تقسیم سود 300 ریالی در مجمع فولاد
مجمع عمومی شرکت فولاد مبارکه برگزار شد؛

تقسیم سود 300 ریالی در مجمع فولاد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فولاد مبارکه با حضور صاحبان سهام این شرکت در سالن نگین نقش جهان سپاهان شهر با حضور 85 درصدی سهامداران برگزار شد. در این مجمع استماع گزارش هیات‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 29 اسفند 97، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیر‌الانتشار، انتخاب اعضا، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف و تعیین پاداش هیات مدیره صورت گرفت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فولاد مبارکه اصفهان صبح امروز با حضور حداکثری سهامداران برگزار شد. شرکت فولاد مبارکه در سال 97 عملکرد بسیار درخشانی از خود برجای گذاشت و توانست با فروش بیش از 30 هزار میلیارد تومان، سود 14 هزار میلیارد تومانی را نصیب سهامداران خود کند که بالاترین رقم سود در میان تمام شرکت‌های حاضر در بورس است.

در این مجمع مهندس حمیدرضا عظیمیان که از اواسط سال گذشته سکان هدایت «فولاد» را برعهده گرفت، در خصوص عملکرد این شرکت در سال 97 گفت: نقش سهامداران خرد و کلان فولاد مبارکه در به بار نشستن پروژه‌های توسعه‌ای و تبدیل این شرکت به بزرگ‌ترین شرکت بورسی به لحاظ ارزش بازار و بزرگ‌ترین فولادساز کشور و خاورمیانه بسیار ارزشمند است.

وی افزود: نتیجه اعتماد قابل تقدیر سهامداران به خدمت‌گزاران خود در فولاد مبارکه این شده که طی ۱۰ سال گذشته ارزش هر سهم فولاد مبارکه ۴۴ برابر افزایش یافته است تا جایی که بنا بر مستندات و آمارهای موجود، بازدهی سهام فولاد مبارکه در کوتاه و بلندمدت نسبت به سرمایه‌گذاری در بازار سکه و طلا از سوددهی و بازدهی بالاتری برخوردار بوده است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در خصوص اهمیت طرح‌های توسعه این شرکت اظهار داشت: در طرح شهید خرازی فولاد مبارکه، خط احداث نورد گرم شماره ۲ دیده شده که متاسفانه تا کنون به‌دلایل مختلفی اجرا نشده است. به دلیل اجرا نشدن این طرح، شرکت فولاد مبارکه و سهامداران سالانه از  حدود ۲۵۰ میلیون یورو درآمد محروم هستند که این امر می‌تواند با مشارکت و همدلی سهامداران محقق شود.

عظیمیان به نقش معدن در توسعه مبارکه اشاره و تصریح کرد: منافع سهامداران فولاد مبارکه حکم می‌کند که این شرکت مالک معدن باشد و در مورد مواد اولیه در حاشیه امن قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از مجمع به سهامداران این شرکت پاسخ داد. عظیمیان در پاسخ به پرسش یکی از سهامداران در خصوص اثرات راه‌اندازی نورد گرم شماره 2 گفت: توسعه‌های فولاد مبارکه همواره هدفمند و بر اساس مطالعات بازار صورت گرفته است و به طور قطع با اجرا و به بهره‌برداری رسیدن نورد گرم ۲، کشور نه تنها از واردات ورق‌های خاص مورد نیاز صنایع خودروسازی و انتقال گاز ترش و نفت و سیالات کاملا بی نیاز خواهد شد، بلکه می‌تواند با صادرات این قبیل محصولات ارزآوری مناسبی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در پاسخ به سوالی مبنی بر مسئولیت‌های اجتماعی فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه در چارچوب مقررات و قوانین تعریف شده نسبت به مسئولیت‌های اجتماعی متعهد بوده است و همواره، به ویژه هنگام بروز بلایایی طبیعی و حوادث غیرمترقبه، با موافقت سهامداران سالانه بودجه مشخصی را به این امر اختصاص می‌دهد و تلاش کرده است به موازات تولید و ایجاد ارزش افزوده اقتصادی در خلق ارزش مشترک با جامعه نیز ایفای نقش کند.

در پایان این مجمع و بنا به تصویب سهامداران مقرر شد به ازای هر سهم ۳۰۰ ریال سود نقدی بین سهامداران توزیع شود. گفتنی است سود سهامداران حقیقی بر اساس جدول زمان‌بندی، از ابتدای شهریور ماه از طریق شعب بانک تجارت پرداخت می‌شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
فولادمبارکه تمام توان خود را برای راه‌اندازی کارخانه الکترود اردکان به‌کار می‌گیرد
درآمد 627 میلیارد تومانی فولاد مبارکه از معامله 114 هزار تنی ورق
رقابت داغ خریداران برای خرید ورق گرم
تامین مالی از راه بورس کالا، دسترس‌ترین راه برای فولادسازان بزرگ
غلبه فولاد مبارکه بر دشواری‌های تحریم
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
جشنواره ملی فولاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: