رتبه یازدهم شرکت فولاد خوزستان در میان پربازده‌ترین‌های بورس/ رتبه چهارم حوزه صنایع معدنی و فلزی

رتبه یازدهم شرکت فولاد خوزستان در میان پربازده‌ترین‌های بورس/ رتبه چهارم حوزه صنایع معدنی و فلزی

بورس محل جذب نقدینگی برای شرکت‌ها و افراد برای سرمایه‌گذاری است. ایجاد جذابیت در بورس می‌تواند به جذب نقدینگی سرگردان در کشور ما منجر شود. چرا که نقدینگی سرگردان، لطمات زیادی به اقتصاد زده است. ایجاد جذابیت در بورس می‌تواند هم از طریق دولت و هم از طریق شرکت‌ها انجام شود. دولت می‌تواند ابزارها و مشوق‌های بورسی با فرهنگ‌سازی مناسب را برای افراد جامعه ترتیب دهد؛ شرکت‌ها نیز با سرمایه‌گذاری، فروش و گزارش مالی قوی می‌توانند سود بسیاری را نصیب سهامداران کنند و باعث جذب سرمایه به شرکت‌های بورسی شوند. شرکت فولاد خوزستان طی دو سال اخیر توانسته با استراتژی‌های مناسب خود ضمن کسب سود مناسب، در بین 10 کشور برتر حوزه صنایع معدنی و فلزی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، جدول زیر نشان می‌دهد که شرکت فولاد خوزستان در سال 96 توانسته بود با فروش 7 هزار و 82 میلیارد تومان در رتبه سومین بیشترین میزان فروش شرکت‌های حوزه معدن و صنایع معدنی و فلزی قرار گیرد. اما به‌دلیل دسترسی کمتر به بخش بالادست یعنی معدن، از حاشیه سود کمتری برخوردار شد. فولاد خوزستان در سال 96 یک هزار و 656 میلیارد تومان سود خالص را نصیب سهامداران خود کرد که این شرکت را در زمینه سود خالص در رتبه ششم شرکت‌های هم‌گروه قرار داد. این اعداد و ارقام در حالی به‌دست آمد که در سال 97 فولاد خوزستان توانسته بود فروش 11 هزار و 420 میلیارد تومانی داشته باشد. بنابراین درآمد فولاد خوزستان در سال 97 حدود 61 درصد افزایش پیدا کرد و در رتبه دوم شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی و فلزی قرار گرفت. همچنین در سال 97 سود خالص این شرکت بوده 3 هزار و 139 میلیارد تومان است که این امر نشان می‌دهد سود خالص این شرکت نسبت به سال قبل 90 درصد افزایش پیدا کرده است.

علت پایین‌تر بودن نسبی حاشیه سود فولاد خوزستان در مقابل دیگر شرکت‌های حوزه معدن و صنایع معدنی و فلزی این است که معدن یعنی بخش بالادستی صنعت خود را در اختیار ندارد. به همین دلیل حاشیه سود کمتری داشته است. البته ناگفته نماند که این شرکت در سال 96 اقدام به خرید 67 درصد از سهام کنسانتره‌سازی صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد (توسعه ملی سابق) کرده بود تا به‌نوعی دچار کمبود خوراک نشود. در حال حاضر نیز به‌دنبال خرید و اکتشاف معدن است تا بتواند زنجیره خود را کامل کند که در صورت تحقق این امر، قطعا حاشیه سود فولاد خوزستان به‌ میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تقاضای کم شمش آلومینیوم در بورس کالا
سهم 37 درصدی فولاد خوزستان از صادرات فولاد شرکت‌های بزرگ
سهم 51 درصدی فخوز در معاملات بلوم
فخوز به‌دنبال تکمیل زنجیره ارزش است
درآمد 99 میلیارد تومانی فخوز از معامله بلوم
فولاد خوزستان نماد تولید و اشتغال پایدار در استان است
فروش 270 هزار تنی فولاد خوزستان در 3 ماه
بررسی عملکرد فخوز در سال 1397
تامین پایدار مواد اولیه فولاد خوزستان در اوج تحریم‌ها/ پایداری مواد اولیه به یک سال رسیده است
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: