فولاد هرمزگان هفدهمین شرکت پرسود در بورس/ ششمین شرکت حوزه صنایع معدنی و فلزی

فولاد هرمزگان هفدهمین شرکت پرسود در بورس/ ششمین شرکت حوزه صنایع معدنی و فلزی

سوددهی یکی از ملاک‌های اصلی برای شناخت عملکرد کلی یک شرکت در طول سال است؛ اما مهم‌تر از آن برای بررسی عملکرد کلی تداوم سوددهی را در نظر می‌گیرند. چرا که روند یک شرکت را در طول سال‌های مختلف نشان می‌دهد. در سال 97 با وجود فشارهای بین‌المللی علیه کشور ما شرکت‌های حاضر در بورس 100 هزار میلیارد تومان سود نصیب سهامداران خود کردند که شرکت‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی نقش بسیار پررنگی در آن داشتند. شرکت فولاد هرمزگان نیز توانست سود یک هزار و 659 هزار میلیارد تومانی را در سال گذشته نصیب سهامداران خود کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، شرکت‌های بزرگ بورسی و فرابورسی کشور، در جذب سرمایه‌های سرگردان و نقدینگی موجود نقش بسیار بزرگی ایفا می‌کنند. چرا که هجوم نقدینگی به بخش‌های غیر مولد مانند سکه و ارز می‌تواند اثرات غیر قابل جبرانی را به اقتصاد کشور وارد کند (کما اینکه در سال گذشته همین اتفاق افتاد). از این رو هدایت نقدینگی به بخش‌های مولد بسیار مهم است.

در سال گذشته که کشور تحت تحریم بود و نوسانات ارزی رخ داد، صنایع معدنی و فلزی بیشترین سود ممکن را در بورس ایجاد کردند. جمع سود به‌دست آمده شرکت‌های بورسی به 102 هزار میلیارد تومان رسید که شرکت‌های حوزه صنایع معدنی و فلزی توانستند نقش حدود 60 درصدی را در آن ایفا کنند. شرکت فولاد هرمزگان در میان شرکت‌های صنایع معدنی و فلزی حائز رتبه ششم و در کل شرکت‌ها رتبه هفدهم را به‌دست آورد.

روند سه سال گذشته شرکت فولاد هرمزگان نیز نشان می‌دهد که این شرکت همواره رشد سودآوری داشته است، به‌طوری که برای نخستین بار در سال 95 از زیان خارج شد و به سوددهی رسید. روند سوددهی این شرکت در سال 96 با حدود 377 میلیارد تومان ادامه پیدا کرد و در سال 97 با یک هزار و 659 میلیارد تومان اوج سوددهی را تجربه کرد. این میزان نسبت به سال قبل از آن حدود 335 درصد رشد را نشان می‌دهد. درآمد شرکت فولاد هرمزگان در سال 96 حدود 2 هزار و 748 میلیارد تومان بود که در سال 97 با 36 درصد افزایش به 3 هزار و 726 میلیارد تومان رسید.

شرکت‌های تولیدکننده نیاز فراوانی به نقدینگی دارند. اگر روند بازار سرمایه در مقابل سایر بازارها مانند ارز و سکه بررسی شود، قطعا بازدهی بازار سرمایه بیشتر خواهد بود. اما بازار سرمایه نیاز به صبر و شناخت دقیق از شرکت‌ها و روند سوددهی آن‌ها دارد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
به دنبال افزایش ظرفیت تولید هستیم
لزوم هدفمند کردن مسئولیت‌های اجتماعی صنایع
فولاد هرمزگان بهار پرفروش و پرسود را تجربه کرد
عدم تخصیص مواد اولیه داخلی به واحدهای تولیدی قابل قبول نیست
تقاضای کم شمش آلومینیوم در بورس کالا
توزیع ۱۱ تومان سود به ازای هر سهم هرمز
تنوع تولید، سودآوری و بقا را تضمین می‌کند
رشد 100 درصدی حجم فروش و 300 درصدی درآمد هرمز
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: