در بحث مقاطع برنجی بی‌نیاز از واردات هستیم
مدیر عامل شرکت مهندسی صنایع اشتعال اراک:

در بحث مقاطع برنجی بی‌نیاز از واردات هستیم

مدیر عامل شرکت مهندسی صنایع اشتعال اراک تولیدکننده انواع شیرآلات صنعتی، گفت: ما از آلیاژهای مس استفاده می‌کنیم، مقاطع گرد و شش پر برنجی مورد مصرف تولید داخلی است که از شرکت باهنر خرید می‌کنیم، خوشبختانه کیفیت تولید داخلی مناسب است و نیازی به واردات برنج نیست، با توجه به قیمت بیشتر و کیفیت یکسان عاقلانه نیست که از محصولات خارجی استفاده کنیم. به جای برنج نمی‌توان از فلزات دیگر استفاده کرد، استحکام و قیمت مناسب دو فاکتور انتخاب فلز برنج است؛ از فلزات دیگر به دلیل استحکام کمتر و از مس به خاطر قیمت بیشتر در تولیدات خود استفاده نمی‌کنیم. فولاد زنگ نزن هم هست که در دسترس نیست و باید از طریق واردات به این فلز دسترسی پیدا کنیم که هزینه آب‌کاری و ماشین‌کاری آن‌ نیز بسیار بیشتر از برنج است.

محمد مژگان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: سال 97 ما با 70 درصد ظرفیت تولید کردیم و امسال نیز اوضاع تغییر آنچنانی نکرده است، متاسفانه اوضاع خیلی مساعد نیست و نمی‌توان برنامه‌ریزی درستی داشت، پیش‌بینی و برنامه‌ریزی با توجه به پارامترهایی که بر صنعت تاثیر می‌گذارد، دشوار است، پارامترهایی همچون نوسانات ارز و کمبود مواد اولیه وارداتی در صنعت ما بسیار نقش اساسی دارند، با توجه به اینکه برخی از مواد اولیه مورد نیاز صنعت ما بومی‌سازی نشده است، باید از طریق  واردات تامین شود؛ در صورتی که نتوانیم مواد اولیه مورد نیاز را وارد کنیم ممکن است خط تولید شرکت متوقف شود؛ در بحث تولید مشعل صنعتی نمی‌توان به وضوح آینده را پیش‌بینی کرد اما حدس بنده این است که امسال رکود داشته باشیم.

وی افزود:30 درصد از ظرفیت تولید ما بلا استفاده مانده است که امیدواریم امسال بتوانیم از این ظرفیت در بحث صادرات استفاده کنیم، البته صادرات محصولات ما به صورت مستقیم نیست بلکه پس از متصل شدن به دیگ‌های بخار به کشورهای دیگر صادر می‌‌شود.

مدیر عامل شرکت مهندسی صنایع اشتعال اراک بیان کرد: محصولات شرکت ما مشعل‌های دو گانه صنعتی برای دیگ‌های بخار فایر تیوب و واتر تیوب است؛ جدای از مشعل، ما تجهیزات وابسته همچون شیرهایی که روی همین بویلرها استفاده می‌شوند، تابلوهای فرمان و سیستم‌های اتوماسیون بویلر را نیز تولید می‌کنیم.

مژگان ادامه داد: اگر بخواهم دقیق‌تر محصولات مجموعه را معرفی کنم شیرالات دیگ‌های بخار باظرفیت تولید بخار1000-32000kg/h وفشار کاری 150-300PSI، مشعل‌های دوگانه سوز (گاز-گازوئیل،مازوت)روتاری کاپ (ROTARY CUP) و مشعل‌های جت فشار(PRESSURE JET)، شیرهای کنترلی (Control valve)قابل کاربرد در صنایع نفت و گاز، شیرهای اطمینان در سایز و کلاس‌های فشاری مختلف، تابلو فرمان مشعل و دیگ بخار نیمه اتومات و تمام اتوماتیک، سیستم کنترل الکترونیکی هوشمند مشعل و دیگ بخار، کنترل‌کننده و نشان‌دهنده سطح آب از تولیدات ما هستند، مجموعه ما از سال 82 خطوط تولید خود را  مدرنیزه کرد، در حال حاضر 60 دستگاه ماشین‌آلات مجهز تولید در مجموعه فعال است که از این تعداد 40 دستگاه آن ماشین تراش و فرز سنترهای مختلف CNC است.

وی در پایان گفت: محصولات ما به شکل گسترده در راستای کنترل احتراق تولید می‌شود و با تجهیزاتی که ما تولید می‌کنیم صرفه‌جویی در مصرف سوخت اتفاق می‌افتد و از طرفی مصرف بهینه سوخت موجب کاهش تولید گازهای آلاینده و زیست محیطی می‌شود، با استفاده از بویلر و مشعل‌های تولیدی ما عملا آلایندگی زیست محیطی به صفر می‌رسد.

انتها پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
یک شبه راه صد ساله را نمی‌توان پیمود
ترجیح تولید مقاطع برنجی به روش ریخته‌گری
توقف واحد تولیدی برای جلوگیری از ورشکستگی
بزرگ‌ترین مشکل تولیدکنندگان بیلت و مقاطع برنجی دسترسی به ضایعات است
تغییر صنف بازاریان مقاطع برنجی حتمی است
بازار مقاطع برنجی امسال وضعیت خوبی ندارد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: