چین بیشترین رشد صادرات اکستروژن‌های آلومینیومی را رقم زد
بررسی تجارت جهانی پروفیل و مقاطع آلومینیومی در سال 2018

چین بیشترین رشد صادرات اکستروژن‌های آلومینیومی را رقم زد

در سال 2018، تجارت انواع پروفیل و مقاطع آلومینیومی نسبت به سال 2017 با رشد همراه بود و به حدود 4.7 میلیون تن رسید. بررسی کشورهای خریدار این محصولات نشان می‌دهد که عمدتا تجارت این محصولات بین کشورهای هم‌جوار رونق بیشتری دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، تجارت انواع محصولات اکستروژنی آلومینیوم در سال 2018 نسبت به سال 2017 افزایش یافت. این افزایش عمدتا مرهون رشد صادرات نیمه‌ساخته‌های اکستروژنی از چین در این سال بود. نمودار 1، حجم تجارت جهانی انواع پروفیل‌ها و مقاطع آلومینیومی را در 5 سال گذشته نشان می‌دهد. همان‌طور که در این نمودار مشاهده می‌شود، حجم صادرات این محصولات در سال 2016، بیشینه تقریبا نزدیک به 5.4 میلیون تنی را ثبت کرد؛ ولی پس از آن در سال 2017 با افت شدید 18 درصدی همراه شد و به حدود 4.4 میلیون تن رسید. با این حال، میزان صادرات آن از کشورهای مهم صادرکننده این محصول در سال 2018 افزایش یافت و به سطوح پیشین خود یعنی حدود 4.7 میلیون تن، بازگشت.

چین به‌عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده نیمه‌ساخته‌های بلامنازع آلومینیومی در جهان، بیشترین سهم را در تجارت این محصول طی سال‌های گذشته داشت؛ به‌طوری که تنها صادرات این کشور در سال 2018، نزدیک به 23 درصد کل تجارت این محصول را تشکیل داد. مقدار صادرات این کشور در سال 2018، نسبت به سال 2017 بیش از 15 درصد رشد کرد که این میزان از رشد صادرات، بیشیترین میزان رشد در بین صادرکنندگان برتر این محصول در این سال بود. کشورهای مقصد صادرات این محصولات از چین، کشورهای متنوعی، عمدتا در قسمت آسیای شرقی و نزدیک به کشور چین بودند.

پس از چین که نزدیک به یک‌چهارم کل تجارت جهانی را در دست داشت، بزرگ‌ترین صادرکننده محصولات اکستروژنی آلومینیومی، کشور آلمان با سهم حدود 7 درصدی بود. حجم کل صادرات انواع پروفیل و مقاطع این کشور در سال 2018، نزدیک به 350 هزار تن بود که نسبت به سال 2017، بیش از 4 درصد رشد داشت. در مورد آلمان نیز، مهم‌ترین کشورهای خریدار محصولات اکستروژنی را کشورهای هم‌جوار آن تشکیل دادند؛ این کشورها علاوه بر نزدیکی و مسافت کم حمل کالا، از مزیت تجارت آزاد نیز با آلمان بهره‌مند بودند.

سومین کشور بزرگ صادرکننده پروفیل‌ها و مقاطع آلومینیومی در سال 2018، ایالات متحده بود. این کشور به‌طور متوسط در طول 5 سال گذشته با سهم 7 درصدی از تجارت این محصول، پس از آلمان در جایگاه سومین صادرکننده بزرگ این محصول قرار گرفت. در حالی که حجم صادرات این کشور پس از بیشینه 600 هزار تنی در سال 2016، به کمتر از 210 هزار تن در سال 2017 کاهش یافت، در سال 2018، با افزایش تعرفه‌های گمرکی و راه‌اندازی جنگی تجاری با قدرت‌های اقتصادی جهان، میزان صادرات آن رشد کرد؛ به‌طوری که میزان رشد حدودا 12 درصدی صادرات آن در این سال، پس از چین بیشترین میزان رشد در بین صادرکنندگان برتر بود و حجم صادرات آن در این سال به حدود 235 هزار تن رسید.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
امکان دپو محصولات نهایی را داریم
برطرف کردن شبهات سهامداران
گزارشی از عملکرد یک ساله شرکت ایرالکو ارائه شد
80درصد مواد اولیه تولید شمش را وارد می‌کنیم
اتحادیه‌ها را نادیده نگیرید
روابط تجاری با اقتصادهای برتر، رشد بازار ترکیه را تسهیل کرد
آلمان مقصد نهایی اکستروژن‌های آلومینیومی ترکیه
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
جشنواره ملی فولاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: