خرید و فروش آلومینیوم در تناژ بالا متوقف شده است
مدیر فروشگاه گروه صنعتی فلاح:

خرید و فروش آلومینیوم در تناژ بالا متوقف شده است

مدیر فروشگاه گروه صنعتی فلاح با اشاره به کاهش میزان خرید و فروش ضایعات آلومینیومی، گفت: در ماه‌های اخیر حجم خرید و فروش ضایعات آلومینیومی به شدت کاهش پیدا کرده و متاسفانه تنها در تناژهای اندک فروش داریم؛ به گونه‌ای که فروشگاه گروه صنعتی فلاحی ضایعات را از مغازه‌دارهای شهری خریداری و به تولیدکنندگان کوچک می‌فروشند و سفارشی برای خرید ضایعات در تناژ بالا ندارند.

حسین فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، درمورد میزان کاهش خرید و فروش ضایعات آلومینیومی و تاثیر آن بر فعالیت تولیدکنندگان، اظهار داشت: به واسطه کاهش میزان خرید و فروش ضایعات آلومینیومی، تولیدکنندگان انواع محصولات آلومینیومی نیز با مشکل مواجه شده‌اند و نمی‌توانند همانند گذشته مواد اولیه خود را تامین کنند، باید در این زمینه سرمایه‌گذاری افزون‌تری نسبت به گذشته داشته باشند.

وی درخصوص واردات شمش‌های ضایعاتی از عراق به کشور، بیان کرد: در سال‌های گذشته خرید و فروش ضایعات عراقی رونق خوبی داشت اما در حال حاضر چون شمش‌های وارداتی عراقی، ناخالصی‌های زیادی دارد، ترجیح می‌دهیم وارداتی انجام ندهیم.

مدیر فروشگاه گروه صنعتی فلاح درخصوص قراضه‌های شناسنامه‌داری که در بازار «قلعه مرغی» خرید و فروش می‌شود، خاطرنشان کرد: شمش‌های ضایعاتی عراقی که وارد کشور می‌شوند، به آزمایشگاه‌ها فرستاده شده تا آنالیز دقیقی برآن‌ها انجام گیرد و میزان عناصر آلیاژی به کار رفته در آن‌ها از این طریق مشخص می‌شود، به همین جهت شمش‌های ضایعاتی عراقی در بازار به ضایعات شناسنامه‌دار معروف‌ شده‌اند.

فلاحی درخصوص روند توزیع ضایعات آلومینیومی در سال جاری، اظهار کرد: در حال حاضر بخش عمده جمع‌آوری و توزیع ضایعات از طریق شهرداری انجام می‌شود، شهرداری تهران قراضه‌های آلومینیومی شهری را جمع‌آوری کرده و بین تولیدکنندگان توزیع می‌کند، این درحالی است که در گذشته ما این ضایعات را از وانتی‌های دوره‌گرد خریداری و جمع‌آوری می‌کردیم اما شرایط به گونه‌ای شده که نمی‌توانیم در این زمینه فعالیتی داشته باشیم و در حقیقت شهرداری جایگزین ما در این زمینه شده است.

وی درباره تفکیک ضایعات که در بازار صورت می‌گیرد، بیان کرد: قراضه‌های آلومینیومی در بازار به چهار دسته عمده تقسیم‌ می‌شود، این دسته‌بندی‌ها شامل، ظروف آشپزخانه، درب و پنجره، ورق و قوطی‌های آلومینیومی است اما عمده ضایعاتی که در بازار خرید و فروش می‌شود متعلق به پروفیل‌های آلومینیومی درب و پنجره است. فروش این دسته از ضایعات در حال حاضر، همچنان رونق خوبی دارد، شاید به این خاطر است که تولیدکنندگان پروفیل درب و پنجره تنها بازماندگان صنایع تولیدی آلومینیومی کشور هستند.

مدیر فروشگاه گروه صنعتی فلاح در ادامه افزود: 50 درصد ضایعاتی که در بازار خرید و فروش می‌شود، قراضه‌های درب و پنجره آلومینیومی‌ هستند، 20 درصد ظروف آشپزخانه، 20 درصد ورق‌های آلومینیومی و 10 درصد قوطی‌های نوشابه و رانی است.

فلاحی افزود: ضایعات قوطی «رانی» با اینکه از لحاظ آلیاژی مشخص‌تر و تمیزتر از سایر قراضه‌های آلومینیومی هستند اما قیمت پایین‌تری نسبت به سایر قراضه‌ها دارد که البته این قیمت پایین، به دلیل حمل ونقل دشوار و هزینه‌بر این دسته از ضایعات است، به گونه‌ای که برای جابه‌جایی یک تن بار قوطی، به یک کامیون نیاز داریم؛ همچنین از سوی دیگر، در یک انبار 10 متری می‌توانیم 20 تن پروفیل جمع کنیم اما قوطی به دلیل حجم زیادی که اشغال می‌کند امکان جمع‌آوری تنها 2 تن بار را به ما می‌دهد، به همین منظور جمع‌آوری این نوع قراضه برای ما به صرفه نیست.

وی درخصوص تفکیک بار قراضه‌های آلومینیومی، بیان کرد: وانتی‌هایی که بار ضایعاتی برای ما می‌آورند، معمولا به صورت چکی معامله می‌کنند اما بارهایی که برای ما می‌آورند تفکیک شده نیست و ما باید تفکیک ضایعات آلومینیومی را انجام ‌دهیم.

مدیر فروشگاه محمدیاری با اشاره به تجربه‌ای که در زمینه خرید و فروش ضایعات دارد، گفت: در حوزه توزیع ضایعات آلومینیومی در بازار «قلعه مرغی» بیش از 15 سال سابقه دارم اما ترجیح می‌دهم از تجربه‌ای که در این زمینه دارم استفاده کنم و ضایعات آلومینیومی را به صورت اعتباری خرید و فروش نکنم چون ریسک فعالیت به این روش بسیار بالاست و در اکثر مواقع چک پاس نمی‌شود.

انتهای پیام//

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
سیر نزولی قیمت ضایعات زینک
رکود کسب‌وکار واحدهای اسقاط خودرو
سیر صعودی رکود قراضه‌های آلومینیومی ادامه دارد
همیشه پای یک دلال بزرگ درمیان است
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: