پرو، شیلی، ایالات متحده و هلند بزرگ‌ترین صادرکنندگان
افزایش صادرات جهانی کنسانتره مولیبدن در نیمه دوم 2018

پرو، شیلی، ایالات متحده و هلند بزرگ‌ترین صادرکنندگان

آمار تجارت کنسانتره مولیبدن در جهان در سال 2018 روند متغیری داشت. در نیمه اول سال 2018 در مجموع حدود 74 هزار تن کنسانتره مولیبدن در جهان تجارت شد که نسبت به نیمه اول سال 2017 حدود 11 درصد افزایش داشت. هم‌چنین میزان تجارت کنسانتره مولیبدن در نیمه دوم سال 2018 در مجموع به حدود 86 هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 9 درصد افزایش داشت.

به‌ گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مولیبدن عنصری کمیاب و در عین حال کاربردی است که در صنایع فولادسازی، نفت، گاز، پتروشیمی و هم‌چنین تولید کود کاربرد دارد. میزان تجارت کنسانتره مولیبدن در ماه‌های ژانویه و دسامبر 2018 به ترتیب حدود 14 هزار تن و 13 هزار تن گزارش شد. همچنین از آغاز سال 2018 تا پایان آن حدود 160 هزار تن کنسانتره مولیبدن در جهان تجارت شد که نسبت به سال 2017 حدود 10 درصد رشد داشت.

متوسط ماهانه تجارت کنسانتره مولیبدن در سال 2018 حدود 13 هزار تن گزارش شد که نسبت به متوسط ماهانه آن در سال 2017، حدود 10 درصد افزایش داشت. تجارت کنسانتره مولیبدن در سال 2018 روند متغیری داشت و بیشترین و کمترین میزان تجارت کنسانتره مولیبدن در سال 2018 به‌ترتیب مربوط به ماه‌های اکتبر به‌ میزان حدود 18 هزار تن و فوریه به میزان حدود 10 هزار تن است که نسبت به سال 2017 حدود 12 و 7 درصد افزایش داشتند. همچنین میزان تجارت جهانی کنسانتره مولیبدن در ماه ژوئن 2018 حدود 62 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته آن است و در ماه مِی سال 2018 تقریبا با مدت مشابه سال قبل برابر است.

در میان صادرکنندگان کنسانتره مولیبدن در سال 2018، کشورهای پرو، شیلی، ایالات متحده آمریکا و هلند بزرگ‌ترین صادرکنندگان این محصول در جهان به شمار می‌روند که در مجموع 20 درصد صادرات آن را به‌خود اختصاص داده‌اند. پرو با متوسط صادرات ماهانه 4 هزار تن و سهم 32 درصدی، بزرگ‌ترین صادرکننده کنسانتره مولیبدن در سال 2018 است که این محصول را به کشورهای ایالات متحده آمریکا، شیلی، هلند و چین صادر کرده است. پس از پرو، شیلی با متوسط ماهانه صادرات 2 هزار و 700 تن و سهم 20 درصدی صادرات در سال 2018، دومین صادرکننده بزرگ کنسانتره مولیبدن به‌شمار می‌رود که محصولات خود را به کشورهای کره جنوبی، بلژیک و هلند صادر کرده است. ایالات متحده آمریکا با متوسط ماهانه صادرات 2 هزار و 200 تن و سهم 17 درصدی و هلند با متوسط ماهانه صادرات هزار و 600 تن و سهم 12 درصدی، دیگر صادرکنندگان بزرگ کنسانتره مولیبدن در سال 2018 در جهان هستند.

هم‌چنین هلند، ایالات متحده آمریکا، شیلی و بلژیک نیز بزرگ‌ترین واردکنندگان کنسانتره مولیبدن در سال 2018 در جهان محسوب می‌شوند که حدود 72 درصد واردات این محصول را به‌خود اختصاص داده‌اند. شیلی با افزایش 22 درصدی واردات خود در سال 2018 نسبت به سال قبل، توانست جای بلژیک را در میان واردکنندگان بزرگ این محصول بگیرد. حضور شیلی، ایالات متحده آمریکا و هلند در میان بزرگ‌ترین صادرکنندگان و همین‌طور واردکنندگان این محصول، دلایل مختلف و جالبی دارد که تحلیل آن‌ها نیازمند بررسی‌های دقیق‌تری است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
 نمایشگاه کانمین 2019
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: