حضور یا عدم حضور در نمایشگاه باعث داخلی‌سازی نمی‌شود
عضو هیات مدیره انجمن همگن قطعه‌سازان خودرو استان تهران:

حضور یا عدم حضور در نمایشگاه باعث داخلی‌سازی نمی‌شود

در قراردادهای اخیری که در نمایشگاه داخلی‌سازی قطعات صنعت خودرو در خصوص بومی کردن ۳۵ قطعه وارداتی بسته شد، سیاست وزارت صمت بر این بود تا قطعه‌سازانی که تامین‌کننده عمده ایران خودرو و سایپا هستند، در عقد قراردادها حضور نداشته باشند تا عرصه فعالیت برای کسانی که ادعای قطعه‌سازی دارند فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از اقتصادآنلاین، صبوری عضو هیات مدیره انجمن همگن قطعه‌سازان خودرو استان تهران با اعلام این خبر در خصوص گروکشی قطعه‌سازان از خودروسازی ها و بلوکه شدن پول مردم در دست آن‌ها گفت: قطعه‌سازانی که با وجود مشکلات داخلی و مناسب نبودن فضای کسب و کار و تحریم‌های خارجی همچنان به فکر تولید و رونق اقتصادی کشور برای عبور از بحران پیش رو هستند، همگی وطن‌پرست و انسان‌های شریفی‌اند  که با جان و دل و تمام قوا و تعهد کار می‌کنند و سعی خود را بر کم شدن ارزبری قطعات خودرویی به کار بسته‌اند تا بتوانند از خروج 800  میلیارد تومان ارز در بخش تولید قطعات کم و آن به بخش‌های دیگری مثل دارو و غذا تزریق شود؛ به همین خاطر این حرف‌ها از اساس دروغ و کذب محض است، زیرا قطعه‌سازان دارای مطالبات عمده‌ای از خودروسازان هستند و این خودروساز است که با وجود تحویل گرفتن قطعات از قطعه‌سازان و پول خودرو از خریداران، همچنان در تکمیل خودروهای ناقص و پرداخت مطالبات خود کوتاهی می‌کنند و این نشان از مدیریت ضعیف این گروه‌های خودروساز است. از سوی دیگر کسانی که به نام قطعه‌سازان به‌عنوان تریبون یک خودروساز فعالیت می‌کنند، باید از اظهار نظر در مواردی که نمی‌دانند، بپرهیزند.

صبوری عضو انجمن قطعه‌سازان همگن توصیه کرد واردکنندگان قطعه از اظهار نظر در مورد صنعت قطعه‌سازی بپرهیزند.

وی در خصوص عدم حضور برخی از قطعه‌سازان بزرگ و نامی در نمایشگاه داخلی‌سازی قطعات عنوان داشت: این عدم حضور به درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده است، چرا که نمایشگاه محل اعلام نیاز به قطعات است نه نمایش توانمندی قطعه‌ساز؛ بزرگ‌ترین قطعه‌سازی کشور با امکانات پیشرفته خود در عرضه داخلی‌سازی از قبل فعال بوده و از سال‌های پیش مهندسی معکوس قطعات را شروع کرده است؛ در وزارت صمت از این قطعه‌سازان بزرگ خواسته شد تا مانند گذشته به کار خود ادامه دهند و همچنین هم‌اکنون حاصل کار قطعه‌سازان، تولید خودروسازان است و در خیلی موارد خودروسازان از قطعه‌سازان عقب‌تر هستند، شاید لذت خرید خارجی هنوز در بعضی موارد زیر دندان کسانی است که اصولا قطعه‌ساز نبوده‌اند و دلال‌صفتی آن‌ها امروز باعث شده تا قطعه‌سازان واقعی را مورد هجمه قرار دهند.

عضو هیات مدیره انجمن همگن قطعه‌سازان خودرو استان تهران در خصوص علاقمندی قطعه‌سازان به داخلی‌سازی گفت: همه قطعه‌سازان به دلایلی که گفته شد، مشتاق به داخلی‌سازی قطعات هستند و با فضای ایجاد شده و همبستگی گام‌های مثبتی در نهضت داخلی‌سازی قطعات برداشته شده است که متاسفانه برخی از افراد مغرض سعی در بر هم زدن این فضای ایجاد شده دارند و مدام در حال ایجاد تفرقه و گفتن حرف‌های غیرکارشناسی هستند که اینها نماینده قطعه‌سازان داخلی نیستند و هنوز  نقش واردکننده قطعات را دارند.‌

صبوری در پایان خاطر نشان کرد: در قراردادهای اخیری که در خصوص داخلی‌سازی 35 قطعه وارداتی بسته شد سیاست وزارت صمت بر این بود که قطعه‌سازان تامین‌کننده عمده ایران خودرو و سایپا در عقد قراردادها حضور نداشته باشند تا عرصه فعالیت برای کسانی که ادعای قطعه‌سازی دارند، فراهم شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
قیمت مواد اولیه سر به فلک کشیده است!
تحقق جهش تولید با جلوگیری از خام‌فروشی مواد اولیه
شرایط قطعه‌سازی در کشور سخت‌تر می‌شود
تجاری‌سازی ۲۰۰ هزار دستگاه خودروی مانده در انبار
قطعه‌سازان دعا می‌کنند که تحریم‌ها ادامه داشته باشد
طرح توسعه تولید قطعات خودرو در ساوه
تمرکز داخلی‌سازی بر روی قطعات های‌تک است
اولویت وزارت صمت افزایش عمق تولید داخلی است
داخلی‌سازی بیش از یک میلیارد دلار تجهیزات وارداتی
داخلی‌سازی ۱۰ میلیارد دلاری در افق ۱۴۰۰
داخلی‌سازی تجهیزات آسانسور در اولویت است
درآمدهای نفتی بر داخلی‌سازی تاثیر منفی دارد
اعطای بسته‌های تشویقی خودروسازان به قطعه‌سازان
ورود صنایع دفاع به صنعت قطعه‌سازی
افزایش تولید خودروسازان نتیجه همت قطعه‌سازان است
قطعه‌سازی به کما رفته است
۲۴ هزار میلیارد تومان مطالبات زنجیره تامین داخلی از خودروسازان
نیاز به نقدینگی در صنعت قطعه‌سازی ۱۵ هزار میلیارد تومان است.
۱۷۰ هزار نفر از نیروهای صنعت قطعه‌سازی به سر کار بازگشتند
رشد ۲۰ درصدی شرکت‌کنندگان در نمایشگاه صنعت ساختمان
اعلام آمادگی ایتالیا برای همکاری با قطعه‌سازان ایرانی
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: