رشد 62 درصدی درآمد ورق خودرو در سال 97
بی‌رمقی بازار خودرو هم مانع رشد فروش ورق خودرو نشد

رشد 62 درصدی درآمد ورق خودرو در سال 97

با آنکه صنایع خودرویی به‌عنوان یکی از مصرف‌کنندگان اصلی فولاد دچار رکود و افت فروش شدند، اما صنعتگران فولادی به این مشکل دچار نشدند و با بازاریابی‌های به‌موقع و شناسایی بازارهای جدید توانستند رکوردهای فروش و سود خوبی برجای بگذارند. به‌طور مثال شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری با وجود کاهش پی در پی تولید خودرو در کشور توانست جایگزین‌های مناسبی را برای فروش ورق‌های خود بیابد و رشد فروش 62 درصدی و رشد سود 410 درصد را در سال 97 نسبت به سال 96 ثبت کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، رکود شدید حاکم بر صنعت خودروسازی کشور منجر به کاهش تولید این بخش از صنعت کشور شد. در نتیجه میزان خرید، سفارش و مصارف ورق‌های خودرویی توسط خودروسازان به‌شدت کاهش پیدا کرد. به‌طوری که در سال 97 سفارش ورق‌های خودرویی به تولیدکنندگان ورق داخلی نصف شد و این روند کاهشی در سال جاری هم ادامه دارد. با این وجود شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری توانست با بازاریابی‌های به‌موقع و سفارش‌گذاری جدید به‌جای خودروسازان، نه‌تنها اثر نبود خودروسازان را جبران کند، بلکه میزان فروش این شرکت در سال 97 نسبت به سال قبل از آن رشد 62 درصدی را نشان می‌دهد.

هر چند که عمده تولیدات شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری را انواع ورق‌های خودرویی تشکیل می‌دهد، اما این شرکت می‌تواند محصولات متنوعی را روانه بازار و در صورت لزوم میزان تنوع تولید خود را متناسب با شرایط تنظیم کند. جدول زیر نشان می‌دهد شرکت ورق خودرو توانست در سال 97 حدود یک هزار و 82 میلیارد تومان درآمد کسب کند که در مقایسه با سال قبل از آن یعنی 96، که حدود 666 میلیون تومان بود، رشد 60 درصدی را نشان می‌دهد. در عین حال بهای تمام شده کالا در این شرکت 969 میلیارد تومان بود که این میزان نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن یعنی 627 میلیارد تومان، رشد 55 درصدی دارد. به این ترتیب سود ناخالص این شرکت در سال 97 به حدود 112 میلیارد تومان رسید که رشد 185 درصدی نسبت به سال پیش از آن نشان می‌دهد. با کسر هزینه‌های اداری، فروش و عمومی و سایر هزینه‌های عملیاتی از کل مبلغ فروش شرکت ورق خودرو، در نهایت عدد 87 میلیارد و 763 میلیون تومان حاصل می‌شود که سود خالص نهایی این شرکت است و این میزان در مقایسه با سال قبل یعنی 17 میلیارد و 195 میلیون تومان، حاکی از رشد 410 درصدی است.

با اینکه میزان تولید شرکت‌های خودروسازی و سفارش‌گذاری آن‌ها برای انواع ورق‌های فولادی (ورق سرد و ورق خودرویی) طی دو سال گذشته در سراشیبی سقوط قرار گرفت، اما تولیدکنندگان فولاد نیز برجای خود ننشستند و توانستند با بازاریابی‌های به‌موقع، کسری حضور خودروسازان را در بازار فولاد جبران کنند. شرکت ورق خودرو نیز با توجه به تنوع در خط تولید خود و حضور در بازارهای صادراتی به‌نوعی زیان ناشی از عدم فروش ورق خودرویی را جبران کند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
کیفیت محصولات، مبنای اصلی قیمت‌گذاری است
ضرورت تقویت بدنه کارشناسی دولت
کیفیت تولیدی محصولات کشور همگام با سطح بین‌المللی است
مدیرعامل فولاد مبارکه بر تولید ورق در کشور تاکید کرد
شرکت ورق خودرو موفق به بومی‌سازی قطعه‌ای کاربردی شد
وظیفه ورق‌ خودرو، حمایت از تولیدات داخلی است
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
جشنواره ملی فولاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: