عملکرد گروه بهمن پس از خصوصی‌سازی/ طرف ژاپنی پس از خروج ترامپ از برجام همکاری را قطع کرد
عضو هیات مدیره گروه بهمن اعلام کرد:

عملکرد گروه بهمن پس از خصوصی‌سازی/ طرف ژاپنی پس از خروج ترامپ از برجام همکاری را قطع کرد

عضو هیات مدیره گروه بهمن با اشاره به اینکه با شعار ضد انحصار بخش خصوصی را به ورطه نابودی کشاندیم، گفت: پس از خصوصی‌سازی گروه بهمن سه محصول سواری و سه خودرو سنگین و نیمه سنگین به محصولات این گروه خودروسازی اضافه شد.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از اقتصادآنلاین، مرتضی شفیعی مدیرعامل بهمن دیزل در یک نشست خبری با تشریح عملکرد گروه بهمن پس از خصوصی‌سازی، اظهار کرد: سابقه خصوصی‌سازی در گروه بهمن خوب بوده اما به طور کلی فرایند خصوصی‌سازی در کشور مناسب نیست.

وی در ادامه با بیان اینکه تخصص و واگذاری به اشخاص حقیقی از مواردی است که باید در خصوصی‌سازی مورد توجه قرار گیرد، گفت: ورود تعاونی‌ها و سایر نهادها همان مدیریت دولتی است و نمی‌توان آن را خصوصی‌سازی دانست.

شفیعی با اشاره به اینکه بیش از 20 خودروساز در کشور ثبت شده و فعال هستند، تاکید کرد: این در حالی است که همواره ضد انحصار شعار می‌دهیم و پدر بخش خصوصی را درآوردیم. هر زمان که بحث برندسازی در دستور کار قرار گرفته انحصار نیز مطرح می‌شود اما در مبارزه با انحصار افراط کرده‌ایم.

مدیرعامل بهمن دیزل با بیان اینکه بیش از ۱۰ تولیدکننده یک قطعه خاص را تولید می‌کنند، خاطرنشان کرد: به طور قطع این تعداد تولیدکننده برای یک قطعه اقتصادی نیست.

به گفته او در حال حاضر تولید خودروهای تجاری در سال کمتر از ۲۰ هزار دستگاه است اما با این وجود چند شرکت این خودروها را تولید می‌کنند و که این روند هم اقتصادی نیست.

عضو هیأت مدیره گروه بهمن با اشاره به اینکه با هدف جلوگیری از ایجاد انحصار در صنعت خودرو تعداد شرکت‌ها افزایش یافت، تصریح کرد: این روند تنها منجر به خروج تولید از مقیاس اقتصادی شد چراکه یک خودروساز برای تولید رقابتی باید در سال یک میلیون تولید داشته باشد تا قادر به طراحی برند و وارد کردن آن به بازار باشد.

مدیرعامل بهمن دیزل با بیان اینکه خودروسازها با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت تولید می‌کنند، اظهار کرد:در خصوصی‌سازی بهره‌وری و سود در اولویت است و به بقا فکر می‌شود چرا که موفقیت و بقای شرکت برای مدیر انتصابی اعتبار است.

وی با اشاره به مدل درست خصوصی‌سازی در گروه بهمن گفت: بعد از خصوصی‌سازی در کمتر از دو سال به ظرفیت سه برابری رسیدیم و در این زمان 3 خودروسواری به محصولات بهمن موتور و 3 خودرو نیمه سنگین و سنگین هم به محصولات بهمن دیزل اضافه شد.

به گفته او در صورت نبودن تحریم‌ها توان افزایش تعداد محصولات تا حدود ۱۳ محصول نیز وجود داشت در همین حال تولید در حوزه سواری و وانت ۵ برابر شد و در بخش خودروهای تجاری نیز سهم بازار به ۵۵ درصد رسید اما همزمان با آغاز تحریم‌ها سهم خود را با هدف بقای شرکت کاهش دادیم.

مدیرعامل بهمن دیزل با بیان اینکه این محصولات در زمان کوتاهی با استقبال خوب مشتریان همراه شد، تصریح کرد: گروه بهمن با کمترین میزان سرمایه‌گذاری توانست به بهترین شریک تجاری، سریع ترین مذاکره و سریع‌ترین سیستم پخش عرضه محصول دست یابد. 

 شفیعی با اشاره به الگوی کیفیت در تمام مراحل فعالیت‌های گروه بهمن افزود: خودروهای تولیدی را از 2 ستاره کیفی به سطح 4 ستاره و شرکتی که در زمان تصدی دولت ضرر اعلام می‌کرد را به سوددهی رساندیم. 

عضو هیأت مدیره گروه بهمن، با اشاره به اینکه در زمینه نیروهای انسانی بعد از خصوصی‌سازی گروه بهمن خلاء های موجود را شناسایی و نیروی متخصص را جایگزین کرد، گفت: البته افزایش اشتغال برای یک هزار نفر و کسب عناوین کیفی و بهره‌وری نیز از دیگر دستاوردهای گروه بوده که توانسته‌ایم طی سه سال متوالی به کسب رتبه برتر در زمینه کیفیت دست یابیم.

شفیعی با اشاره به سختی‌های فعالیت شرکت‌های خصوصی گفت: هر چند قوانین عمومی برای حمایت از تولید در سطوح مختلف دارای اشکال است ولی حرکت یک شرکت خصوصی در مسیر فعلی تولید در کشور می‌تواند مثبت و سازنده باشد.  

شفیعی با اشاره به محدودیت‌های اقتصادی و تحریم مضاعف گروه بهمن گفت: برنامه داخلی‌سازی و استفاده از توان دستگاه‌ها در گروه بهمن به خوبی اجرا شده است. البته دشمنی‌های بی‌مورد در بستن راه‌های ادامه تولید در این گروه، فقط تحریم‌های بین‌المللی نبوده و در داخل نیز عده‌ای ناآگاه با دستیابی به اطلاعات برنامه استفاده از راهکارهای جدید برای ادامه تولید را به گوش رسانه‌های خارجی رسانده‌اند و حتی نامه محرمانه برای ایجاد راهکارهای جدید سر از رسانه‌های بیگانه درآورد. به گفته او این دشمنی‌ها از سوی کسانی است که عاشق وارداتند و از فضای تحریم سود می‌برند، کسانی که آماده‌اند منافع خود را بر منافع ملی ترجیح دهند و در پوشش‌های متفاوت برای منافع شخصی فعالیت کنند.

شفیعی در آخر با اشاره به اینکه هنوز در گروه بهمن با 4 هزار پرسنل علی‌رغم مشکلات تحریم و کاهش تولید هیچگونه تعدیل نیرو صورت نگرفته گفت: اصل سهامداران در گروه بهمن ادامه تولید و نگهداری اشتغال کشور و حتی ادامه توسعه است و هنوز توسعه در این گروه در جریان است و این نگاه ملی و حفظ اشتغال باید تشویق شود نه اینکه از سوی غافلین جنگ در جلوی پای آن‌ها انداخته شود.

بخش خصوصی گروه بهمن همیشه به دنبال حمایت از ذی‌نفعان است چرا که به اعتقاد این مجموعه همه ذی‌نفعان همچون کارکنان، سهامداران، تامین‌کنندگان و مشتریان همگی باید به سود و منفعت دست یابند.

شفیعی در پاسخ به اینکه با وجود پیش‌بینی خروج ترامپ از برجام چرا تدابیر لازم در این باره انجام نشد، اظهار کرد: دو ساعت بعد از خروج ترامپ از برجام طرف ژاپنی گروه بهمن در ایمیلی اعلام کرد که از همکاری با این شرکت معذور است حتی پاسخگوی جواب سلام ما نیز نبودند و پس از آن نیز به صورت شفاهی خواستار ملاقات خصوصی با مسئولان گروه بهمن شدند اما از ارائه راهکار سرباز زدند.

به گفته او عمده خودروهای چینی که در بازار وجود دارد سهم بازاری است که چینی‌ها در دور قبل تحریم‌ها در غیاب اروپایی‌ها در بازار ایران گرفتند، اما در دور جدید تحریم‌ها سفارش‌های ثبت شده تا گمرک در کشور چین رسید اما پس از آن اعلام کردند که نمی‌توانند بفروشند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
رکود کسب‌وکار واحدهای اسقاط خودرو
فعالیت در حوزه اسقاط خودرو تماما ضرر است
شورای عالی هماهنگی اقتصادی و مجمع تشخیص، مخالفان واردات خودروهای هیبریدی
اولین خودروهای برقی ایرانی وارد خیابان‌ها می‌شود
سایپا خودروساز اول کشور باقی ماند
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: