نمایشگاه« نهضت ساخت داخل» عامل موثری برای همگامی ارگان های مرتبط با یکدیگر است
رئیس کمیته معدن مجلس:

نمایشگاه« نهضت ساخت داخل» عامل موثری برای همگامی ارگان های مرتبط با یکدیگر است

رئیس کمیته معدن مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه ساخت داخل گفت: برگزاری نمایشگاه‌ها می‌تواند عامل موثری باشند ولی عامل تعیین‌کننده و حل‌کننده اصل موضوع نیست، با این حال محلی برای آشنایی با توانمندی حوزه‌های مختلف است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، داریوش اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار شاتا بیان کرد: استفاده از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های داخل و ساخت داخل، در درجه نخست نیازمند عزم مسئولین است که اراده کنند، بپذیرند و به دنبال این مهم باشند. در درجه دوم هم همراهی و همگامی مردم است.
وی با اشاره به جهت‌گیری‌های مثبت انجام شده در راستای تولید داخل توضیح داد: جهت‌گیری‌های مثبت و خوبی درباره «نهضت ساخت داخل» از سوی وزارت صمت و شخص وزیر انجام شده است و ما هم امیدواریم که این مساله محقق شود.
عضو کمیسون صنایع و معدن مجلس با اشاره به اینکه تا اسباب و وسایل فراهم نشود، تحقق این کار بسیار سخت خواهد بود، گفت: امیدواریم با ایجاد یک انسجام داخلی و همراهی و معاونت‌های وزارت صمت و با هم بتوانیم در این جهت حرکت کنیم.
او ادامه داد: نباید فراموش کنیم آنچه که لازم داریم، این نمایشگاه نیست که برگزار می‌شود و شرکت‌های مختلف توانمندی‌های خود را به نمایش می‌گذارند؛ متخصصان، فناوران و تولیدکنندگان به این نمایشگاه می‌روند، مذاکراتی انجام می‌شود، با آخرین متدها آشنا و امکانات ساخت داخل بررسی می‌شوند. ارزیابی من در این زمینه‌ها مثبت است؛ اما تاکید دارم که این موضوعات نباید به این نمایشگاه‌ها بسنده شود.
اسماعیلی با اشاره به تجهیز و نوسازی ماشین‌آلات معدنی تاکید کرد: بزرگ‌ترین مشکلی که ما در حوزه صنایع معدنی داریم تجهیز و نوسازی ماشین‌آلات معدنی است . ماشین آلاتی که در معادن فعال هستند، فرسوده بوده و بروز نیستند و این ماشین‌آلات در دنیا دیگر کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.
او با اشاره به ظرفیت جابه جایی ذخایر معدنی در کشور گفت: ماشین‌آلاتی امروزه در جهان استفاده می‌شود که 400 تا 500 تن جابه‌جا می‌کنند، اما حداکثر وزنی که می‌توانیم از ذخایر معدنی جابه‌جا کنیم، از 150 تن تجاوز نمی‌کند.

وی از وزارت صمت و ایمیدرو خواست که براساس نقشه معدنی ایران و در همان راستا عمل کنند و در طول برگزاری نمایشگاه مذاکراتی داشته باشند تا شرکت‌ها بدانند چگونه می‌توانند از معادن پشتیبانی کنند و آن‌ها اقدام به نوسازی ماشین‌آلات کنند.
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن به چالش میان فعالان بخش تولید معدن با محیط زیست اشاره کرد و گفت: این سازمان وظیفه صیانت از محیط زیست را دارد و بخش فعال در معادن هم به دنبال تولید هستند تا کشور را به خودکفایی برسانند. گاهی برخوردهایی بین این ارگان‌ها به وجود می‌آید که با تکنولوژی‌های روز قابل حل است و آن نیازمند آشنایی هر دوطرف با این تکنولوژی‌ها است.
اسماعیلی ادامه داد: امروز خوشبختانه توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان در ساخت داخل بسیار بالاست. در حوزه حفاری در معادن در کشور این شرکت‌ها ماشین‌آلات قابل حملی را تولید کردند که آسیب به محیط زیست را کاهش می‌دهد. قطعات این ماشین‌آلات با دست قابل حمل است و نیاز به احداث جاده و تردد ماشین‌های سنگین در محیط زیست نیست. 
او بیان کرد: نمایش این‌گونه ماشین‌آلات آشنایی هر دو مجموعه فعالان بخش معدن و محیط زیست را به همراه خواهد داشت که در کنار آشنایی به مطالبات خود هم برسند.
رئیس نظام مهندسی معدن با اشاره به خودکفایی در تکنولوژی‌های ترن هوایی برای حمل مواد استخراج شده در معادن گفت: برای حمل مواد استخراج شده دیگر نیاز به جاده و ماشین‌های سنگین نخواهد بود با ریل‌های هوایی که تکنولوژی آن داخل ایران میسر شده و تولید می‌شود، می‌توان جابه‌جایی مواد استخراج شده را با کاهش ضربه به محیط زیست انجام داد. این مسائل می‌تواند برای بخش معدن و محیط زیست و منابع طبیعی مفید باشد و مهم است که دولت حمایت کند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تاثیرپذیری تحریم بر فعالیت‌های معدنی در حد صفر است
بخشی از نقدینگی باید جذب معدن و صنایع معدنی شود
موافق احیای وزارت بازرگانی هستم
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: