کاهش عرضه و تقاضای جهانی سرب
نگاهی به تولید معدنی و فلزی سرب در 3 ماه ابتدایی سال 2019

کاهش عرضه و تقاضای جهانی سرب

میزان تقاضا برای فلز سرب در 3 ماه ابتدایی سال 2019 میلادی کاهش داشت. همچنین تولیدکنندگان این فلز نیز از تولید خود در مدت یادشده کاستند. کاهش تولید و تقاضای انواع کامودیتی‌ها عموما در ماه‌های ابتدایی هر سال میلادی رخ می‌دهد؛ اما بازارهای جهانی در ابتدای سال جاری میلادی شاهد کاهش بیشتری در تولید و تقاضا برای سرب حتی نسبت به ماه‌های ابتدایی سال 2018 بودند. عدم ثبات در بازار و مشخص نشدن نتیجه جنگ‌های تجاری را باید مهم‌ترین عامل کاهش تقاضا برای این محصول دانست.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، بازارهای جهانی در 3 ماه ابتدایی سال جاری میلادی شاهد کاهش تولید معدنی و فلزی سرب و همچنین شاهد کاهش در تقاضای این محصول بودند. براساس گزارش انجمن جهانی سرب و روی در 3 ماه ابتدایی سال 2019، یک میلیون و 164 هزار تن سرب معدنی در دنیا تولید شد که این رقم نسبت به میزان تولید در 3 ماه ابتدای سال 2018 کاهش 6.4 درصدی داشت. همچنین در 3 ماه ابتدایی سال 2019 میزان تولید فلز سرب تصفیه شده به 2 میلیون و 900 هزار تن رسید که این رقم نیز نسبت به تولید در 3 ماه ابتدایی سال 2018 کاهش 1.8 درصدی را تجربه کرد.

در نمودار 1 میزان تولید معدنی و تولید و مصرف فلز سرب در 3 ماه ابتدایی سال 2018 و 2019 آورده شده است. همان‌گونه که در این نمودار مشاهده می‌شود، میزان مصرف فلز سرب در 3 ماه ابتدایی سال 2019 نسبت به همین زمان در سال قبل با کاهش 2.6 درصدی، از 2 میلیون و 991 هزار تن به 2 میلیون و 913 هزار تن رسیده است.

در نمودار 2 روند تولید معدنی سرب در ماه‌های ژانویه، فوریه و مارس 2018 و 2019 آورده شده است. همان‌گونه که در این نمودار مشاهده می‌شود در هر 3 ماه ابتدایی سال، میزان تولید معدنی سرب در دنیا نسبت به سال قبل خود کاهش داشته است. همچنین در نمودار 2 شاهد هستیم که میزان تولید معدنی سرب در 3 ماه ابتدایی سال 2019 روند افزایشی را طی کرده است.

در نمودار 3 نیز میزان تولید و مصرف فلز سرب در ماه مارس، فوریه و ژانویه 2019 و 2018 به نمایش گذاشته شده است. براساس گزارش گروه مطالعات بین‌المللی سرب و روی، در ماه ژانویه 2019 معادل 976 هزار و 800 تن فلز سرب در دنیا تولید شد که از این میزان حدود 58 درصد متعلق به چین بود. در ماه فوریه بازارهای دنیا شاهد کاهش تولید فلز سرب بودند که بخش عمده‌ای از این کاهش مربوط به کاهش تولید چین به‌علت تعطیلات سال نو این کشور بود. میزان مصرف فلز سرب نیز در 3 ماه ابتدایی سال 2019 روندی مشابه با تولید این فلز در همین سال طی کرد؛ به‌گونه‌ای که میزان مصرف این فلز در ماه فوریه به کمترین رقم خود رسید.

انتهای پیام//

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
با کاهش واردات، خالص صادرات کره جنوبی سرب تصفیه شده افزایش داشت
قیمت سرب به اوج خود در 4 ماه اخیر رسید
کاهش تولید سرب در چین
کاهش صادرات سرب در نیمه دوم سال 2018
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
جشنواره ملی فولاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: