تولید 8.3 میلیون تن شمش و محصول فولادی در فصل بهار
در نیمه نخست ۲۰۱۹ رخ داد:

تولید 8.3 میلیون تن شمش و محصول فولادی در فصل بهار

کارنامه نخستین فصل سال ۹۸ گویای آن است که ۹ واحد تولیدی بزرگ فولادساز کشور بالغ بر ۵.۲ میلیون تن شمش و ۳.۱ میلیون تن محصول عرضه کردند که نسبت به عملکرد مدت مشابه سال گذشته به ترتیب 3 و 7 درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایرنا، برپایه آمارهای فصل بهار امسال، مجموع تولید شمش فولادی (مجموعه‌های مبارکه، خوزستان، ذوب آهن، فولاد آلیاژی یزد، کاوه جنوب، فولاد خراسان، چادرملو، فولاد ارفع و فولاد بناب) به رقم 5 میلیون و ۲۱۳ هزار و ۷۱۱ تن رسید که در مقایسه با سه ماهه نخست سال ۹۷ رشد 3 درصدی را ثبت کرد.

عملکرد مجموعه‌های یاد شده در خرداد ماه ۹۸ هم به رقم یک میلیون و ۷۶۹ هزار و ۵۳۵ تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته افزایش ۱۰ درصدی دارد. در عین حال عملکرد خرداد ماه، سهم ۳۳.۹ درصدی از سه ماهه نخست امسال را به خود اختصاص داد.

بیشترین میزان تولید سه ماهه شمش مربوط به فولاد مبارکه با رقم ۲ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۲۸۱ تن بود و کمترین هم از آن فولاد بناب با رقم ۴۷ هزار و ۲۹۵ تن ثبت شد.

همچنین بررسی عملکرد فولاد‌سازان مزبور در دوره این گزارش نشان می‌دهد که بیشترین رشد تولید مربوط به فولاد بناب با رشد ۸۷ درصدی می‌شود و فولاد خوزستان و خراسان نسبت به سه ماهه ابتدایی ۹۷ تفاوت عملکرد نداشتند.  

تولید ۳.۱ میلیون تن محصولات فولادی 

براساس آمار عملکرد تعداد ۱۱ واحد فولاد‌سازی (مبارکه، سبا، ذوب آهن، فولاد آذربایجان، خراسان، آلیاژی، نورد و لوله اهواز، گروه ملی صنعتی فولاد، اکسین، ورق خودرو چهارمحال و بختیاری و فولاد بناب) گویای آن است که مجموع محصولات فولادی این گروه فولادساز در سه ماهه امسال به رقم 3 میلیون و ۱۱۶ هزار و ۳۵۸ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش 7 درصدی داشت.

واحدهای مزبور در خرداد ماه ۹۸ مجموع تولید یک میلیون و ۴۸ هزار و ۷۸۴ تن را ثبت کردند که نسبت به ماه مشابه در سال ۹۷ رشد ۱۴ درصدی دارد و سهم خرداد ماه از کل عملکرد سه ماهه به رقم ۳۳.۶ درصد رسید.

فولاد مبارکه در بخش محصولات فولادی هم با رقم یک میلیون و ۴۶۱ هزار و ۱۶۹ تن بالاترین سهم را به خود اختصاص داد و گروه ملی صنعتی فولاد ایران هم در مجموع (میلگرد، تیرآهن و لوله) با ۲۸ هزار و ۹۷۱ تن کمترین سهم دوره سه ماهه را داشت.

این بررسی نشان می‌دهد نورد و لوله اهواز با رشد تولید ۱۴۵ درصدی در سه ماهه امسال بالاترین میزان افزایش را ثبت کرد و فولاد مبارکه نیز در این مدت رشدی در زمینه تولید محصولات فولادی نداشت.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
رشد 6 درصدی تولید فولاد در ایران
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
جشنواره ملی فولاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: