ودانتا برای سال 2019 کاهش درآمد و EBITDA را پیش‌بینی کرد
کاهش سود ودانتا در اثر افزایش هزینه‌های تولید

ودانتا برای سال 2019 کاهش درآمد و EBITDA را پیش‌بینی کرد

شرکت ودانتا براساس برنامه‌ریزی تولید محصول خود در سال 2019 و همچنین پیش‌بینی قیمت‌های فروش محصولات در این سال میزان درآمد و EBITDA خود را پیش‌بینی کرد. مطابق این پیش‌بینی میزان EBITDA این شرکت در سال جاری میلادی کاهش 14 درصدی پیدا خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، شرکت ودانتا برای سال جاری میلادی کاهش EBITDA را برای این شرکت پیش‌بینی کرد. مطابق این پیش‌بینی میزان EBITDA با 14 درصد کاهش از 3 میلیارد و 963 میلیون دلار به 3 میلیارد و 393 میلیون دلار خواهد رسید. در نمودار 1 سهم محصولات مختلف تولیدی این شرکت در EBIDA سال 2018 و 2019 این شرکت آورده شده است. همان‌گونه که در این نمودار مشاهده می‌شود، فلز روی و پس از آن نفت‌وگاز بیشترین سهم ازEBITDA  این شرکت را به خود اختصاص داده‌اند.

در زمینه تولید روی، این شرکت در سال 2018 از معادن روی خود در هند برابر 947 هزار تن فلز روی تولید کرد، طبق پیش‌بینی میزان تولید روی این شرکت در هند در سال 2019 کاهش پیدا خواهد کرد و به 936 هزار تن خواهد رسید. میانگین قیمت شمش روی در سال 2018 در بازار بورس فلزات لندن برابر 3 هزار و 57 دلار به‌ازای هر تن بود، این شرکت با درنظر گرفتن میانگین قیمتی 2 هزار و 743 دلار به‌ازای هر تن روی در سال 2019 میزان درآمد و همچنین EBITDA حاصل از این بخش را محاسبه کرده است. طبق پیش‌بینی میزان EBITDA  در این بخش به یک میلیارد و 516 میلیون دلار خواهد رسید که نسبت به EBITDA در سال قبل کاهش حدود 25 درصدی دارد.

همان‌گونه که در نمودار 1 مشاهده می‌شود، نفت‌ و گاز پس از روی بیشترین سهم از EBITDA این شرکت را به خود اختصاص داده است. میزان EBITDA از 849 میلیون دلار در سال 2018 با 30 درصد رشد به یک میلیارد و 100 میلیون دلار رسید. درحالی این افزایش رخ داد که این شرکت برنامه تولید خود را در این حوزه تغییر چندانی نداد. گفتنی است که این شرکت، افزایش جهانی قیمت‌ نفت و گاز را عامل افزایش درآمد و همچنین افزایش  EBITDAخود دانسته است.

در نمودار 2 میزان درآمد شرکت در بخش‌های مختلف در سال 2018 و پیش‌بینی این شرکت از درآمد در سال 2019 براساس محصولات مختلف آورده شده است. در سال 2018 مس بیشترین سهم از درآمد این شرکت را به خود اختصاص داده بود؛ اما مطابق پیش‌بینی سهم این بخش در درآمد این شرکت برای سال 2019 با کاهش 49 درصدی مواجه خواهد شد و انتظار می‌رود که درآمد شرکت از این بخش به 2 میلیارد و 622 میلیون دلار برسد.

این شرکت دارای معدن مس در زامبیا است و همچنین واحدی برای تصفیه و تولید کاتد مس در هند دارد. این شرکت در سال 2018 از این معدن 91 هزار تن فلز محتوی مس تولید کرد. هزینه نقدی هر پوند مس در سال 2018 برابر 239 تن و هزینه Capex برابر 315 دلار به‌ازای هر تن بود. این شرکت برای سال 2019 نیز برنامه تولید 91 هزار تن مس محتوی دارد، اما پیش‌بینی می‌کند که هزینه جاری تولید هر پوند محصول به 276 دلار به‌ازای هر پوند محصول برسد و هزینه Capex نیز به 366 دلار به‌ازای هر تن برسد. همچنین این شرکت کاهش میانگین قیمت فروش محصول از 6 هزار و 451 دلار به ازای هر تن به 6 هزار و 337 دلار به‌ازای هر تن محصول را نیز در محاسبات خود درنظر گرفته است. درنهایت تمامی این عوامل سبب خواهد شد که میزان EBITDA شرکت از 73 میلیون دلار در سال 2018 به منفی 63 میلیون دلار برسد که منفی شدن EBITDA این بخش در نمودار 1 نیز مشاهده می‌شود.

ودانتا در سال 2018 برابر 403 هزار تن کاتد مس تولید کرد. این شرکت پیش‌بینی کرده است که برای سال 2019 تنها 90 هزار تن محصول تولید خواهد کرد. میزان EBITDA  حاصل از این بخش در سال 2018 برابر 162 میلیون دلار بود که در سال 2019 به 36 میلیون دلار خواهد رسید.

 

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: