انجام ۸۰ هزار آنالیز معدنی در سال 97
مدیر مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی اعلام کرد:

انجام ۸۰ هزار آنالیز معدنی در سال 97

مدیر مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران گفت: طی سال گذشته، ۸۰ هزار آنالیز معدنی در قالب ۳۰ هزار نمونه بدون انحصارگرایی در این مرکز انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایرنا، مجید وفایی فرد با اشاره به اینکه سیاست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران، دوری‌گزینی از بنگاه‌داری و انحصارگرایی است، گفت: این مرکز از نظر برخی تجهیزات آزمایشگاهی در بخش معدن و صنایع معدنی در خاورمیانه منحصر به‌فرد و در جهان جزو ۱۰ تا ۲۰ مرکز شاخص است.

وی افزود: یکی از اهداف فعالیت این مرکز، خدمت‌رسانی به کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی «اکو» است و تاکنون دوره‌های آموزشی مختلف برای کارشناسان معدنی اجرا و از استادان ایرانی و بین‌المللی در این دوره‌ها استفاده شد.

وفایی فرد خاطرنشان ساخت: امروز در آزمایشگاه‌های کانی‌شناسی مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران، مطالعات آزمایشگاهی از صفر تا صد انجام می‌شود.

وی ادامه داد: این مرکز، با داشتن کارگاه ساخت در بخش و توسعه فناوری، توانسته دستاوردهای پژوهشی را به تولید فناورانه مبدل سازد و مطالعات در بخش معدن از آزمایشگاهی تا نیمه صنعتی را اجرا کند.

برون‌سپاری 4 هزار نمونه

مدیر مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران گفت: سال گذشته 4 هزار نمونه هم در قالب سامانه ستاد- که دولتی است- برون‌سپاری (بخش خصوصی) شده و اکنون حدود ۱۵۰ پروژه تحقیقاتی انجام رسیده است.

وی افزود: پارسال با همکاری دانشگاه تهران، پروژه تیکنر خمیری را به اجرا گذاشتیم که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به‌عنوان پروژه برتر در حوزه صنعت و دانشگاه معرفی شد.

وفایی فرد یادآور شد: امروز چنانچه بخش خصوصی از تحقیقات و پژوهش در کارهای بخش معدن وصنایع معدنی که هزینه بالایی داشت، استقبال نکرد، آمادگی داریم با بهره‌گیری از تجهیزات مرکز، نسبت به انجام و اجرای این‌گونه تحقیقات اقدام کنیم.

وفایی فرد گفت: رویکرد ما به توسعه فناوری، ساخت تجهیزاتی است که پیامد محصول فناورانه به دنبال داشته باشد، به‌طوری که یک نمونه ساخته و سپس به تدریج تولید وارد مدار شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
آنالیز 27 هزار نمونه اکتشافی در مرکز تحقیقات و فرآوری مواد معدنی ایران
چالش‌های تحقیقاتی بخش معدن و صنایع معدنی
ایران؛ غنی از فلزات استراتژیک، تهی از تولید تجاری
ساخت تیکنر خمیری، یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای پژوهشی کشور است
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: