نگاهی به تجارت لوله و پروفیل فولادی بدون درز
رونق تجارت لوله و پروفیل بدون درز فولادی در کشورهای نفت‌خیز

نگاهی به تجارت لوله و پروفیل فولادی بدون درز

لوله و پروفیل فولادی بدون درز در صنایع نفت، گاز و ساخت جرثقیل‌ها و ماشین‌آلات سنگین کاربرد دارد. در این گزارش تجارت جهانی لوله و پروفیل فولادی بدون درز، مورد بررسی قرار گرفته است. منطقه خلیج فارس به دلیل بهره‌مندی از ذخایر بزرگ نفت و گاز، یکی از مناطق پرکاربرد این محصولات در جهان به شمار می‌رود که بخش قابل توجهی از تقاضای آن، از طریق واردات تامین می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، برای تولید لوله‌ها و پروفیل‌های بدون درز فولادی از حرارت، کشش و نیروهای گریز از مرکز استفاده می‌شود. از آنجا که در تولید این محصول از جوش استفاده نمی‌شود، تولیدات نهایی مقاومت به خوردگی بالاتری دارند. از این محصول در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی استفاده می‌شود. از آنجا که یکی از کاربردهای اصلی این محصولات در صنعت نفت و گاز است، تجارت این محصول در کشورهایی با منابع غنی نفت و گاز از رونق بیشتری برخوردار است.

همان‌طور که در نمودار 1 قابل مشاهده است، بزرگ‌ترین صادرکنندگان لوله و پروفیل فولادی در سال 2018، کشورهای چین، آلمان، ژاپن، مکزیک، روسیه و ایتالیا بودند. چین از اصلی‌ترین تولیدکنندگان این محصولات است و در مقام نخست صادرات این محصول قرار گرفت. این کشور در سالی که گذشت بیش از 4 میلیون تن انواع لوله و پروفیل فولادی بدون درز صادر کرد. عمده صادرات چین به کشورهای هند، کره جنوبی، کویت و امارات متحده عربی انجام گرفت.

آلمان با صادرات بیش از یک میلیون تن انواع لوله و پروفیل بدون درز، دومین صادرکننده بزرگ این محصول فولادی شناخته شد. این کشور حجم عمده محصول خود را به کشورهای فرانسه، ایالات متحده و هلند فروخت. ژاپن نیز بیش از 900 هزار تن از محصول مورد بحث را صادر کرد. بیشتر صادرات آن به مقصد ایالات متحده و کره جنوبی بود. مکزیک هم صادرات بیش از 800 هزار تنی را برای خود ثبت کرد. حجم عمده صادرات مکزیک به کشورهای ایالات متحده، کانادا و کلمبیا بود. روسیه نیز بیش از 770 هزار تن از این محصول صادرات داشت. قزاقستان و ایالات متحده جزو بزرگ‌ترین واردکنندگان محصولات یاد شده از روسیه بودند. ایتالیا نیز بیش از 600 هزار تن صادر کرد که حجم قابل توجهی از آن به مقصد ایالات متحده و آلمان بود.

همانطور که در نمودار 2 مشاهده می‌شود بزرگ‌ترین واردکنندگان لوله و پروفیل فولادی در سال 2018، کشورهای ایالات متحده آمریکا، امارات متحده عربی، کانادا، عربستان سعودی، هند و کویت بودند. قابل توجه است که کشورهای یاد شده، جزو کشورهای نفت‌خیز هستند و سهم قابل توجهی از تجارت لوله و پروفیل فولادی بدون درز را به خود اختصاص داده‌اند.

همانطور که در نمودار مشاهده می‌شود، ایالات متحده آمریکا بزرگ‌ترین واردکننده این محصول در جهان بود. این کشور در سال گذشته بیش از 2 میلیون و 300 هزار تن انواع لوله و پروفیل فولادی وارد کرد. بیشتر واردات این کشور از مکزیک و روسیه انجام می‌شود.

امارات نیز سهم قابل توجهی از نیاز خود به محصول یاد شده را از چین و ژاپن تامین می‌کند. کانادا سومین واردکننده بزرگ لوله و پروفیل فولادی بدون درز بود. سهم قابل توجهی از نیاز این کشور از مکزیک و چین تأمین شد. عربستان سعودی، هند و کویت نیز هر کدام بخش قابل توجهی از پروفیل و لوله مورد نیاز خود را از چین خریداری می‌کنند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
خاورمیانه مشتری ثابت لوله‌های حفاری
بزرگ‌‌ترین واردکنندگان و صادرکنندگان لوله‌های حفاری
سکوی اول صادرات لوله بدون درز منطقه به نام عربستان
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: