جزئیات افتتاح ۳.۹ میلیارد دلار طرح معدنی در سال ۹۸/ در برگشت پول صادرات با کمترین مشکل مواجه هستیم
معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی ایمیدرو خبر داد:

جزئیات افتتاح ۳.۹ میلیارد دلار طرح معدنی در سال ۹۸/ در برگشت پول صادرات با کمترین مشکل مواجه هستیم

معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو گفت: با افتتاح این طرح‌ها در سال 98، تعداد 10 هزار و 850 نفر به صورت مستقیم و 63 هزار و 500 نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد و در سال 99 تعداد 7 هزار نفر اشتغال مستقیم و 39 هزار و 300 نفر غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایلنا، امیر خرمی ‌شاد در خصوص افتتاح طرح‌های معدنی در سال‌های آینده، گفت: بنا بر برنامه‌ریزی صورت گرفته در سال ۹۸، ۲۷ طرح به ارزش 3.9 میلیارد دلار افتتاح خواهد شد و در سال ۹۹، ۱۹ طرح به ارزش 2.5 میلیارد دلار و در سال ۱۴۰۰، ۴۷ طرح به ارزش  6.8 میلیارد دلار به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: طرح‌هایی که امسال افتتاح خواهد شد در زنجیره فلزات اساسی مانند فولاد، آلومینیوم و مس است که برخی از آن‌ها مانند آلومینیوم جنوب و آلومینیوم جاجرم برای اولین بار به مدار تولید وارد خواهد شد و برخی طرح‌ها مانند کنسانتره فولاد مبارکه و گندله سازی گل‌گهر جزو طرح‌های توسعه‌ای است که ظرفیت این شرکت‌ها را افزایش خواهد داد. با افتتاح این طرح‌ها در سال ۹۸ ، تعداد  10 هزار و 850 نفر به صورت مستقیم و 63 هزار و 500 نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد و در سال ۹۹ تعداد 7 هزار نفر اشتغال مستقیم و 39 هزار و 300 نفر غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

خرمی شاد تصریح کرد: مهم‌ترین ویژگی این طرح‌ها که جزو اهداف استراتژیک و نقشه راهبردی ایمیدرو است، کاهش خام‌فروشی و ایجاد ارزش افزوده در فلزات اساسی است. از ابتدای دولت یازدهم در کنستانتره ۸۱ درصد، گندله ۱۲۳ درصد و شمش فولاد ۷۲ درصد ظرفیت کشور افزایش پیدا کرده است. ضمن آنکه توانستیم در سال ۹۷ میزان صادرات سنگ آهن را به حداقل برسانیم و شاهد رشد ۲۶۰ درصدی صادرات آهن اسفنجی باشیم. در زنجیره فولاد نیز ظرفیت تولید فولاد در کشور به ۳۵ میلیون تن افزایش پیدا کرد. که نسبت به سال قبل ۷ درصد رشد داشته است و در تولید شمش فولاد نیز به ۲۵ میلیون تن رسیده‌ایم که نسبت به سال گذشته رشد ۱۴درصدی را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: این افزایش ظرفیت و تولید در حالی است که میزان رشد تولید فولاد خام در دنیا ۵ درصد بوده و چین که سرآمد تولید فولاد جهان است فقط ۷ درصد رشد داشته است و در تولید آهن اسفنجی با ۲۵ میلیون تن در سال پس از هند رتبه دوم را داریم. بر همین اساس سال گذشته ۲۲ درصد از صادرات غیرنفتی یعنی حدود ۱۰ میلیارد دلار مربوط به تولیدات صنایع معدنی بوده و امسال با توجه به برنامه‌ریزی که صورت گرفته این عدد بیشتر خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی در خصوص اثرگذاری تحریم‌ها، گفت: صنایع معدنی ایران به هیچ عنوان تحریم‌پذیر نیست و ما مشتریان خود را داریم و آمار هم نشان می‌دهد که در صادرات همچنان رشد داریم با تمهیدات اندیشیده شده در بحث برگشت پول و تراکنش مالی با همکاری بانک مرکزی با کمترین مشکل مواجه هستیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
نقش کلیدی رایزنان اقتصادی در جنگ تجاری و اقتصادی
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: