حضور یا عدم حضور در نمایشگاه باعث داخلی‌سازی نمی‌شود
عضو هیات مدیره انجمن همگن قطعه‌سازان خودرو استان تهران:

حضور یا عدم حضور در نمایشگاه باعث داخلی‌سازی نمی‌شود

در قراردادهای اخیری که در نمایشگاه داخلی‌سازی قطعات صنعت خودرو در خصوص بومی کردن ۳۵ قطعه وارداتی بسته شد، سیاست وزارت صمت بر این بود تا قطعه‌سازانی که تامین‌کننده عمده ایران خودرو و سایپا هستند، در عقد قراردادها حضور نداشته باشند تا عرصه فعالیت برای کسانی که ادعای قطعه‌سازی دارند فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از اقتصادآنلاین، صبوری عضو هیات مدیره انجمن همگن قطعه‌سازان خودرو استان تهران با اعلام این خبر در خصوص گروکشی قطعه‌سازان از خودروسازی ها و بلوکه شدن پول مردم در دست آن‌ها گفت: قطعه‌سازانی که با وجود مشکلات داخلی و مناسب نبودن فضای کسب و کار و تحریم‌های خارجی همچنان به فکر تولید و رونق اقتصادی کشور برای عبور از بحران پیش رو هستند، همگی وطن‌پرست و انسان‌های شریفی‌اند  که با جان و دل و تمام قوا و تعهد کار می‌کنند و سعی خود را بر کم شدن ارزبری قطعات خودرویی به کار بسته‌اند تا بتوانند از خروج 800  میلیارد تومان ارز در بخش تولید قطعات کم و آن به بخش‌های دیگری مثل دارو و غذا تزریق شود؛ به همین خاطر این حرف‌ها از اساس دروغ و کذب محض است، زیرا قطعه‌سازان دارای مطالبات عمده‌ای از خودروسازان هستند و این خودروساز است که با وجود تحویل گرفتن قطعات از قطعه‌سازان و پول خودرو از خریداران، همچنان در تکمیل خودروهای ناقص و پرداخت مطالبات خود کوتاهی می‌کنند و این نشان از مدیریت ضعیف این گروه‌های خودروساز است. از سوی دیگر کسانی که به نام قطعه‌سازان به‌عنوان تریبون یک خودروساز فعالیت می‌کنند، باید از اظهار نظر در مواردی که نمی‌دانند، بپرهیزند.

صبوری عضو انجمن قطعه‌سازان همگن توصیه کرد واردکنندگان قطعه از اظهار نظر در مورد صنعت قطعه‌سازی بپرهیزند.

وی در خصوص عدم حضور برخی از قطعه‌سازان بزرگ و نامی در نمایشگاه داخلی‌سازی قطعات عنوان داشت: این عدم حضور به درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است، چرا که نمایشگاه محل اعلام نیاز به قطعات است نه نمایش توانمندی قطعه‌ساز؛ بزرگ‌ترین قطعه‌سازی کشور با امکانات پیشرفته خود در عرضه داخلی‌سازی از قبل فعال بوده و از سال‌های پیش مهندسی معکوس قطعات را شروع کرده است؛ در وزارت صمت از این قطعه‌سازان بزرگ خواسته شد تا مانند گذشته به کار خود ادامه دهند و همچنین هم‌اکنون حاصل کار قطعه‌سازان، تولید خودروسازان است و در خیلی موارد خودروسازان از قطعه‌سازان عقب‌تر هستند، شاید لذت خرید خارجی هنوز در بعضی موارد زیر دندان کسانی است که اصولا قطعه‌ساز نبوده‌اند و دلال‌صفتی آن‌ها امروز باعث شده تا قطعه‌سازان واقعی را مورد هجمه قرار دهند.

عضو هیات مدیره انجمن همگن قطعه‌سازان خودرو استان تهران در خصوص علاقمندی قطعه‌سازان به داخلی‌سازی گفت: همه قطعه‌سازان به دلایلی که گفته شد، مشتاق به داخلی‌سازی قطعات هستند و با فضای ایجاد شده و همبستگی گام‌های مثبتی در نهضت داخلی‌سازی قطعات برداشته شده است که متاسفانه برخی از افراد مغرض سعی در بر هم زدن این فضای ایجاد شده دارند و مدام در حال ایجاد تفرقه و گفتن حرف‌های غیرکارشناسی هستند که اینها نماینده قطعه‌سازان داخلی نیستند و هنوز  نقش واردکننده قطعات را دارند.‌

صبوری در پایان خاطر نشان کرد: در قراردادهای اخیری که در خصوص داخلی‌سازی 35 قطعه وارداتی بسته شد سیاست وزارت صمت بر این بود که قطعه‌سازان تامین‌کننده عمده ایران خودرو و سایپا در عقد قراردادها حضور نداشته باشند تا عرصه فعالیت برای کسانی که ادعای قطعه‌سازی دارند، فراهم شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
 نمایشگاه کانمین 2019
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: