند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
سیر نزولی قیمت ضایعات زینک
رکود کسب‌وکار واحدهای اسقاط خودرو
سیر صعودی رکود قراضه‌های آلومینیومی ادامه دارد
بهره‌برداری از بوکسیت گینه به نتیجه نرسید
سرمایه‌گذاری اماراتز گلوبال در خارج از امارات متحده؛
استفاده از ضایعات آلومینیومی برای تولیدکنندگان مفتول به صرفه نیست
داعش حتی بازار صادرات قراضه آلومینیومی را مختل کرد
اماراتی‌ها، از دسترسی وافر به آلومینیوم اولیه بهره‌مند شدند
از عطش چین برای واردات قراضه‌های آلومینیومی کاسته می‌شود
تعرفه 25 درصدی واردات قراضه آلومینیوم چین؛ به نفع چین یا به نفع آمریکا؟!
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: