رونق به بازار ورق گرم فولادی چین بازگشت
توقف جنگ تجاری چین و ایالات متحده، بازار فولاد را داغ کرد

رونق به بازار ورق گرم فولادی چین بازگشت

پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» در این گزارش به بررسی قیمت و موجودی قابل فروش انبار ورق گرم در بورس شانگهای طی ماه ژوئن و جولای پرداخته است. تنش‌های تجاری و سیاست‌های اقتصادی و محیط زیستی چین را باید از عوامل اثرگذار بر روند قیمتی محصول یاد شده دانست.

پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» در این گزارش به بررسی قیمت و موجودی قابل فروش ورق گرم فولادی در بورس شانگهای پرداخته است. این محصول در ابتدای ماه ژوئن با قیمت 463 دلار بر تن معامله شد. روند قیمت این محصل فولادی در هفته نخست این ماه نزولی بود و ژوئن را با قیمت 457 دلار در هر تن به پایان رساند.

همانطور که در نمودار مشاهده می‌شود در ابتدای هفته دوم یعنی از دهم ژوئن قیمت ورق گرم فولادی به 453 دلار کاهش یافت. اما این روند نزولی پایدار نبود. از یازدهم ژوئن قیمت‌ها صعودی شدند. قیمت این محصول در تاریخ 14 ام این ماه 465 دلار در هر تن ثبت شد. اعلام اجرای پروژه‌های زیرساختی توسط دولت چین در تاریخ دهم ژوئن را باید دلیل روند صعودی قیمت ورق گرم فولادی دانست. هرچند که با وجود تنش‌های حاکم بر اقتصاد کشور، این محرک به‌اندازه‌ای قوی نبود که بتواند قیمت را برای مدت طولانی در اوج نگه دارد. بنابراین در 2 روز ابتدایی هفته سوم یعنی 17 و 18 ژوئن، شاهد افت به ترتیب 6 و 7 دلاری به‌ازای هر تن بودیم. قیمت‌ها از روز سوم هفته سوم صعودی شدند و در پایان این هفته به 477 دلار رسید. البته باید خاطرنشان ساخت که این پایان کار صعود نبود و روند رو رشد تا پایان ماه ژوئن ادامه داشت. تا جایی که قیمت این محصول فولادی در آخرین روز کاری ماه ژوئن 507 دلار به‌ازای هر تن، ثبت شد. انتظار بهبود در روابط تجاری میان کشورهای چین و ایالات متحده را باید از عوامل اصلی این روند رو به رشد مطرح کرد.

در روز ابتدایی ماه جولای رکوردی جدیدی از قیمت ورق گرم ثبت شد و این محصول با قیمت 515 دلار به‌ازای هر تن فروش رفت. مذاکره رئیس جمهور آمریکا و چین و منتفی شدن جنگ تجاری را باید علت ثبت این رکورد جدید دانست. البته این روند پایدار نبود و در ادامه این هفته شاهد نوساناتی در قیمت‌ها بودیم و درمجموع قیمت‌ها کاهش یافتند. اعلام خبری مبنی بر کاهش محدودیت‌های محیط زیستی در تانگشان طی ماه جولای را باید از دلایل اصلی روند منفی قیمت‌ها عنوان کرد. نوسانات یاد شده در هفته دوم ماه جولای نیز ادامه داشتند. البته در مجموع باید اذعان کرد قیمت‌ها نسبت به مدت مشابه ماه ژوئن از سطح بالاتری برخوردار هستند. گفتنی است ورق گرم فولادی در 12 جولای برابر با روز آخر هفته دوم این ماه با قیمت 495 دلار در هر تن فروخته شد.

توجه به این نکته ضروری به‌نظر می‌رسد که در مدت زمان مورد بحث، موجودی قابل فروش در بورس شانگهای صفر بوده است. همین موضوع نیز تاثیر مثبت بسزایی بر رشد قیمت این محصول داشته است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تقاضای کم شمش آلومینیوم در بورس کالا
رقابت داغ خریداران برای خرید ورق گرم
نوسان قیمت‌ها با جنگ تجاری چین و آمریکا ادامه دارد
اجرای سیاست کاهش مالیات بر ارزش افزوده در چین
ورق گرم فولادی در مسیر صعود قرار گرفت
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: