اجرای بسته ساماندهی صنعت خودرو/ مجوز پیش‌فروش به خودروسازان نداده‌ام
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

اجرای بسته ساماندهی صنعت خودرو/ مجوز پیش‌فروش به خودروسازان نداده‌ام

وزیر صنعت معدن و تجارت از اجرای بسته ساماندهی صنعت خودرو در کشور خبر داد و گفت: از وقتی من به وزارت صنعت آمده‌ام، مجوز پیش فروش به خودرویی‌ها نداده‌ام.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از خبرگزاری فارس، رضا رحمانی در نخستین میز تعمیق صنعت خودرو که با بیش از یک ساعت تاخیر برگزار شد، اظهار داشت: بسته ساماندهی صنعت خودرو به خودروسازان ابلاغ شده تا با اجرای آن ایراد صنعت خودرو برطرف شود. 

وی ادامه داد: در این راستا 5 محور به‌صورت هفتگی مورد پایش وزارت صنعت قرار می‌گیرد که آمار تولید و گزارش تعهدات خودروسازان از جمله این محورها است.

وزیر صنعت معدن و تجارت ادامه داد: از وقتی من به وزارت صنعت آمده‌ام مجوز پیش فروش به خودرویی‌ها نداده‌ام و اگر خودروسازی غیر از این عمل کرده، حتما تخلف کرده و سازمان حمایت باید با آن برخورد کند.

80 درصد تولید خودروسازان باید به تعهدات قبلی اختصاص یابد

رحمانی توضیح داد:‌ 80 درصد تولید روزانه خودروسازان باید بابت پاسخگویی به تعهدات قبلی اختصاص یابد و 20 درصد بقیه بابت فروش فوری تخصیص یابد.

وی ارائه گزارش هفتگی در مورد خودروهای موجود در کف پارکینگ خودروسازان از دیگر محورهای مورد توجه وزارت صنعت عنوان کرد و گفت: طبق جدیدترین آمار طی هفته‌ گذشته تعداد خودروهای کف پارکینگ‌ها 6.1 درصد کاهش داشته  و در مورد ایران خودرو حدود یک درصد بوده است.

وزیر صنعت معدن و تجارت واگذاری املاک و اموال خودروسازان را از دیگر محورهای مدنظر وزارت صنعت برای بهبود وضعیت صنعت خودرو عنوان کرد و اظهار داشت:‌ طی نامه‌ای که به وزیر اقتصاد نوشتم، اعلام کردیم که سهام ایران خودرو در بانک پارسیان واگذار شود. چرا که خودروسازان نباید بانکدار باشند.

میزان داخلی‌سازی خودروها را هفتگی پایش می‌کنیم

وی با بیان اینکه اموال غیرتولیدی خودروسازان، شرکت‌های زیر مجموعه آن‌ها و همچنین خود شرکت‌های خودروساز باید طی سال 98 و 99 واگذار شوند،‌ گفت:‌ میزان داخلی‌سازی خودروها نیز به صورت هفتگی توسط وزارت صنعت پایش می‌شود.

وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین با تاکید بر لزوم تقویت رابطه خودروسازان با قطعه‌سازان گفت: خودروسازان نباید دنبال کار قطعه‌سازی باشند. 

به خودروسازان گفتیم قطعات وارداتی از چین را داخلی‌سازی کنند

رحمانی در ادامه با بیان اینکه برای تقویت ساخت داخل با انجمن‌های مختلف تولیدی، توافق کرده‌ایم تا نیازهایشان را از طرق مختلف از جمله وب سایت‌های خودشان اعلام کنند، گفت: واردات در صنعت خودرو خیلی زیاد است، حتی بیشتر از آنچه ما تصور می‌کنیم. اما یکی از آثار تحریم، ایجاد فرصت برای افزایش داخلی‌سازی است و ما نیز در آذر ماه این اخطار را به خودروسازان دادیم که باید قطعات وارداتی چین را داخلی‌سازی کنند که خودروسازان این قطعات را برای داخلی‌سازی معرفی کردند.

وزیر صنعت معدن و تجارت ادامه داد: برخی فکر می‌کنند ما نسبت به ایرادات خودروسازان بی‌تفاوتیم در حالی که این طور نیست، بلکه آذر، دی و بهمن سال گذشته دغدغه ما حیات و ممات صنعت خودرو بود و باید اشتغال موجود در این صنعت و حیات تولید را پیگیری می‌کردیم.

رحمانی با بیان اینکه خودروسازان بیش از یک میلیون تعهد بر تحویل خودرو داشتند، گفت:‌ اکثر این افراد مردم عادی بودند و دلال نبودند.

وی ادامه داد: بخشی از خودروها به واردات وابسته بودند که تحریم‌ها مشکل‌آفرین شد و تولید برخی مانند سوزوکی، فعلا متوقف شد ولی ما سیاست اورژانسی در پیش گرفتیم و خودروهای پرتیراژ را تولید کردیم تا به تعهدات مردم پاسخ داده شود.
انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: