نیازی به واردات در زمینه قطعات ریختگی نداریم
مدیرعامل شرکت حکمتی:

نیازی به واردات در زمینه قطعات ریختگی نداریم

مدیرعامل شرکت حکمتی با اشاره به اینکه این شرکت از سال 94 در زمینه ساخت و تولید درب و پنجره آلومینیومی فعالیت می‌کند، درخصوص عدم نیاز به قطعات ریختگی وارداتی، گفت: تولید قطعات ریختگی مورد استفاده در صنعت درب و پنجره‌سازی نیازی به تکنولوژی یا مهارت خاصی ندارد چون قطعات دارای حساسیت خاصی نیستند و تولیدکنندگان داخلی نیز قادر هستند این قطعات را تولید کنند و نیازی به واردات در این زمینه نداریم.

اکبر حکمتی گندوانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، درمورد واردات قطعات ریختگی مورد استفاده در صنعت ساخت و تولید درب و پنجره آلومینیومی، اظهار داشت: با اینکه مقرراتی در جهت منع ورود محصولات و قطعات ریختگی وضع شده است اما همچنان روند واردات قطعات ریختگی مورد استفاده در صنعت ساخت و تولید درب و پنجره آلومینیومی به همان میزان گذشته، ادامه دارد و این مقررات و دستورالعمل‌های کلی به ما کمکی نکرده است.

وی در ادامه توضیح داد: وضع مقررات در زمینه واردات آسان‌ترین و بی‌اثرترین کاری است که مدیران می‌توانند انجام دهند و برای واردات محصولات آلومینیومی هزار راه وجود دارد که اگر نظارت درستی بر آن‌ها انجام نشود، وضع مقررات، بر بازار تولید و مصرف قطعات ریختگی اثری نخواهد داشت.

کاهش 30 درصدی فروش درب و پنجره‌های آلومینیومی

مدیرعامل شرکت حکمتی درخصوص بازار خرید و فروش درب و پنجره آلومینیومی، توضیح داد: فروش درب و پنجره‌های آلومینیومی نسبت به سال گذشته 30 درصد کاهش یافته که عوامل مختلفی همانند نوسانات نرخ ارزی، کاهش میزان ساخت‌وساز و ... بر این روند تاثیرگذار بوده است.

حکمتی در مورد کیفیت قطعات ریختگی آلومینیومی تولید شده در کشور، بیان کرد: کیفیت قطعات ریختگی آلومینیومی تولید داخلی هم‌سطح سایر کشورهای اروپایی است اما برخی از مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند که حتما از محصولات ریختگی آلومینیومی وارداتی استفاده کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: برخی از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان محصولات آلومینیومی این تفکر را دارند که قطعات تولیدی در کشور، در تمام زمینه‌ها از نمونه مشابه خارجی آن در سطح پایین‌تری قرار دارد به همین منظور خواهان واردات این قطعات هستند، این درحالی است که تولیدکنندگان داخلی نیز می‌توانند هم‌سطح سایر کشورها قطعه با کیفیت تولید کنند.

بیشتر یراق‌آلات مورد نیازمان را وارد می‌کنیم

مدیرعامل شرکت حکمتی درخصوص واردات یراق‌آلات مورد نیاز در ساخت و تولید درب و پنجره‌های آلومینیومی، اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم در بازار تولید و فروش درب و پنجره‌های آلومینیومی باقی بمانیم باید طبق سفارش مصرف‌کننده عمل کنیم و به همین جهت مطابق با درخواست مصرف‌کننده، بیشتر یراق‌آلات و قطعات ریختگی آلومینیومی مورد نیازمان را وارد می‌کنیم، این درحالی است که به نظر من، از لحاظ کیفیت، تفاوتی میان محصول داخلی و خارجی وجود ندارد.

حکمتی درخصوص انجام اقداماتی مانند پرداخت و فرزکاری، بیان کرد: پرداخت و فرزکاری برخی قطعات را خودمان انجام می‌دهیم و برخی دیگر را تکمیل شده، تحویل می‌گیریم و انجام اقداماتی مانند پرداخت و فرزکاری در حوزه کاری ما، نیاز به تجهیزات خاصی ندارد.

وی درمورد استفاده از ضایعات برای ساخت درب و پنجره‌های آلومینیومی، توضیح داد: شرکت ما ترجیح می‌دهد از شمش برای تولید محصولات خود استفاده کند اما استفاده از ضایعات و قراضه‌ها کیفیت محصولات نهایی ما را کاهش نمی‌دهد.

مدیرعامل شرکت حکمتی در پایان درخصوص براده و سفاله‌ای که در زمان پرداخت قطعات ریختگی آلومینیومی به دست می‌آید، گفت: امکان استفاده از براده و سفاله‌ای که در هنگام ماشین‌کاری قطعات ریختگی به دست می‌آید برای ما وجود دارد و معمولا قراضه‌های نویی که در فرآیند تولید بوجود می‌آید را نمی‌فروشیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
50 درصد کارگاه‌های ریخته‌گری مجوز ندارند
تخریب صنایع ریخته‌گری از سوی شرکت‌های وابسته به دولت
تصمیم‌گیری‌های اشتباه دولت بسیاری را از چرخه فعالیت خارج کرد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: