نخستین نمایشگاه ساخت داخل با حضور 210 شرکت آغاز به‌کار کرد

نخستین نمایشگاه ساخت داخل با حضور 210 شرکت آغاز به‌کار کرد

نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و محمدباقر عالی رئیس هیات عامل ایدرو و جمعی دیگر از مسئولان کشوری 27 تیرماه جاری، در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران آغاز به‌کار کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، هدف از برگزاری نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل، مقابله با تحریم‌ها و بومی‌سازی تجهیزات و قطعاتی است که امکان ساخت داخلی آن‌ها وجود دارد. در این نمایشگاه 210 شرکت در حوزه‌های مختلف از جمله معدن و صنایع معدنی و فلزی حضور دارند؛ البته بخش عمده نمایشگاه به گروه خودروسازان و قطعه‌سازان مرتبط با آن‌ها اختصاص دارد.

در این نمایشگاه شرکت‌های گروه فولاد مبارکه (هرمزگان و ورق خودرو چهارمحال و بختیاری)، فولاد خراسان، شرکت ملی صنایع مس ایران، ذوب آهن، گل‌گهر، چادملو، صنایع خالص سازان، کانی کاوان، آلومینیوم ایران (ایرالکو) حضور دارند. البته غرفه‌ای نیز به شرکت آلومینیوم المهدی اختصاص داده شد که تا لحظه تنظیم این گزارش خالی بود و به عبارتی این شرکت در نمایشگاه حاضر نشد.

در مراسم افتتاحیه و روز نخست، رحمانی با حضور در این نمایشگاه از غرفه شرکت‌های معدنی و صنعتی بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند بومی‌سازی و مشکلات آن‌ها قرار گرفت. وی به این شرکت‌ها برای بهبود شرایط ساخت داخل، تامین مواد اولیه و رونق تولید اطمینان داد.

رحمانی در بازدید از غرفه شرکت ملی مس اظهار داشت: شرکت مس موفق و پیشرو در بومی‌سازی و رونق تولید در کشور است. این شرکت می‌تواند با شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها در اعلام فرصت‌های ساخت داخل و بومی‌سازی همکاری و هم‌افزایی داشته باشد.

وی تاکید کرد: حتماً این اقدامات شرکت ملی مس ایران در حوزه بومی‌سازی از طریق رسانه‌ها در سطح جامعه و کشور اطلاع‌رسانی شود.

وزیر صنعت در غرفه ذوب آهن نیز حاضر شد و گفت: نمایشگاه ساخت داخل فرصتی استثنایی برای صنایع است در آن نیازهای خود را با شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت آپ ها مطرح و در زمینه ساخت و بومی سازی آن اقدام لازم را به عمل آورند.

رحمانی به در پاسخ به درخواست مسئولان ذوب آهن مبنی بر خالی بودن 40 درصد از ظرفیت این شرکت، قول داد مشکل تامین سنگ آهن ذوب آهن حل شود.

وزیر صنعت ضمن بازدید از غرفه فولاد مبارکه گفت: در جنگ اقتصادی نقش صنعت و علی‌الخصوص فولاد مبارکه بسیار مهم است. و با قدردانی از روند رشد فولاد مبارکه و تلاش‌های این شرکت در استفاده و ارتقای توان داخلی برای رونق تولید کشور گفت: توانمندی متخصصان ایرانی در چنین نمایشگاه‌هایی به فعلیت می‌رسد و نمود لازم را پیدا می‌کند.

در جریان بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از غرفه فولاد مبارکه، منوچهر نیک فر معاون تکنولوژی فولاد مبارکه ضمن تشریح فعالیت‌های فولاد مبارکه در جهت رونق تولید و گسترش صنعت داخلی کشور در حوزه فولاد، کمبود مواد اولیه را مهم‌ترین چالش حال حاضر این صنعت دانست که دکتر رحمانی ضمن استقبال از رفع مشکلات این صنعت موثر گفت: در پی راه حل مناسب برای رفع کمبود گندله و کنسانتره هستیم و به‌زودی در جلسه‌ای با حضور مدیران ارشد صنعت فولاد به این موضوع رسیدگی خواهیم کرد.

در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل شرکت‌های حاضر ضمن نشان‌دادن توانمندی‌های خود در مورد ساخت و بومی‌سازی قطعات و تجهیزات، بخشی از قطعات که ساخت داخل آن‌ها انجام نشده بود را با خود به نمایشگاه آورده بودند تا بتوانند در تعامل با تامین‌کنندگان امکان ساخت داخلی آن‌ها را فراهم کنند.

لازم به ذکر است که نمایشگاه مزبور تا 30 تیر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
جشنواره ملی فولاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: