تولید معدنی 300 هزار تن مولیبدن در سال 2018 در جهان
چین، شیلی و ایالات متحده آمریکا بزرگ‌ترین تولیدکنندگان مولیبدن معدنی

تولید معدنی 300 هزار تن مولیبدن در سال 2018 در جهان

میزان تولید معدنی مولیبدن تولیدکنندگان بزرگ نظیر چین، شیلی، ایالات متحده آمریکا، پرو و مکزیک در سال 2018 حدود 276 هزار تن بود که نسبت به سال گذشته با افزایش حدود 3.0 درصدی همراه شد.

به‌ گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مولیبدن به‌عنوان فلز آلیاژی در فولادسازی، ریخته‌گری و سوپر آلیاژها به‌منظور افزایش سختی و مقاومت در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی استفاده می‌شود. جایگزین کمی برای مولیبدن در کاربرد اصلی آن یعنی فولادسازی و ریخته‌گری وجود دارد و در حقیقت، به دلیل در دسترس بودن و تطبیق‌پذیری مولیبدن، صنعت به دنبال تولید مواد جدیدی است تا بتواند از خواص آلیاژی این فلز سود ببرد. مولیبدن به عنوان جزئی از ترکیب کاتالیزورها، قراضه‌های آهنی و سوپرآلیاژی بازیافت می‌شود. مقدار مولیبدن بازیافت شده به عنوان بخشی از فولاد جدید و قدیمی و سایر قراضه‌ها ممکن است به میزان 30 درصد از عرضه کل مولیبدن باشد. هیچ فرآیندی برای بازیافت جداگانه مولیبدن ثانویه از آلیاژهای آن وجود ندارد. مولیبدن به‌طور جداگانه از فولاد بازیافتی و سوپرآلیاژها بازیافت نمی‌شود، اما محتوای مولیبدن آلیاژهای بازیافتی قابل توجه است و می‌تواند مورد استفاده مجدد در صنایع فولادسازی قرار گیرد. بازیافت ضایعات مولیبدن به بازار فلزات آلیاژ اصلی که در آن مولیبدن وجود دارد، مانند آهن ، نیکل و کروم بستگی دارد. آن‌چه در این گزارش بیان می‌شود، بررسی تولید معدنی مولیبدن در جهان است.

میزان مولیبدن معدنی تولید شده در جهان در سال 2018 حدود 300 هزار تن است که نسبت به تولید 297 هزار تنی سال 2017، حدود یک درصد افزایش داشت. در میان تولیدکنندگان بزرگ مولیبدن معدنی در سال 2018 در جهان می‌توان به کشور‌های چین، شیلی، ایالات متحده آمریکا، پرو و مکزیک اشاره کرد که 92 درصد از تولید این محصول در جهان را به خود اختصاص داده‌اند. نمودار 1 میزان تولید مولیبدن در سال‌های 2017 و 2018 را نشان می‌دهد.

چین بزرگ‌ترین تولیدکننده مولیبدن معدنی در سال 2018 در جهان بود که سهم 43.3 درصدی از تولید این محصول داشت. همچنین لازم به ذکر است که میزان تولید معدنی مولیبدن چین در سال‌های 2017 و 2018 ثابت و 133 هزار تن گزارش شد. شیلی با سهم 20.3 درصدی از تولید مولیبدن جهان، به‌عنوان دومین تولیدکننده بزرگ این محصول در سال 2018 حدود 61 هزار تن مولیبدن تولید کرد که نسبت به 2017 حدود 2.4 درصد کاهش داشت.

میزان تولید معدنی مولیبدن ایالات متحده آمریکا در سال 2018 با 3.2 درصد افزایش نسبت به سال گذشته از 40 هزار و 700 تن به 42 هزار تن رسید. همچنین این کشور 14 درصد از حجم تولید مولیبدن جهان در سال 2018 را به خود اختصاص داد. پرو در سال 2018 حدود 28 هزار تن مولیبدن تولید کرد که نسبت تولید این کشور در سال 2017 با 0.4 درصد کاهش همراه بود. میزان تولید مولیبدن نیز با 7.1 درصد افزایش نسبت به سال گذشته 15 هزار تن گزارش شد.

حجم تولید معدنی مولیبدن ایران در سال 2018 نسبت به سال گذشته تغییری نداشت و ایران با تولید 3 هزار و 500 تن مولیبدن و سهم 1.2 درصدی در سال 2018، در میان 10 تولیدکننده برتر این محصول در جهان و در جایگاه هشتم قرار گرفت.

چین با 8 میلیون 300 هزار تن ذخیره مولیبدن دارای بیشترین ذخیره در سال 2018 در جهان است و پس از چین کشورهای ایالات متحده آمریکا و پرو به‌ترتیب با 2 میلیون و 700 هزار تن و 2 میلیون و 400 هزار تن بیش‌ترین ذخایر مولیبدن در سال 2018 را دارا هستند. همچنین منابع شناسایی شده مولیبدن در ایالات متحده آمریکا حدود 5.4 میلیون تن و در سایر نقاط جهان حدود 20 میلیون تن است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: