افزایش 66 درصدی سود فورتسکیو در نیمه اول 2019
مروری بر عملکرد مالی شرکت فورتسکیو

افزایش 66 درصدی سود فورتسکیو در نیمه اول 2019

شرکت فورتسکیو که در سال 2003 در استرالیا تاسیس شد، در حال حاضر با تولید 170 میلیون تن سنگ آهن در سال به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سنگ آهن در جهان شناخته می‌شود. نوآوری در اکتشاف، فرآوری و طراحی، یک جزء کلیدی از استراتژی فورتسکیو است که تلاش دارد تا به طور موثرتری محصولات را از معادن به بازار عرضه کند.

به‌گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، شرکت فورتسکیو به‌عنوان چهارمین تولیدکننده بزرگ سنگ آهن در جهان، مالکیت و بهره‌برداری از سه معدن در سایت‌های Pilbara، five-berth Herb Elliott Port و سریع‌ترین حمل و نقل ریلی سنگین در جهان را دارا است.

فورتسکیو گزارش عملکرد خود در نیمه اول سال مالی 2019 را منتشر کرد. سال مالی 2019 این شرکت از ابتدای جولای سال 2018 تا 30 ژوئن سال 2019 است. در این گزارش سود خالص شرکت فورتسکیو پس از کسر مالیات 644 میلیون دلار و میزان EBITDA آن حدود 1.6 میلیارد دلار عنوان شد. گفتنی است که میزان تولید شرکت فورتسکیو از 82.5 میلیون تن سنگ آهن مرطوب در نیمه اول سال مالی 2018 با 9 درصد افزایش به 85.3 میلیون تن در نیمه اول سال مالی 2019 رسید.

درآمد شرکت فورتسکیو در نیمه اول سال مالی 2019 به 3.540 میلیارد دلار رسید که 10 درصد نسبت به نیمه دوم سال مالی 2018 افزایش داشت. در طول سال مالی گذشته، سودآوری بالای تولیدکنندگان فولاد، باعث شد تا این تولیدکنندگان میزان تولید خود را با استفاده از سنگ آهن با عیار بالاتر افزایش دهند. اما با کاهش حاشیه سود فولادسازی در ماه‌های اخیر، تقاضای سنگ آهن کم‌عیار افزایش یافت.

مقدار سود ناخالص شرکت فورتسکیو در نیمه اول سال مالی 2019 برابر با 21 دلار آمریکا به‌ازای هر تن سنگ آهن خشک بود که 24 درصد نسبت به نیمه دوم سال مالی 2018 افزایش داشت. همچنین سود ناخالص این شرکت در نیمه اول سال مالی 2019، حدود 1.6 میلیارد دلار آمریکا گزارش شد که نسبت به نیمه دوم سال مالی 2018 حدود 21 درصد بالاتر است.

هزینه‌های نقدی عملیاتی در نیمه اول سال مالی 2019 به‌طور متوسط 13.11 دلار آمریکا به‌ازای هر تن سنگ آهن مرطوب گزارش شد که نسبت به نیمه دوم سال مالی 2018 حدود 4 درصد افزایش داشت. نوآوری در تولید و بهره‌وری، نظیر نوآوری در حمل و نقل و انتقال مواد، تا حدودی تاثیر افزایش هزینه‌های سوخت و دستمزد را کاهش داد.

همچنین جریان وجوه نقد خالص عملیاتی شرکت فورتسکیو در نیمه اول سال مالی 2019 حدود 948 میلیون دلار گزارش شد که نسبت به مدت مشابه سال مالی 2018 حدود 130 درصد افزایش داشت. هزینه‌های سرمایه‌ای نیز در نیمه اول سال مالی 2019 با 28 درصد افزایش نسبت به نیمه اول سال مالی 2019، حدود 530 میلیون تن گزارش شد. بدهی ناخالص این شرکت نیز که در نیمه اول سال مالی 2019 حدود 4.2 میلیارد دلار گزارش شده بود در نیمه اول سال مالی 2019 به 4 میلیارد دلار رسید.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
افزایش 78 درصدی سود شرکت فررکسپو
افزایش قیمت کامودیتی‌ها، کاهش تولید ریوتینتو را جبران کرد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: