دستاورد امروز تاتااستیل نویدبخش فردایی روشن
عملکرد تاتااستیل در سال مالی 2018 -2019، درخشان بود

دستاورد امروز تاتااستیل نویدبخش فردایی روشن

تاتااستیل یکی از بزرگ‌ترین فولادسازان دنیا به‌شمار می‌رود. این شرکت هندی در بسیاری از کشورهای دنیا فعالیت دارد. این شرکت پس از خرید فولاد Bhushan به بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد هند در سال مالی 2018-2019 تبدیل شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، تاتااستیل نخستین فولادساز هندی در بخش خصوصی هند به‌شمار می‌رود. این شرکت در حوزه معدن، فولادسازی، ریخته‌گری، نورد، تولید محصولات نهایی و همچنین بازاریابی و فروش فعالیت می‌کند. حضور در کل زنجیره صنعت فولاد، از یک سو راندمان تولید این مجموعه را افزایش داده و از سوی دیگر نیز به رقابت‌پذیری این شرکت کمک می‌کند. بررسی عملکرد این شرکت حکایت از آن دارد که EBITDA گروه تاتااستیل در سال مالی 2018 – 2019 نسبت به سال مالی گذشته آن، رشد 29 درصدی داشته است. نمودار 1 میزان رشد EBITDA این شرکت را طی چند سال اخیر بررسی می‌کند. این رشد را باید به دلیل افزایش درآمد فروش فولاد و رشد تولید این شرکت دانست. همچنین باید خاطر نشان ساخت به‌سازی‌های انجام گرفته برای کاهش هزینه تولید از این روند حمایت کرده است. واحدهای اروپایی EBITDA تاتااستیل نیز در سال مالی مورد بحث روند رو به رشدی را تجربه کرد و تاثیر به‌سزایی در عملکرد مالی کل شرکت داشت. گفتنی است که فروش فولاد با قیمت بالا در بازار اروپا، زمینه این رشد را فراهم کرد. در کل دوره مورد بحث، مجموع تولید فولاد خام شرکت تاتااستیل 22 میلیون و 800 هزار تن گزارش شده است. رشد تولید این مجموعه را باید به خرید فولاد Bhushan توسط تاتااستیل نسبت داد.

نقشه راه آینده

شرکت تاتااستیل با هدف تدوین برنامه‌ای استراتژیک برای آینده، محیط خارجی را بررسی می‌کند و عوامل مختلف اثرگذار بر بازار فولاد را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. در این مجموعه ریسک‌ها و فرصت‌هایی که صنعت فولاد را متاثر می‌کنند مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. در ادامه نیز استراتژی‌هایی در افق کوتاه‌مدت و بلندمدت تدوین می‌شود. این مجموعه برای به حداکثر رساندن سود روی فرصت‌های استراتژیک تمرکز می‌کند.

تاتااستیل طی سالی که گذشت سرمایه مالی خود را در بازار هند متمرکز کرد. این شرکت فولاد Bhushan را خریداری کرد و به‌عنوان برترین تولیدکننده فولاد هند در سال مالی 2018 – 2019 شناخته شد. همچنین این شرکت سرمایه خود را برای افزایش ظرفیت کارخانه Kalinganagar سرمایه‌گذاری کرد.

باید خاطر نشان ساخت خرید فولاد Bhushan توسط تاتااستیل و گسترش فعالیت این شرکت، زمینه رشد سهام این مجموعه را مهیا کرد. یکپارچه‌سازی تولید، توان تولید محصولات ترکیبی مکمل، دسترسی نزدیک به بازارهای کلیدی در مناطق شمالی و غربی کشور هند، حضور در صنایعی با ارزش افزوده بالاتر همچون خودروسازی و زیرساخت از امتیازاتی هستند که این سرمایه‌گذاری مشترک در اختیار تاتااستیل قرار داده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
نقش فولاد در طرح قطار پرسرعت Hardt Hyperloop
ادغام تاتا استیل و تیسن‌کروپ، دومین تجارت بزرگ فولاد اروپا را خواهند ساخت
شرکت فولادی  تاتا در 50 کشور حضور تجاری دار
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: